Рішення
від 30.10.2014 по справі 545/3749/14-ц
ПОЛТАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 545/3749/14-ц

Провадження № 2/545/1626/14

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"30" жовтня 2014 р. Полтавський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого судді Цибізової С.А.

при секретарі Токар М.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Полтава справу за позовом ОСОБА_1 до Микільської сільської ради про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом до відповідача в якому просить встановити факт прийняття ним спадщини після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року та визнати за ним право власності на земельну частку (пай), площею 4,7 умовних кадастрових гектарів, що розташована на адміністративних межах Микільської сільської ради Полтавського району та області, у порядку спадкування після смерті ОСОБА_2. В обґрунтування позову посилається на те, що в нотаріальному порядку отримати свідоцтво про право на спадщину неможливо, оскільки спадкова справа після смерті спадкодавця не заводилася у встановлений строк.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, заявлені позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.

Представник відповідача, в судове засідання не з'явився, про час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, надав заяву в якій просить справу розглядати за його відсутності, проти задоволення заявлених позовних вимог не заперечує та покладається на розсуд суду.

Представники третіх осіб - Полтавської райдержнотконтори та Полтавської РДА, в судове засідання не з'явилися, про час та місце проведення судового засідання були повідомлені належним чином, до суду надали заяви про розгляд справи без їх участі, не заперечували проти задоволення позовних вимог.

Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_1 є спадкоємцем після смерті рідної бабусі ОСОБА_2, котра померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1

За життя померла склала заповіт, у якому заповіла усе належне їй майно онуку ОСОБА_1, який посвідчений 10.12.1990 року Микільською сільською радою.

Після смерті ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року відкрилася спадщина.

Згідно довідки виконкому Микільської сільської ради № 2039 від 18.08.2014 року, ОСОБА_2 проживала та була зареєстрована в АДРЕСА_1 по день своєї смерті. Спадкоємець ОСОБА_1 приступив до управління спадковим майном в шестимісячний строк від дня її смерті.

Відповідно до довідки №2040 від 18.08.2014 року земельну частку по сертифікату на право на земельну ділянку ПЛ №0172248 на ОСОБА_2 зареєстровано 28.12.1996 року у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за НОМЕР_2.

З довідки Полтавської державної нотаріальної контори вбачається, згідно даних Алфавітних книг та відомостей зі спадкового реєстру, спадкова справа після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 не заводилась.

Наявність земельної частки (паю) в померлої ОСОБА_2 підтверджується: оригіналом сертифіката на право на земельну ділянку(пай) серії ПЛ, номер 0172248 виданий головою Полтавської районної державної адміністрації 28 грудня 1996 року; довідкою №2040 від 18.08.2014 року земельну частку по сертифікату на право на земельну ділянку ПЛ №0172248 на ОСОБА_2 зареєстровано 28.12.1996 року у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за НОМЕР_2; згідно збірного кадастрового плану даній земельній ділянці присвоєно НОМЕР_3 та кадастровий номер 5324083900:00:031:0051.

Земельна ділянка використовується для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Відповідно до статті 1225 Цивільного кодексу України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Позивач ОСОБА_1 являється єдиним спадкоємцем за заповітом майна померлої ОСОБА_2, прийняв спадщину після її смерті шляхом фактичного вступу в управління або володіння спадковим майном, як того вимагає стаття 549 Цивільного Кодексу Української РСР (в редакції 1963 року).

Таким чином суд вважає, що позовні вимоги про визнання за позивачем права власності на майно, а саме земельну частку (пай), площею 4,7 умовних кадастрових гектарів, що розташована на адміністративних межах Микільської сільської ради Полтавського району та області, є обґрунтованими.

Відповідно до ч. 1 ст. 182 ЦК України, право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

Згідно ст. 328 ЦК України, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття прав власності не встановлена судом.

Відповідно до ст. 378 ЦК України, право власності особи на земельну ділянку може бути припинено за рішенням суду у випадках, встановлених законом.

Згідно з ч. 1 ст. 393 ЦК України - Правовий акт органу державної влади, органу місцевого самоврядування , який не відповідає законові і порушує прав власника, за позовом власника майна визнається судом незаконним та скасовується.

За таких обставин суд вважає , що позовні вимоги ОСОБА_1 до Микільської сільської ради про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 174, 209, 212 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:

Позов ОСОБА_1 до Микільської сільської ради про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування - задовольнити;

Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1 після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року;

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну частку (пай), площею 4,7 умовних кадастрових гектарів, що розташована на адміністративних межах Микільської сільської ради Полтавського району та області, у порядку спадкування після смерті спадкодавця ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Полтавської області через Полтавський районний суд на протязі десяти днів з моменту проголошення, а учасниками, що не були присутні при його оголошенні у той же строк з моменту отримання копії рішення.

Суддя: С. А. Цибізова

СудПолтавський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення30.10.2014
Оприлюднено06.11.2014
Номер документу41184868
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —545/3749/14-ц

Ухвала від 17.09.2014

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Цибізова С. А.

Рішення від 30.10.2014

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Цибізова С. А.

Рішення від 30.10.2014

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Цибізова С. А.

Ухвала від 01.10.2014

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Цибізова С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні