Постанова
від 30.10.2014 по справі 819/2212/14-а
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/2212/14-a

"30" жовтня 2014 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Баб'юка П.М. розглянувши у письмовому провадженні у місті Тернополі адміністративну справу за позовом Теребовлянського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Теребовлянський районний центр зайнятості (надалі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (надалі - відповідач) про стягнення виплаченої допомоги по безробіттю на суму 1889,18 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач, в порушення вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», перебуваючи на обліку в Теребовлянському районному центрі зайнятості як безробітний, одержував допомогу по безробіттю і одночасно був працевлаштований за цивільно-правовим договором в ПАТ «Білоцерківська пересувна механізована колона 17» та отримував дохід. У зв'язку з чим, допомога по безробіттю в сумі 1889,18 грн. яка виплачена ОСОБА_1 підлягає поверненню.

Представник позивача Василишин Б.І. позов підтримав та подав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про дату час і місце розгляду справи, повідомлявся належним чином, заперечень проти адміністративного позову не надав.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи наведене, суд вирішив розглянути справу у письмовому провадженні.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази по справі, з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, суд вважає, що позов підлягає до задоволення враховуючи наступне.

ОСОБА_1 звернувся за сприянням у працевлаштуванні до Теребовлянського районного центру зайнятості.

26 лютого 2013 року відповідачеві надано статус безробітного з призначенням допомоги по безробіттю, а 28.10.2013 року знято з обліку у зв'язку з невідвідуванням Теребовлянського районного центру зайнятості протягом 30 днів без поважних причин.

В результаті проведеної перевірки обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним, Теребовлянським РЦЗ виявлено, що в період з липня по вересень 2013 року відповідач отримував дохід в ПАТ «Білоцерківська пересувна механізована колона 17», згідно укладеного договору (цивільно-правового) на виконання робіт від 09.07.2013 року, строк виконання робіт до 30.09.2013 року. Даний факт відповідачем було приховано від спеціаліста з працевлаштування у період перебування на обліку.

За результатами розслідування страхового випадку складено акт №8 від 16.06.2014 року, з яким ознайомлено ОСОБА_1

18.07.2014 року Директором Теребовлянського районного центру зайнятості прийнято наказ № 81 про повернення допомоги по безробіттю ОСОБА_1

Листом 23.06.2014 р. за №06/908 направлено відповідачу претензію про стягнення виплаченої допомоги по безробіттю у сумі 1889,18 грн. Проте, у добровільному порядку відповідач зазначені кошти не повернув.

Визначаючись щодо позовних вимог суд виходить з наступного.

З 01.01.2013 року набрав чинності Закон України "Про зайнятість населення" від 05.07.2012 року № 5067-УІ з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон №5067-VІ), відповідно до частини першої статті 4 якого до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.

Відповідно до п. 3 ст. 3 Закону №5067-УІ зайнятість населення забезпечується шляхом встановлення відносин, що регламентуються трудовими договорами (контрактами), провадження підприємницької та інших видів діяльності, не заборонених законом.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, 09.07.2013 року між ПАТ «Білоцерківська ПМК 17» та ОСОБА_1 укладено цивільно-правовий договір на виконання робіт зі строком виконання до 30.09.2013 року. При цьому, під час одержання допомоги по безробіттю відповідач про вказані обставини центр зайнятості не повідомив.

Відповідно до ч.2 та ч.3 ст.36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Відповідно до п. 6 "Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним" зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2009 за № 232/16248, у разі встановлення центром зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих, така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.

Згідно п.6.14 розділу 6 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20 листопада 2000 р. №307 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2000 р. за №915/5136:

Якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, у тому числі встановлені під час розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин. Якщо безробітний відмовився добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку. Сума виплаченої допомоги по безробіттю підтверджується відповідною довідкою центру зайнятості, що підписується керівником, головним бухгалтером та скріплюється печаткою.

Згідно довідки Теребовлянського РЦЗ за період з 09.07.2013 року по 12.09.2013 року відповідачеві виплачено допомогу по безробіттю в сумі 1889,18 грн. (а.с.11).

Оскільки під час одержання допомоги по безробіттю відповідач не подав відомостей про обставини, що впливають на умови її виплати, виплачена допомога по безробіттю підлягає стягненню з відповідача.

Докази добровільного повернення відповідачем вказаних коштів в матеріалах справи відсутні.

За вказаних обставин, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже, підлягають до задоволення в повному обсязі.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються

Керуючись ст.ст. 94, 158-167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з ОСОБА_1 (і.к.НОМЕР_1) на користь Теребовлянського районного центру зайнятості (рахунок №37176304900468, МФО838012, одержувач Теребовлянський РЦЗ, Код ЄДРПОУ 21164007, банк ГУДКСУ в Тернопільській області) виплачену допомогу по безробіттю в сумі 1889,18 грн. (одна тисяча вісімсот вісімдесят дев'ять гривень вісімнадцять копійок).

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Баб'юк П.М.

копія вірна:

Суддя Баб'юк П.М.

СудТернопільський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.10.2014
Оприлюднено10.11.2014
Номер документу41230011
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —819/2212/14-а

Постанова від 30.10.2014

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Баб'юк П.М.

Ухвала від 09.10.2014

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Баб'юк П.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні