Ухвала
від 29.10.2014 по справі 802/3827/14-а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Вінниця

29 жовтня 2014 р. Справа № 802/3827/14-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Комар Павло Анатолійович, розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом: фермерського господарства "Родина - В" в особі директора ОСОБА_1

до: Міністерства юстиції України, головного управління юстиції у Вінницькій області, Вінницького районного управління юстиції

про: скасування рішення та зобов'язання до вчинення дій

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява фермерського господарства "Родина - В" в особі директора ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України, головного управління юстиції у Вінницькій області, Вінницького районного управління юстиції про скасування рішення та зобов'язання до вчинення дій.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до статті 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.

Норми статті 106 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання положень статті свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.

Так, згідно пункту 2 частини 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.

В розумінні статті 3 КАС України позивачем є особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.

Разом з тим, відповідно до положень статті 56 КАС України сторона, а також третя особа в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника. Представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 48 цього Кодексу має адміністративну процесуальну дієздатність. Представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону.

Варто також зазначити, що представник, згідно статті 47 КАС України, поряд зі сторонами та третіми особами є особою, яка бере участь у справі.

З аналізу наведеного видно, що сторона та представник мають різні процесуальні статуси. Натомість, у позовній заяві позивачем визначено фермерське господарство "Родина - В" в особі директора ОСОБА_1.

При цьому, як свідчать матеріали позовної заяви спірні правовідносини виникли саме між фермерським господарством "Родина - В" та відповідачем.

Окремо вказую, що за загальним правилом суб"єкт, який наділений адміністративною процесуальною правосуб'єктністю може звертатись до суду в особі іншого суб"єкта, який такої (правосуб"єктності) не має. Проте, в даному випадку правосуб"єктістю наділене як фермерське господарство "Родина - В" так і ОСОБА_1, однак перший звертається в особі другого. За таких обставин є необхідним уточнити суб"єктний склад позивача/позивачів.

Пунктом 3 частини 1 статті 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Слід зазначити, що відповідачем, в розумінні пункту 9 статті 3 КАС України, є суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

При цьому, відповідно до пункту 7 частини 1 статті 3 КАС України суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Водночас, згідно статті 48 КАС України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами). Відтак, як і орган державної влади так і їхні посадові і службові особи можуть бути відповідачами у адміністративній справі.

Так, відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

Як вбачається з позовної заяви відповідачем визначено "Міністерство юстиції України" "Головне управління юстиції у Вінницькій області" "Вінницьке районне управління юстиції, однак копій позовної заяви для всіх відповідачів не надано та не зазначено поштових адрес, а також номерів засобів зв'язку, адрес електронної пошти ( якщо такі відомі ) кожного з відповідачів.

Крім того, у прохальній частині позову позивачем позовні вимоги звернено до державного реєстратора Вінницького районного управління юстиції.

За таких обставин є необхідним уточнити суб"єктний склад відповідачів та/або позовні вимоги та вказати поштову адресу відповідача/відповідачів, а також номер засобу зв"язку, адресу електронної пошти вказаних, якщо такі відомі, надати копії позовної заяви з усіма матеріалами.

За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.

Керуючись статтею 108 КАС України, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву фермерського господарства "Родина - В" в особі директора ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України, головного управління юстиції у Вінницькій області, Вінницького районного управління юстиції про скасування рішення та зобов'язання до вчинення дій залишити без руху.

2. Запропонувати позивачу у триденний строк з дня отримання ухвали усунути недоліки позовної заяви.

3. Дану ухвалу направити позивачу для відома та виконання.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Комар Павло Анатолійович

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.10.2014
Оприлюднено31.10.2014
Номер документу41117279
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —802/3827/14-а

Ухвала від 26.03.2015

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Комар Павло Анатолійович

Постанова від 03.02.2015

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Комар Павло Анатолійович

Ухвала від 04.11.2014

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Комар Павло Анатолійович

Ухвала від 29.10.2014

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Комар Павло Анатолійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні