Рішення
від 29.09.2014 по справі 547/993/14-ц
СЕМЕНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Семенівський районний суд Полтавської області

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29.09.2014 р. смт. Семенівка

547/993/14

провадження у справі № 2/547/290/14

Семенівський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого - судді Литвина М. М.,

при секретарі - Сінельник С. А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Семенівка Полтавської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Погребняківської сільської ради Семенівського району Полтавської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Семенівського районного суду Полтавської області з позовом до Погребняківської сільської ради Семенівського району Полтавської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування.

Позов мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла мати позивача - ОСОБА_2 , яка проживала в АДРЕСА_1. Після її смерті відкрилася спадщина, до складу якої ввійшли всі права та обов'язки, що належали померлій на момент її смерті. За життя ОСОБА_2 склала заповіт, згідно якого заповідала все, що буде належати їй на день її смерті позивачу. Позивач є єдиним спадкоємцем за заповітом.

У встановлений законом термін та порядок, позивач звернувся до приватного нотаріуса Семенівського РНО із заявою про прийняття спадщини. Проте у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку 1,9 га. (кадастровий №5324586300 : 00 : 004 : 0224 ) що розташована на території Погребняківської сільської ради Семенівського району Полтавської області, яка була успадкована ОСОБА_2, позивачу було відмовлено, оскільки після смерті ОСОБА_2 до державного реєстру речових прав на нерухоме майно її представником було внесено запис про належність вказаної ділянки ОСОБА_2.

На даний час ОСОБА_1 не може здійснити реєстрацію свого права власності на успадковане нею майно.

Позивач прохав суд видалити з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно запис про право власності ОСОБА_2 на земельну ділянку в„– 1745854 , та визнати, що йому, в порядку спадкування, на праві приватної власності належить земельна ділянка з кадастровим номером №5324586300 : 00 : 004 : 0224.

В судовому засіданні представник позивача - ОСОБА_3, що діє на підставі доручення, позовні вимоги змінив, та вказав, що ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_2, успадкував належну останній земельну ділянку та прохав визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку розміром 1,9 га. (кадастровий №5324586300 : 00 : 004 : 0224 ) що розташована на території Погребняківської сільської ради Семенівського району Полтавської області.

У судове засідання представник відповідача - Погребняківської сільської ради Семенівського району Полтавської області не з'явився. До суду направили заяву про розгляд справи за відсутності представника сільської ради, проти задоволення позову не заперечували, позовні вимоги визнали.

Судом встановлено, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Судом роз'яснено відповідачу наслідки визнання позову згідно ст.174 ЦПК України.

Відповідно до п. 25 постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.06.2009 № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з'ясування і дослідження інших обставин справи.

Судом, заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи та оцінивши їх в своїй сукупності, встановлено наступні обставини.

Судом по справі встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла мати позивача - ОСОБА_2 , яка проживала в АДРЕСА_1. Після її смерті відкрилася спадщина, до складу якої ввійшли всі права та обов'язки, що належали померлій на момент її смерті. За життя ОСОБА_2 склала заповіт, згідно якого заповідала все, що буде належати їй на день її смерті ОСОБА_1. Позивач є єдиним спадкоємцем за заповітом.

У встановлений законом термін та порядок, позивач звернувся до приватного нотаріуса Семенівського РНО із заявою про прийняття спадщини. Проте у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку 1,9 га. (кадастровий №5324586300 : 00 : 004 : 0224 ) що розташована на території Погребняківської сільської ради Семенівського району Полтавської області, яка була успадкована ОСОБА_2, позивачу було відмовлено, оскільки після смерті ОСОБА_2 до державного реєстру речових прав на нерухоме майно її представником було внесено запис про належність вказаної ділянки ОСОБА_2.

На даний час ОСОБА_1 не може здійснити реєстрацію свого права власності на успадковане нею майно.

Згідно копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 від 19.06.2013р. ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Мирони Семенівського району Полтавської області.

Згідно копії заповіту від 10.08.2010р. посвідченого секретарем виконавчого комітету Погребняківської сільської ради Семенівського району Полтавської області зареєстрованого за № 21, ОСОБА_2 заповіла все належне їй майно, в тому числі і земельну ділянку, ОСОБА_1.

Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Згідно ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Відповідно до положення ч.3 ст.10 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, та положеннями ч.1 ст.11 ЦПК України, згідно якої суд розглядає справи в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ст. 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Відповідно до ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст. 1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Відповідно до ст. 1258 ЦК України, спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.

Відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Відповідно до ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Згідно ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Незаконність набуття права власності судом не встановлена.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

Судові витрати слід покласти на позивача згідно заяви.

Керуючись ст. ст. 15, 16, 328, 392, 1217, 1218, 1225, 1258, 1268, 1269, ЦК України, ст.ст. 10,11, 88, 208-209, 212-215, 256-259 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати, що ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії НОМЕР_3, ІПН - НОМЕР_1), в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3, на праві приватної власності належить земельна ділянка розміром 1,9 га. (кадастровий №5324586300 : 00 : 004 : 0224 ) що розташована на території Погребняківської сільської ради Семенівського району Полтавської області.

Судові витрати покласти на позивача.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Якщо було подано апеляційну скаргу рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом .

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів після проголошення рішення суду. Апеляційна скарга подаються Апеляційному суду Полтавської області через Семенівський районний суд.

Головуючий - підпис

«З оригіналом - згідно»

Суддя Семенівського районного суду

Полтавської області М. М. Литвин

СудСеменівський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення29.09.2014
Оприлюднено30.10.2014
Номер документу41084619
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —547/993/14-ц

Рішення від 29.09.2014

Цивільне

Семенівський районний суд Полтавської області

Литвин М. М.

Ухвала від 25.07.2014

Цивільне

Семенівський районний суд Полтавської області

Литвин М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні