Справа № 544/2036/14-ц
пров. №2/544/612/2014
РІШЕННЯ
іменем України
13 жовтня 2014 року м. Пирятин
Пирятинський районний суд Полтавської області
у складі головуючого - судді Сайко О.О.,
за участі секретаря - Костенко Т. В.,
представника позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2 (фізичних осіб),
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду на вул. Леніна, 41 справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2, ОСОБА_4, Березоворудської сільської ради Пирятинського району Полтавської області про визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування за законом,
у с т а н о в и в:
ОСОБА_3 у вересні 2014 року звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_4, Березоворудської сільської ради Пирятинського району Полтавської області про визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування за законом.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік - ОСОБА_6. У зв'язку зі смертю останнього відкрилась спадщина на належне йому майно у вигляді земельної ділянки площею 7,4447 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Позивачка прийняла спадщину після смерті чоловіка шляхом проживання з померлим на момент відкриття спадщини, а їх діти - відповідачі у справі, на момент смерті батька були неповнолітніми та захищені законом та не могли відмовитися від спадкового майна. Останні, досягши повноліття, не мають бажання оформляти свої права на спадкове майно. При зверненні до нотаріуса, позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з тим, що діти померлого ОСОБА_6 на момент відкриття спадщини не відмовилися від неї в установленому законом порядку і є такими, що прийняли її та мають право на рівні частки у спадковому майні.
У судовому засідання представник позивача ОСОБА_1 позов підтримав та просив його задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві. Просив визнати за ОСОБА_3 у порядку спадкування за законом право власності на земельну ділянку площею 7,4447 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що належала ОСОБА_6 на підставі Державного акта на право приватної власності серії ЯГ № 667360, виданого Березоворудською сільською радою Пирятинського району Полтавської області 06.02.2007.
Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_3 визнала, пояснила, що не заперечує, щоб за останньою було визнано право власності на земельну ділянку, що залишилася після смерті батька .
Відповідач ОСОБА_4 у судове засідання не з'явився, направив до суду заяву про слухання справи без його участі, позовні вимоги визнає, на спадкове майно у вигляді земельного паю не претендує.
Представник відповідача - Березоворудської сільської ради у судове засідання не з'явився, відповідач направив до суду листа, в якому просить справу за позовом ОСОБА_3 про визнання права власності слухати у його відсутність.
Суд уважає, що справа може бути розглянута у відсутність відповідача ОСОБА_4 та представника відповідача Березоворудської сільської ради, оскільки їх особисті пояснення у судовому засіданні не обов'язкові.
Свідок ОСОБА_7 у судовому засіданні пояснила, що позивачка після смерті чоловіка як спадкоємиця користувалася належною ОСОБА_6 земельною ділянкою шляхом надання в оренду ТОВ «ПКЗ-Агро». На даний час постало питання про реєстрацію вказаної земельної ділянки у встановленому законом порядку, тому спадкоємці померлого ОСОБА_6 дійшли згоди, з метою економії коштів, оформити право власності на земельну ділянку за позивачкою.
Судом установлено такі факти і відповідні їм правовідносини:
20 лютого 2000 року помер чоловік позивачки - ОСОБА_6 (а.с.4,5).
Внаслідок його смерті відкрилася спадщина на належне йому майно у вигляді земельної ділянки площею 7,4447 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 5323880700-00-032-000, що розташована на території Березоворудської сільської ради Пирятинського району Полтавської області та належала ОСОБА_6 на підставі Державного акта на право приватної власності серії ЯГ № 667360, виданого Березоворудською сільською радою Пирятинського району Полтавської області 06.02.2007 (а.с.7).
Після смерті ОСОБА_6 його дружина ОСОБА_3 прийняла спадщину шляхом спільного проживання з чоловіком на момент її відкриття (а.с.6).
Відповідно до ч. 4 ст. 1268 Цивільного кодексу (далі- ЦК України) України, малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частинами другою - четвертою статті 1273 цього Кодексу.
За приписами ч.3, ч.4 ст. 1273 ЦК України, неповнолітня особа віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років може відмовитися від прийняття спадщини за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальника і органу опіки та піклування. Батьки (усиновлювачі), опікун можуть відмовитися від прийняття спадщини, належної малолітній, недієздатній особі, лише з дозволу органу опіки та піклування.
Діти померлого ОСОБА_6 - ОСОБА_2 та ОСОБА_4 (а.с.24, 27) на момент смерті батька були неповнолітніми та в установлений строк та в установленому законом порядку не відмовилися від прийняття спадщини, та вважаються такими, що прийняли її.
З метою нотаріального оформлення свого права на земельну ділянку позивачка звернулася до державної нотаріальної контори, проте їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки неповнолітні діти спадкодавця ОСОБА_6 на момент відкриття спадщини не відмовилися від неї в установленому законом порядку та є спадкоємцями вищевказаного спадкового майна в рівних частинах з позивачкою (а.с.9).
У ході судового розгляду спадкоємці померлого ОСОБА_6 - ОСОБА_2 та ОСОБА_4 відмовилися від належних їм часток у спадщині батька у вигляді земельної ділянки на користь позивачки ОСОБА_3
Відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову при умові, що визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 81 Земельного кодексу України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.
Згідно ст.392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Заслухавши представника позивачки, відповідача ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що оскільки позивач є спадкоємцем майна свого чоловіка ОСОБА_6, інші спадкоємці - відповідачі у справі не мають наміру реалізувати свої спадкові права на спірне майно, інакше як у судовому порядку визнати право позивача на земельну ділянку, що залишилася після смерті ОСОБА_6 та знаходиться на території Березоворудської сільської ради Пирятинського району, неможливо, визнання відповідачами позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 10, ч.4 ст. 174, 212, 215 ЦПК України, ст. 392,1273,1268 ЦК України, ст..81 ЗК України, с уд
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_3 до ОСОБА_2, ОСОБА_4, Березоворудської сільської ради Пирятинського району Полтавської області про визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування за законом - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_3, народження ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканкою с. Вечірки Пирятинського району Полтавської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, у порядку спадкування за законом право власності на земельну ділянку площею 7,4447 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 5323880700-00-032-0001, що розташована на території Березоворудської сільської ради Пирятинського району Полтавської області та належала ОСОБА_6 на підставі Державного акта на право приватної власності серії ЯГ № 667360, виданого Березоворудською сільською радою Пирятинського району Полтавської області 06.02.2007 та зареєстрованого в Книзі записі державних актів на право приватної власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 010756000020.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області через Пирятинський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набуває законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий -
Суд | Пирятинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2014 |
Оприлюднено | 11.11.2014 |
Номер документу | 41232076 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Пирятинський районний суд Полтавської області
Сайко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні