провадження № 1-кп/200/712/2014 справа № 200/18694/14-к
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
2014 року жовтня 31 дня Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська, одноособово, під головуванням судді ОСОБА_1 ,
за секретаря ОСОБА_2 ,
з участю: прокурора ОСОБА_3 ,
захисникаадвоката ОСОБА_4 ,
у підготовчому судовому засіданні в місті Дніпропетровськ у залі суду в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 12014040640003920, за обвинуваченням:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, народженого у м. Дніпропетровську, українця за національністю, з професійно-технічною освітою, одруженого, постійно проживаючого за місцем реєстрації в АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні злочинів за ст.ст. 358 ч. 4, 366 ч. 1 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_5 з 18 червня 2012 року обіймає посаду директора Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «ДІАЛЬ-СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 21942692), будучи його учасником на підставі рішення № 4 про перереєстрацію, з місцезнаходженням Товариства за місцем реєстрації проживання керівника у АДРЕСА_1 . При здійсненні фінансово-господарської діяльності Товариства ОСОБА_5 у відповідності до п.п. 4.5, 5.3, 6.2 Статуту виконував обов`язки керівництва поточною діяльністю Товариства з організацією бухгалтерського обліку і був наділений правом представництва Товариства без довіреності у відносинах з іншими особами, правом прийому на роботу за штатним розписом і звільнення з виданням про це наказів (розпоряджень).
Тим самим, виконуючи за посадою постійно організаційно-розпорядчі функції керівника суб`єкта господарювання, ОСОБА_5 умисно скоїв протиправне службове підроблення рівня доходів, начебто ним отриманих за роботу директором товариства, за наступних обставин.
Так, у денний час доби 18 серпня 2014 року в м. Дніпропетровську ОСОБА_5 , використовуючи своє службове становище керівника товариства, з корисливих мотивів власноруч з дотриманням визначеної законом форми умисно заповнив і підписав довідку під № 18 про свої доходи, що містила завідомо неправдиву інформацію про начебто виплачені 45 000 гривень заробітної плати за роботу на посаді директора з лютого до липня 2014 року, що не відповідає дійсності, чим склав завідомо для нього, ОСОБА_5 , підроблений офіційний документ.
Крім того, у денний час доби 22 серпня 2014 року у м. Дніпропетровську на вулиці Глінки, 20, з метою отримання споживчого кредиту ОСОБА_5 умисно серед інших документів надав фахівцю з розвитку корпоративного каналу Дніпропетровської регіональної дирекції № 1 Публічного акціонерного товариства Банка «ТРАСТ» ОСОБА_6 підроблену довідку про свої доходи під № 18, видану 18 серпня 2014 року від імені ТОВ фірми «ДІАЛЬ-СЕРВІС», яка містила завідомо неправдиву інформацію про виплату йому 45 000 гривень заробітної плати з лютого до липня 2014 року, чим використав завідомо підроблений офіційний документ про завищений рівень доходів.
В судовому засіданні прокурор повідомив про укладену з обвинуваченим угоду про визнання винуватості за ст.ст. 358 ч. 4, 366 ч. 1 КК України. За змістом цієї угоди, що відповідає приписам ст. 472 КПК України, обвинувачений беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні злочинів за встановлених вище обставин відповідно до формулювання обвинувачення, висунутого в обвинувальному акті, та погодився на призначення за сукупністю злочинів остаточної міри основного покарання, узгодженого сторонами угоди, у виді штрафу в сумі 2 040 гривень з розрахунку поглинення згідно з ч. 1 ст. 70 КК України менш суворого штрафу за ч. 4 ст. 358 КК України більш суворим за ч. 1 ст. 366 КК України. Угода не містить жодних домовленостей про будь-які обов`язки і умови співпраці обвинуваченого з правоохоронними органами. Суд не вбачає в угоді взятих на себе обвинуваченим зобов`язань, які він, очевидно, не мав би можливості виконати.
Сторони обвинувачення і захисту скріпили своїми підписами угоду 20 жовтня 2014 року в приміщенні прокуратури Бабушкінського районну м. Дніпропетровська, підтверджуючи свою обізнаність з обмеженнями в праві оскарження вироку внаслідок укладення цієї угоди та затвердження її судом, що передбачені ст.ст. 394, 424 КПК України. Як вбачається з угоди, її умови не стосуються прав, свобод чи інтересів третіх осіб, а сторони на свій розсуд вільно розпорядилися своїми правами за принципом диспозитивності згідно з ч. 1 ст. 26 КПК України, на підставі чого суд дійшов висновку про відповідність угоди інтересам сторін кримінального провадження.
Обвинувачений в судовому засіданні пояснив суду, що угоду він уклав добровільно без впливу будь-якої обставини, необумовленої в угоді. Стверджував, що скарги на органи досудового розслідування та прокурора під час кримінального провадження не подавав і нині таких не має. Клопотань про виклик для допиту осіб з приводу жорстокого чи нелюдського поводження, тощо, яке б порушило його свободу від самовикриття, не заявляв. Відповідно, суд переконався у судовому засіданні в добровільності укладення угоди за відсутності, поза всяким розумним сумнівом, обґрунтованих підстав стверджувати про протилежне.
Як вбачається з долучених до кримінальної справи за клопотанням прокурора документів, на коло обов`язків ОСОБА_5 за посадою і саму посаду директора ТОВ фірми «ДІАЛЬ-СЕРВІС» , яку він обіймав на час події злочину, вказують фактичні дані Статуту Товариства (т. 1 а.с. 41-61). Речовим доказом визнана довідка ТОВ фірми "ДІАЛЬ-СЕРВІС" № 18 від 18.08.2014 про (т. 1 а.с. 23), що містить інформацію про отриману ним заробітну плату на посаді директора, яка не відповідає дійсності за відомостями Управління пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська № 9345/02/40 від 24.09.2014 про сплачені внески з нарахованих 8 100 гривень сукупного доходу з лютого до липня 2014 року (т. 1 а.с. 35), чим прямо доводиться предмет злочину. В причетності до складання цієї довідки ОСОБА_5 викриває висновок експерта № 62/04-443 від 02.10.2014 (т. 1 а.с. 19-22) про приналежність йому підпису, що заснований на описаному судово-почеркознавчому дослідженні.
Суд, оцінивши джерела добутих відомостей про предмет злочину і про обстановку його виявлення, за стійким внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному та всебічному дослідженні в судовому засіданні в сукупності обставин, визнаних учасниками судового провадження істинними, дійшов висновку про достатність належних і допустимих доказів для встановлення фактичних підстав для визнання ОСОБА_5 винуватості у скоєному, яке згідно з ст. 18 і ч. 2 ст.95 КПК України не викликає сумнівів у свободі самовикриття.
Умисні дії ОСОБА_5 , що виразилися у складанні службовою особою документа за визначеною законом формою, що містить завідомо неправдиву інформацію про право на отриманий дохід, тобто офіційного, правильно сторонами угоди кваліфіковані злочином невеликої тяжкості за ч. 1 ст. 366 КК України. Наступні умисні дії ОСОБА_5 , що виразилися у використанні завідомо підробленої офіційної довідки про доходи, яку вправі видавати підприємство для посвідчення права на отриманий дохід, правильно сторонами угоди кваліфіковані злочином невеликої тяжкості за ч. 4 ст. 358 КК України. Сукупністю злочинів невеликої тяжкості за ст.ст. 358 ч. 4, 366 ч. 1 КК України шкоди завдано лише суспільним інтересам, а забезпечення їх швидкого розслідування і судового розгляду в цьому кримінальному провадженні згідно з ч. 4 ст. 469 КПК України допускає укладення угоди про визнання винуватості.
Вивченням особи ОСОБА_5 з`ясовано, що він своїми щирими показаннями активно сприяв проведенню кримінального провадження стосовно нього та швидкому розслідуванню всіх обставин вчиненого ним злочину, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, за місцем проживання характеризується посередньо.
Таким чином, прокурор при укладенні угоди та при узгодженні покарання врахував характер і тяжкість обвинувачення та інші обставини на загальних засадах призначення покарання за ст.ст. 1, 65 КК України, як окремо за кожний злочин, так і під час визнання остаточного покарання за правилами ст. 70 цього Кодексу, як того вимагає ст. 470 КПК України, і чим визначається відповідність умов угоди інтересам суспільства, в тому числі, у невідворотності справедливого покарання та забезпечення швидшого судового провадження.
Суд, перевіривши законність угоди, за стійким внутрішнім переконанням вважає за можливе її затвердити з ухваленням цього вироку, оскільки в судовому засіданні не встановлені обставини, які б тому перешкоджали відповідно до ст. 474 КПК України.
Розв`язуючи питання про вид і міру покарання одночасно із затвердженням угоди про визнання винуватості, з урахуванням ступеня тяжкості кожного зі злочинів сукупності та відомостей про особу винного суд, керуючись правосвідомістю, в силу ч. 5 ст. 65 КК України знаходить за необхідне призначити покарання за кожний злочин та остаточну міру покарання, що узгоджені сторонами угоди. До того ж за правилами ч. 3 ст. 70 КК України до остаточного основного покарання належить приєднати обов`язкове додаткове покарання.
Керуючись ст.ст. 368, 475 КПК України,
З А С У Д И В:
Затвердити укладену прокурором 20 жовтня 2014 року угоду з ОСОБА_5 про визнання винуватості за ст.ст. 358 ч. 4, 366 ч. 1 КК України під страхом скасування цього вироку протягом трьох років давності притягнення до кримінальної відповідальності з призначенням судового розгляду в загальному порядку на випадок невиконання умов угоди.
ОСОБА_5 визнати винуватим за пред`явленим обвинуваченням у вчинені злочинів за ч. 4 ст. 358 і ч. 1 ст. 366 КК України з призначенням у виді узгодженого покарання:
за ч. 4 ст. 358 КК України штраф в сумі 850 гривень;
за ч. 1 ст. 366 КК України штраф в сумі 2 040 гривень з позбавленням права обіймати посади керівника господарських товариств і головного (старшого) бухгалтера на строк в один рік;
і шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим на підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів визначити ОСОБА_5 остаточне покарання у виді штрафу в сумі 2 040 (дві тисячі сорок) гривень з позбавленням права обіймати посади керівника господарських товариств і головного (старшого) бухгалтера на строк в один рік.
Речові докази:
довідку ТОВ фірми "ДІАЛЬ-СЕРВІС" № 18 від 18.08.2014 про доходи ОСОБА_5 , протоколи допитів свідків та інші документи про зафіксовані процесуальні дії, зберігати у кримінальній справі.
З віднесенням на рахунок обвинуваченого процесуальних витрат стягнути з ОСОБА_5 на користь держави на розрахунковий рахунок 31118115700004, відкритий УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська (код ЄДРПОУ 37989274) в ГУДКС України у Дніпропетровській області (МФО 805012), 491 гривня 40 коп. з призначенням платежу: «за послуги НДЕКЦ, висновок експерта № 62/04-443 від 02.10.2014».
Вирок, з підстав порушення порядку розгляду угоди і призначення неузгодженого покарання, підлягає оскарженню до Апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подання через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська апеляційної скарги протягом 30 днів, починаючи з наступного після його проголошення дня, із плином яких набирає законної сили. Копію вироку після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору негайно.
Головуючий
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2014 |
Оприлюднено | 12.01.2023 |
Номер документу | 41266865 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Чулінін Д. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні