Справа №612/685/14-ц
2/612/309/14
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 жовтня 2014 р. смт. Близнюки
Близнюківський районний суд Харківської області у складі: судді Мороза О.І., за участю секретаря Коняєвої Н.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Близнюки Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1, подану представником позивача ОСОБА_2 до Добровільської сільської ради Близнюківського району Харківської області, Близнюківської державної нотаріальної контори Харківської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Добровільської сільської ради Близнюківського району Харківської області, Близнюківської державної нотаріальної контори Харківської області в якому просить визнати за нею право власності на ? частку земельної ділянки в порядку спадкування за законом, розташовану на території Добровільської сільської ради Близнюківського району Харківської області, площею 2,385 гектарів, в межах згідно з планом, переданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
В обгрунтування вимог посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла її мати ОСОБА_3. Після її смерті відкрилася спадщина на земельну ділянку, розташовану на території Добровільської сільської ради Близнюківського району Харківської області, площею 4,77 гектарів, в межах згідно з планом, переданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом після померлої ОСОБА_3 спадкоємцями є на ? частку її дочка ОСОБА_1 та на ? частку її чоловік ОСОБА_4.
ІНФОРМАЦІЯ_4 помер її батько ОСОБА_4. Після його смерті відкрилася спадщина на ? частку земельної ділянки. Вона своєчасно звернулася із заявою до Близнюківської державної нотаріальної контори Харківської області про прийняття спадщини, як єдиний спадкоємець. Було виявлено, що спадщина, яка була прийнята її батьком, не зареєстрована у відділі Держкомзему у Близнюківському районі Харківської області, рекомендовано вирішувати питання визнання права власності на земельну ділянку у судовому порядку. Посилаючись на наведене і просить позов задовольнити.
Сторони та третя особа, будучи належним чином та своєчасно повідомленими про дату, час та місце розгляду справи до суду не з'явилися, надавши письмові заяви про розгляд справи у їх відсутність, при чому позивач ОСОБА_1 на задоволенні позову наполягає, відповідач та третя особа проти задоволення позову не заперечують.
Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України, суд знаходить за необхідне позов задовольнити, оскільки визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси третіх осіб.
Матеріалами справи встановлено наступне.
30 березня 2012 року померла ОСОБА_3, на підтвердження чого свідчить фотокопія повторного свідоцтва про смерть (а.с. 8).
Згідно Свідоцтва про право на спадщину за законом від 21.11.2012 року, після померлої ОСОБА_3 спадкоємцями є на ? частку її дочка ОСОБА_1 та на ? частку її чоловік ОСОБА_4 Спадщина на яку видане це свідоцтво складається із земельної ділянки площею 4,77 гектарів, в межах згідно з планом, кадастровий номер 6320682500:01:000:0528, розташовану на території Добровільської сільської ради Близнюківського району Харківської області, переданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва що належала спадкодавцю на підставі Державного акту на право приватної власності на землю Р2 №766770, виданого Близнюківською районною державною адміністрацією Харківської області 27 грудня 2002 року, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю №87 (а.с.9).
ІНФОРМАЦІЯ_4, згідно свідоцтва про смерть, помер ОСОБА_4, що підтверджується фотокопією цього свідоцтва (а.с. 7).
Вивченням спадкової справи №86/2014 після смерті ОСОБА_4 встановлено, що ОСОБА_1 спадщину після смерті ОСОБА_4 прийняла. Інші спадкоємці відсутні.
На своє звернення до Близнюківської державної нотаріальної контори Харківської області, 20.08. 2014 року ОСОБА_1 отримала відповідь, що необхідно надати правовстановлювальний документ на земельну ділянку та рекомендовано вирішувати питання визнання права власності на земельну ділянку у судовому порядку (а.с.13).
ОСОБА_1 громадянка України, що вбачається із її паспорта (а.с.4).
Відповідно до ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини.
Таким чином, слід вважати доведеним, що ОСОБА_1 є спадкоємцем майна за законом, зазначеного в позові, після померлого ОСОБА_4 і, відповідно до ст. 1216 ЦК України, це майно має перейти у її власність.
Відповідно до ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права.
Відповідно до ч.2 ст.328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше право не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Клопотання про стягнення на свою користь понесених судових витрат позивачем не заявлене.
А тому, керуючись ст.ст. 10, 11,60, 174,209, 212, 214-215 та 218 ЦПК України, ст.ст.16, ч. 2 ст. 328, 1216-1218, 1222 ЦК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженкою села Добровілля Близнюківського району Харківської області, НОМЕР_1, виданий Близнюківським РВ УМВС України в Харківській області 20.05.1999 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, право власності на ? частку земельної ділянки площею 2, 385 гектарів, яка розташована на території Добровільської сільської ради Близнюківського
району Харківської області, в межах згідно з планом, переданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, після померлого ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Близнюківський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О.І. Мороз
Суд | Близнюківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2014 |
Оприлюднено | 31.10.2014 |
Номер документу | 41103825 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Близнюківський районний суд Харківської області
Мороз О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні