ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення справи про банкрутство
07.11.2014 Справа № 917/2276/14.
Суддя Ореховська О.О., розглянувши документи
за заявою Товариства з робмеженою відповідальністю "Енселко Агрохолдінг" , код 34762654 , м.Полтава, вул. Енгельса, 19 А
про порушення справи про банкрутство відповідно до вимог ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом",
встановив:
Товариство з робмеженою відповідальністю "Енселко Агрохолдінг" , код 34762654 , м.Полтава, вул. Енгельса, 19 А( далі в тексті - ТОВ "Енселко Агрохолдінг" - боржник) в особі голови ліквідаційної комісії Жигана С.В. звернулось до господарського суду Полтавської області із заявою від 04.11.2014 р. за вих. №04-11/01 л (вх. 2558/14 від 04.11.2014 р.) про визнання банкрутом відповідно до ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції Закону України від 22.12.2011 р. № 4212-VІ (далі - Закон про банкрутство).
Дана заява мотивована тим, що засновниками боржника - прийнято рішення про ліквідацію боржника , під час здійснення ліквідаційної процедури ліквідаційною комісією було встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів в повному обсязі і прийнято рішення про звернення до суду з відповідною заявою.
Дослідивши подані матеріали заяви про порушення справи про банкрутство, суд дійшов висновку, що заява підлягає поверненню без розгляду , виходячи з наступного.
Частина 1 ст. 2 Закону про банкрутство встановлює, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Стаття 95 Закону про банкрутство, яка визначає особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником, вказує, що в разі, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України , тобто дотримання вимог цивільного та господарського законодавства щодо добровільної ліквідації (самоліквідації) юридичної особи.
За частиною 3 статті 105 Цивільного кодексу України (далі по тексту - ЦК України)
Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію.
Після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.
Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи.
До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.
Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.
Кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.
Отже, враховуючи приписи чинного законодавства, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст. 95 Закону про банкрутство, зокрема, є: внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (ч.1 ст.105 ЦК України); оцінка вартості наявного майна боржника; публікація оголошення згідно з вимогами ст. 105 ЦК України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості; повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу. Крім того, звернення до суду з такою заявою можливо лише після закінчення строку, передбаченого статтею 105 ЦК України.
Проте, із поданої боржником заяви не вбачається дотримання вимог законодавства України щодо добровільної ліквідації (самоліквідації) юридичної особи як обов'язкової умови звернення із заявою про порушення справи про банкрутство боржника в порядку ст. 95 Закону про банкрутство.
Зокрема, до заяви від 04.11.2014 р. за вих. №04-11/01 л не додані належні та допустимі документальні докази:
- наявності або відсутності заборгованості щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування.
Додані до заяви письмові зверення боржника до фондів за підписом голови ліквідаційної комісії не є належним доказом відсутності заборгованості перед вищевказаними Фондами з огляду на те, що письмові відомості самих Фондів до заяви не додані .
- до заяви взагалі не додані документальні докази звернення до ліквідаційної комісії кредиторів із вимогами, а також результати розгляду заявлених вимог ліквідаційною комісією. Тому не є зрозумілим яким чином складався проміжний ліквідаційни баланс боржника, який відповідно до вимог ст. 111 ЦК України повинен містити відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред"явлених кредиторами вимог , а також результати їх розгляду.
Крім того, відповідно до п.12 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI)" ( зі змінами та доповненнями) слід мати на увазі, що заява про порушення провадження у справі про банкрутство подається боржником лише за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат (частина четверта статті 11 Закону). У визначенні таких витрат слід враховувати необхідність виплати винагороди арбітражному керуючому у мінімальному розмірі не менше ніж за дванадцять місяців його роботи, відшкодування витрат на публікацію оголошень у справі та судового збору, сплаченого кредиторами.
У разі відсутності майна, достатнього для покриття судових витрат, господарський суд повинен повернути заяву боржника про порушення провадження у справі про банкрутство у зв'язку з тим, що заява не відповідає вимогам, зазначеним у Законі. Боржником не надані до заяви документальні докази наявності майна, достатнього для покриття судових витрат .
Боржником до заяви додана довідка від 20.10.2014 року № 20-1-/01-л за підписом голови ліквідкомісії С.В.Жиган , відповідно до якої у боржника відкрито 5 рахунків ( в Філії "КІБ " ПАТ "Креді Агріколь Банк" . При цьому, боржником письмові відомості про залишки коштів на рахунках надані лише по двох рахунках : № 26000015871001 та №26001015871011.
Загальна довідка податкових органів про всі відкриті рахунки боржника взагалі до заяви не додана ( також із врахуванням тієї обставини, що боржник перебуває на обліку і в ДПІ у м.Полтаві і в ДПІ у Шевченківському районі у м.Києві)
Відповідно не надані суду докази проведення ліквідаційною комісією загальної інвентаризації активі боржника та інвентаризації залишків коштів на всіх відкритих рахунках боржника.
У разі, якщо заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Закону, а також з інших підстав, передбачених ст. 63 ГПК України, з урахуванням вимог цього Закону, господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону про банкрутство.
Враховуючи вищевикладені в ухвалі обставини в сукупності, заява про визнанння банкрутом не може бути прийнята до розгляду та підлягає поверненню.
Згідно із ч. 2 ст. 15 Закону про банкрутство повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.
Керуючись ст. 11, 15, 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з робмеженою відповідальністю "Енселко Агрохолдінг" , код 34762654 , м.Полтава, вул. Енгельса, 19 А про визнанння банкрутом та додані до неї документи повернути заявнику без розгляду.
Додаток: заява та матеріали до неї , всього на 64 аркушах, у тому числі оригінал платіжного доручення №59 від 31.10.2014 р. про сплату 6 090, 00 грн. судового збору.
Суддя О.О. Ореховська
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2014 |
Оприлюднено | 11.11.2014 |
Номер документу | 41241166 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Ореховська О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні