ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2014 року м. ПолтаваСправа № 816/4011/14
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Довгопол М.В.,
за участю:
секретаря судового засідання - Кулик - Куличок О.Л.,
представника позивача - Гірко О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України" "Пирятинський комбінат хлібопродуктів" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
10 жовтня 2014 року Полтавське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України" "Пирятинський комбінат хлібопродуктів" про стягнення заборгованості в сумі 5453 грн 99 коп., посилаючись на несплату її відповідачем у добровільному порядку.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надав.
Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
З огляду на викладене, суд вважав за можливе провести розгляд справи за даної явки, на підставі наявних у справі матеріалів.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до наступних висновків.
Дочірнє підприємство Державної акціонерної компанії "Хліб України" "Пирятинський комбінат хлібопродуктів" зареєстроване як юридична особа 27.05.1998, відомості про яку внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців 28.02.2007, номер запису 1 576 120 0000 000334 /а.с. 6-8/
Відповідач взятий на облік як страхувальник в Пирятинській міжрайонній виконавчій дирекції Полтавського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 19.10.2001, про що свідчить повідомлення, копія якого наявна в матеріалах справи /а.с.5/.
Судом встановлено, що станом на 01.01.2011 відповідач мав заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням у сумі 4304 грн 99 коп., про що свідчить звіт по коштах Ф4-ФСС з ТВП за 2010 рік /а.с.24/
У зв'язку із частковою сплатою заборгованість відповідача склала 1304,99 грн., що відображено у звіті за півріччя 2011 року /а.с. 26/.
22.03.2011 року Виконавчою дирекцією Полтавського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності відповідно до вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" та Інструкції про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності проведено перевірку ДП ДАК "Хліб України" "Пирятинський комбінат хлібопродуктів" щодо правильності нарахування, перерахування та використання коштів Фонду за період з 01.01.2010 по 31.12.2010.
За результатами перевірки складено акт № 9/4 від 22.03.2011/а.с.29-30/.
На підставі акту №9/4 від 22.03.2011 позивачем винесено рішення №111 від 28.03.2011, яким до відповідача застосовано пеню за несвоєчасну сплату страхових внесків в сумі 291 грн та штраф за несвоєчасну сплату страхових внесків в сумі 3 858 грн./а.с.27/
Рішення № 111 від 28.03.2011 направлено ДП ДАК "Хліб України" "Пирятинський комбінат хлібопродуктів" та отримано ним 05.04.2011, що свідчить копія поштового повідомлення /а.с.28/.
Доказів оскарження рішення № 111 від 28.03.2011 відповідачем до суду не надано.
Судом встановлено, що суму заборгованості зі сплати страхових внесків, штрафних санкцій та пені в загальному розмірі 5 453,99 грн (1304, 99 грн + 291 грн. + 3858 грн) відповідачем не сплачено.
18.01.2013 відповідачем надано звіт по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням за 2012 рік, в якому підтверджено суму зобов'язання в розмірі 5 453 грн 99 коп. /а.с.11/ .
Відповідно до частини першої статті 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасової втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 року № 2240-ІІІ (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, надалі - Закон № 2240-ІІІ) платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, є страхувальники та застраховані особи.
Відповідно до статті 9 Закону № 2240-ІІІ Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.
Пунктом 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" визначено, що з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
Згідно пункту 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.
Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
З викладеного вбачається, що повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року зберігаються за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, з урахуванням повноважень, закріплених статтею 28 Закону № 2240-ІІІ (у відповідній редакції), має право: проводити перевірку правильності використання страхових коштів на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників; накладати фінансової санкції та адміністративні штрафи, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства.
Відповідно до пункту 2 частини другої статті 27 Закону № 2240-ІІІ страхувальники зобов'язані нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Абзацом 2 частини першої статті 30 Закону № 2240-ІІІ передбачено, що у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальником (у тому числі фізичною особою, яка не має статусу підприємця та використовує найману працю, через ухилення від подання заяви про взяття на облік як платника страхових внесків) або неповної їх сплати страхувальник сплачує суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Згідно з положеннями частини 2 статті 30 Закону не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку. Строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
В силу вимог статті 8 Закону спори, що виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку.
Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Зважаючи на те, що доказів сплати заборгованості зі сплати страхових внесків, штрафу та пені відповідачем не надано, рішення про застосування сум фінансових (штрафних) санкцій не оскаржено, суд вважає позовні вимоги про стягнення заборгованості у розмірі 5 453 грн. 99 коп. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Полтавського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України" Пирятинський комбінат хлібопродуктів" про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з Дочірнього підприємства державної акціонерної компанії "Хліб України" "Пирятинський комбінат хлібопродуктів" (ідентифікаційний код 00955621) заборгованість зі сплати страхових внесків, штрафних санкцій та пені в сумі 5 453 грн 99 коп . (п'ять тисяч чотириста п'ятдесят три гривні дев'яносто дев'ять копійок) на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ідентифікаційний код 21052432) на п/р 37171160005101 в ГУДКСУ в Полтавській області, МФО 831019.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено 03 листопада 2014 року.
Суддя М.В. Довгопол
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2014 |
Оприлюднено | 07.11.2014 |
Номер документу | 41187108 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
М.В. Довгопол
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні