РІШЕННЯ
іменем України
"31" жовтня 2014 р. 145/1925/14-ц
2-о/145/102/2014
Тиврівський районний суд Вінницької області
в складі: головуючий суддя Ліщишина М. Ю.
за участю секретаря Віценко К.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Тиврів справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою, в якій вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_3 року померла її мати, ОСОБА_2, яка до дня смерті проживала та була зареєстрована в м. Гнівань Тиврівського району Вінницької області.
Після її смерті відкрилась спадщина до складу якої входять: житловий будинок з господарськими спорудами, що розташовані по АДРЕСА_1, земельна ділянка площею 0,0317 га, цільове призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд, розташована по АДРЕСА_1, земельна ділянка площею 0,0511 га, цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства, знаходиться за тією ж адресою та земельна ділянка, площею 2,5096 га, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 0524584400:02:001:0039, яка розташована на території Новоміської сільської ради Тиврівського району Вінницької області і належала померлій на підставі державного акту на право власності на землю серії ЯД № 395034 від 15 лютого 2008 року.
За життя мати розпорядилась своїм майном, склавши заповіт від 08 листопада 2004 року, посвідчений приватним нотаріусом Тиврівського районного нотаріального округу Вінницької області ОСОБА_3 та зареєстрований в реєстрі за № 3211, яким все своє майно заповіла їй. На час смерті заповідача вказаний заповіт не змінено і не відмінено, що стверджується відповідною відміткою приватного нотаріуса.
Вона прийняла спадщину після смерті матері в силу положень ч. 3 ст. 1268 Цивільного кодексу України, оскільки на час її смерті постійно проживала з нею однією сім'єю за адресою: АДРЕСА_1, що стверджується пропискою в її паспорті .
Маючи намір на оформлення спадщини звернулась до Тиврівської державної нотаріальної контори, однак при огляді документів, необхідних для подачі нотаріусу було виявлено, що в свідоцтві про її народження прізвище, ім'я та по-батькові її матері вказано як «ОСОБА_2», в той час як в свідоцтві про смерть прізвище, ім'я та по-батькові померлої зазначено «ОСОБА_2», що є перешкодою в отриманні нею свідоцтва про право на спадщину.
Розбіжність в написанні прізвища та імені по - батькові її матері у вказаних документах дійсно має місце і виникла внаслідок того, що під час видачі її матері паспорта громадянки України її прізвище було перекладено з російської мови на українську з помилкою, оскільки на російській мові написання її прізвища було «ОСОБА_2» і, як наслідок, при перекладі на українську мову воно почало писатись як «ОСОБА_2», хоча в ненаголошеному суфіксі -ев при перекладі прізвища з російської мови на українську російське - е мало бути передано українським - е, а не - є.
Щодо написання імені, по-батькові її матері, то хоче вказати, що ім'я її діда, а її батька - «ОСОБА_8» є однією з форм написання імені «ОСОБА_8», відтак ці імена є однаковими .
Крім того, доказом її родинних стосунків з померлою ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_2 є виписка з погосподарської книги Новоміської сільської ради Тиврівського району Вінницької області, відповідно до якої ОСОБА_2 рахувалась головою колгоспного двору, до складу якого вона входила як дочка останньої. Той факт, що ОСОБА_2 була її матір'ю підтверджується також довідкою КП «Гніваньводопостач», відповідно до якої ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року на день смерті проживала разом з донькою, ОСОБА_1.
Також вказаний факт доводиться рішенням Тиврівського районного суду Вінницької
області від 06 березня 2014 року з тексту якого випливає, що ОСОБА_2 була її матір'ю, проживала разом із нею в АДРЕСА_1, ОСОБА_2 належала земельна ділянка на території Новоміської сільської ради, яку вона заповіла
їй.
Встановлення даного факту їй необхідно для того, щоб реалізувати своє право на спадкування та одержати свідоцтво про право на спадщину за заповітом, внаслідок чого вимушена звернутись до суду з даною заявою.
Просить встановити факт, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року в м. Гнівань Тиврівського району Вінницької області була її матір'ю.
В судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 свою заяву підтримала і просить її задоволити з підстав, наведених в ній.
Представники Новоміської сільської ради та Гніванської міської ради в судове засідання не з'явилися, просять справу розглянути у їх відсутності , не заперечують проти задоволення заяви.
Свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 підтвердили, що померла в червні 2012 року в м. Гнівань, Тиврівського району ОСОБА_2 дійсно була матір'ю заявниці .
Суд, вислухавши заявницю, свідків, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає до задоволення, так як факт, що померла ІНФОРМАЦІЯ_3 р. ОСОБА_2 була матір'ю заявниці стверджується :
витягом з погосподарської книги Новоміської сільської ради за 1980 - 1982 р.р., де вказано, що заявниця є дочкою ОСОБА_2,
свідоцтвом про смерть ОСОБА_2,
свідоцтвом про народження заявниці, в якому ОСОБА_2 вказана її матір»ю,
заповітом, згідно якого ОСОБА_2 майно заповідає своїй дочці ОСОБА_1,
довідкою КП «Гніваньводопостач» № 1923 від 03.10.2014 р., відповідно до якої ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року на день смерті проживала разом з донькою, ОСОБА_1,
а також показаннями свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6, які підтвердили факт, що заявниця ОСОБА_1 є дочкою померлої ОСОБА_2
Згідно п.1 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.09.1995 «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо зокрема, заявник немає іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення.
Керуючись ст. ст. 11, 60, 212 - 215, 256 , 259 ЦПК України ,-
вирішив:
Заяву задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року в м. Гнівань Тиврівського району Вінницької області була матір'ю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Вінницької області через Тиврівський районний суд протягом десяти діб з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення .
Суддя Ліщишина М. Ю.
Суд | Тиврівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2014 |
Оприлюднено | 10.11.2014 |
Номер документу | 41234150 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тиврівський районний суд Вінницької області
Ліщишина М. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні