Постанова
від 24.10.2014 по справі п/811/3241/14
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 жовтня 2014 року Справа № П/811/3241/14

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Гайворонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області до Гайворонського районного територіального медичного об'єднання про стягнення коштів, -

В С Т А Н О В И В:

Гайворонська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області (надалі - Гайворонська ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області) звернулася до суду з позовом до Гайворонського районного територіального медичного об'єднання (надалі - Гайворонське РТМО) про стягнення коштів за податковим боргом.

Позов мотивовано тим, що відповідач має узгоджені грошові зобов'язання зі сплати податку на прибуток у розмірі 11 781, 73 грн. за податковим повідомленням-рішенням №0003292200 від 22.05.14 та по нарахованій пені. Зважаючи на те, що ця сума у визначені строки відповідачем не сплачена, вона є податковим боргом, який позивач просить суд стягнути на користь Державного бюджету України з рахунків відповідача у банках.

У ході судового розгляду справи позивач подав заяву про зменшення розміру позовних вимог до 4572, 56 грн., пославшись на часткове погашення відповідачем податкового боргу, заявленого до стягнення.

Сторони, будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце розгляду справи, до суду не з'явилися. Представник позивача надав заяву про розгляд справи без його участі. Відповідач причини неявки суду не повідомив, заперечень на позов не надав. Воднораз, до суду надійшла заява комунального закладу "Гайворонська центральна районна лікарня" про те, що він як правонаступник Гайворонського РТМО (згідно з рішенням Гайворонської районної ради від 14.06.13 №196) позов визнає та просить розглядати справу без його участі.

Відповідно до частин 4, 6 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши справу на основі наявних у ній матеріалів, суд встановив такі обставини та дійшов до таких висновків.

Гайворонське районне територіальне медичне об'єднання з 26.06.97 зареєстроване як юридична особа, з 21.06.13 знаходиться у стані припинення. (а.с. 10-11). З 16.03.00 перебуває на обліку платників податків в Гайворонській ОДПІ.

У зв'язку з невиконанням відповідачем своїх податкових зобов'язань у нього утворилася заборгованість перед бюджетом, стягнення якої є предметом даного спору.

Так, посадовою особою Гайворонської ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області здійснено позапланову виїзну перевірку Гайворонського РТМО з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.11 по 22.04.14, результати якої оформлені актом №180/2200/02007704 від 07.05.14. Згідно з його висновками перевіркою встановлено зокрема порушення пп. "а" п.157.1, п.157.2, п.157.11 ст.157 ПК України, в результаті чого занижено податок на прибуток на загальну суму 18 294, 58 грн. (а.с. 39 - 47).

На підставі цього акту Гайворонською ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області винесено податкове повідомлення-рішення форми "Р" №0003292200 від 22.05.14, яким відповідачу збільшену суму грошового зобов'язання з податку на прибуток на 22 868,23 грн., з яких 18 294,58 грн. - за основним платежем, 4 573,65 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями. (а.с.6). Вказане податкове повідомлення-рішення, яке отримано відповідачем 27.05.14, ним не оскаржено, а визначена сума грошового зобов'язання у встановлений строк не сплачена. Воднораз, 11.06.14, 13.08.14 та 30.09.14 на погашення цього зобов'язання відповідачем перераховано 10324, 37 грн., 2402 грн. та 7557 грн. відповідно. (а.с. 56) Решта податкового боргу у сумі 2584, 86 грн. залишився непогашеним.

У зв'язку з несвоєчасним погашенням відповідачем сум грошових зобов'язань з податку на прибуток, позивачем у картці особового рахунку нарахована пеня у розмірі 1987, 70 грн. (а.с. 56).

При вирішенні спору щодо стягнення з відповідача податкового боргу, суд виходить з того, що порядок визначення суми податкових зобов'язань та погашення податкового боргу платників податків регулюється Податковим кодексом України (надалі - ПК України).

Статтею 16 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний, зокрема, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до пункту 57.3 статті 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Як передбачено підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 ПК України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Підпунктом 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 ПК України встановлено, що податкове зобов'язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

За визначеннями, наданими пп. 14.1.39, 14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України, сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є грошовим зобов'язанням платника податків. Воднораз, сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.

У ході судового розгляду справи підтверджено доводи позову про наявність у відповідача податкового боргу з податку на прибуток у сумі 4572, 56 грн. (2584, 86 грн. + 1987, 70 грн.). Доказів його погашення суду не надано.

Відповідно до абзацу 1 пункту 59.1 статті 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 59.5 статті 59 ПК України передбачено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Встановлено, що Гайворонською ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області у зв'язку з виникненням у відповідача податкового боргу винесено податкову вимогу форми "Ю" №658-25 від 06.06.14 про сплату 25 802,07 грн., яка 18.06.14 вручена відповідачу (а.с.7) Вказана податкова вимога на даний час не відкликана, сума податкового боргу повністю не погашена.

Згідно з пунктами 95.1, 95.2, 95.3 статті 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Підпунктами 20.1.19, 20.1.34 пункту 20 статті 20 ПК України органам доходів та зборів, як контролюючим органам, надано право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно з пунктом 15.1 статті 15 ПК України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Як вбачається з матеріалів справи, Гайворонською районною радою прийнято рішення №196 від 14.06.13 "Про реорганізацію Гайворонського РТМО та створення комунальних закладів "Гайворонський центр первинної медико-санітарної допомоги" і "Гайворонська центральна районна лікарня", яким вирішено реорганізувати Гайворонське РТМО шляхом поділу на комунальний заклад "Гайворонський центр первинної медико-санітарної допомоги" та комунальний заклад "Гайворонська центральна районна лікарня". (а.с. 35 - 37).

Відповідно до ч.1 ст.33, ч.16 ст.38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням державного органу, прийнятим у випадках, передбачених законом.

Поділ вважається завершеним з моменту державної реєстрації новоутворених юридичних осіб та державної реєстрації припинення юридичної особи, що припиняється у результаті поділу.

З огляду на те, що наразі реорганізація Гайворонського РТМО не закінчена, а державна реєстрація його припинення не проведена, тому саме ця юридична особа має відповідати за даним позовом, як платник податків, що накопичив податковий борг.

За таких обставин, вимоги даного адміністративного позову про стягнення з відповідача коштів за податковим боргом у сумі 4572, 56 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Судові витрати сторонами у справі не понесені.

Керуючись ст.ст. 11, 71, 86, 94, 158 - 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Гайворонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області задовольнити.

Стягнути з рахунків Гайворонського районного територіального медичного об'єднання (ідентифікаційний код 02007704) у банках, що його обслуговують, на користь держави в особі Гайворонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області податковий борг з податку на прибуток у розмірі 4572,56 грн. (чотири тисячі п'ятсот сімдесят дві гривні 56 копійок).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.А. Черниш

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення24.10.2014
Оприлюднено04.11.2014
Номер документу41135997
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —п/811/3241/14

Постанова від 24.10.2014

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.А. Черниш

Ухвала від 22.09.2014

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.А. Черниш

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні