Ухвала
від 29.10.2014 по справі 927/1684/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Господарський суд Чернігівської області


14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 676-311, факс 77-44-62

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"29" жовтня 2014 р. № 927/1684/14

Суддя Бобров Ю.М., розглянувши матеріали позовної заяви № 1294-14 від 22.10.14

Прокурора Срібнянського району Чернігівської області (вул. Леніна, 43, смт. Срібне, 17300) в інтересах держави

В особі: Олексинської сільської ради Срібнянського району Чернігівської області, код ЄДРПОУ 04416424, вул. Грушевського, 13 А, с. Олексинці, Срібнянський район, Чернігівська область, 17320

Відповідач: Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_1, АДРЕСА_1

Предмет спору: про зобов'язання виконання умов договору

ВСТАНОВИВ:

Підстави повернення позовної заяви можна додавати натисканням Ctrl+Alt+[1...0], де [1...0] - відповідні п.п.1...10 статті 63 ГПК України.

Прокурором Срібнянського району Чернігівської області в інтересах держави в особі Олексинської сільської ради Срібнянського району Чернігівської області подано позов до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про зобов'язання виконання умов договору купівлі-продажу.

Ознайомившись з матеріалами та обставинами справи, суд встановив наступне.

Як вбачається із матеріалів поданого позову, між ФОП ОСОБА_1 (Продавець) та Олексинською сільською радою (Покупець) 25.06.2014р. укладено договір купівлі-продажу № 15 (далі - Договір), згідно умов якого Покупець замовляє, а Продавець постачає товари для сільської ради згідно встановленого рахунку, а саме: вікно метало-пластикове зі стулкою площею 2,07 кв.м - 5 шт.; вікно метало-пластикове глухе площею 2,07 кв.м - 5 шт.; вікно метало-пластикове глухе площею 1,23 кв. м - 2 шт.

У Договорі сторони домовилися, що Покупець зобов'язаний провести попередню оплату товару, а Продавець - надати його на протязі 30 календарних днів з моменту проплати.

Олексинською сільською радою було здійснено попередню оплату трьома платежами на загальну суму 16970,00 грн.

Разом з тим, відповідачем, в порушення умов Договору, метало-пластикові вікна сільській раді не поставлено.

Даний Договір, зазначає у позовній заяві прокурор, укладено з метою економії бюджетних коштів на опалення приміщення сільської ради, належного забезпечення діяльності та виконання функцій органу місцевого самоврядування.

У позовній заяві прокурор вказує, що підставою представництва інтересів держави у даному випадку є порушення взятих на себе зобов'язань відповідачем при виконанні у правовідносинах, що склалися з Олексинською сільською радою.

Прокурор зазначає, що неналежне виконання взятих на себе ФОП "ОСОБА_1 зобов'язань за Договором заподіює шкоди інтересам держави в особі Олексинської сільської ради.

Посилаючись на норми Цивільного кодексу України, прокурор просить суд зобов'язати відповідача виконати взяті ним зобов'язання за Договором та передати позивачу обумовлений Договором товар.

Згідно ч. 1 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України господарський суд порушує справи за позовними заявами, зокрема, прокурорів, які звертаються до господарського суду в інтересах держави.

Прокурор, який звертається до господарського суду в інтересах держави, в позовній заяві самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах (ч. 3 ст. 2 ГПК України).

Зміст поняття "інтереси держави" розглянуто в п. 4 рішення Конституційного Суду України від 08.04.1999р. № 3-рп/99, на яке посилається прокурор у позовній заяві. Зокрема в абзаці 4 цього пункту визначено, що із урахуванням того, що "інтереси держави" є оціночним поняттям, прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає з посиланням на законодавство, на підставі якого подається позов, в чому саме відбулося чи може відбутися порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтовує у позовній заяві необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.

Згідно п. 2 резолютивної частини цього рішення Конституційного Суду України під поняттям "орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах" потрібно розуміти орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади.

Відповідні повноваження органу місцевого самоврядування визначаються з огляду на вимоги Закону України "Про місцеве самоврядування".

У даному випадку Олексинська сільська рада є стороною господарського договору, правовідносини за яким регулюються нормами, зокрема, ЦК України, на які і посилається прокурор.

Підставою поданого позову є порушення відповідачем зобов'язань за Договором, а саме не надання позивачу у визначені Договором строки товару. При цьому суд вважає, що прокурор у позовній заяві не вказав жодних обставин, пов'язаних з порушенням саме інтересів держави або обґрунтування необхідності захисту таких інтересів.

Керуючись ст.ст. 2, 33, п. 3 ч. 1 ст. 63 ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

Позовні заяву з додатковими документами повернути прокурору без розгляду.

Суддя Бобров Ю.М.

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення29.10.2014
Оприлюднено03.11.2014
Номер документу41121438
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/1684/14

Ухвала від 29.10.2014

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Бобров Ю.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні