справа № 179/1970/14-ц
провадження № 2/179/682/14
МАГДАЛИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 жовтня 2014 р. Магдалинівський районний суд
Дніпропетровської області
у складі: головуючого - судді Новік Д.І.
за участю: секретаря судового засідання - Нестер М.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Магдалинівка Дніпропетровської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Пролетарської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини ,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду із позовною заявою до Пролетарської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області про визначення додатково строку для прийняття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її мати - ОСОБА_3, про що свідчить видане свідоцтво про її смерть серії НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_2, після смерті якої відкрилась спадщина, що складається з належної останній спадкового майна. За життя померла ОСОБА_3 заповіт не залишила та відповідно до ст. 1261 ЦК України вона є спадкоємцем першої черги за законом. У встановлений законом строк вона не звернулась до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, так як після смерті своєї матері перебуває у тяжкому матеріальному стані, так як є пенсіонеркою і нерідко хворіє, тому вона вимушена звернутись до суду для вирішення питання щодо визначення додаткового строку для прийняття спадщини строком у два місяці.
У судове засідання представник позивача - адвокат ОСОБА_4, яка діє на підставі угоди про представництво клієнта адвокатом від 07 жовтня 2014 року (а.с. 6, 7), будучи належним чином повідомленою про час та місце слухання справи, не з'явилась, до суду надала заяву (а.с. 11), згідно якої просить справу розглянути в її відсутність, заявлені вимоги підтримує та просить суд їх задовольнити та не заперечує щодо винесення заочного рішення.
Представник відповідача Пролетарської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області, в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України, а також відповідно до ст. 197 ЦПК України без фіксування судового засідання технічним засобом.
Суд, вивчивши матеріали справи та надані докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволення за наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати позивачки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 2, 5) - ОСОБА_3, про що свідчить видане свідоцтво про її смерть серії НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 4), після смерті якої відкрилась спадщина, що складається з належної останній спадкового майна (а.с. 12-27).
За життя померла ОСОБА_3 заповіт не залишила та відповідно до ст. 1261 ЦК України позивачка є спадкоємцем першої черги за законом (а.с. 12-27).
У встановлений законом строк позивачка не звернулась до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, так як після смерті своєї матері перебуває у тяжкому матеріальному стані, так як є пенсіонеркою і нерідко хворіє, тому звернулась до суду для вирішення питання щодо визначення додаткового строку для прийняття спадщини строком у два місяці (а.с. 1).
Згідно зі ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування» вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Враховуючи, що позивач ОСОБА_1 є спадкоємцем першої черги за законом та бажає прийняти спадщину, а терміни для подачі заяви до нотаріальної контори пропустила з поважних причин, а саме після смерті своєї матері є пенсіонеркою і перебуває у тяжкому матеріальному стані, а також нерідко хворіє, що є об'єктивними та істотними труднощами для спадкоємця на вчинення дій щодо спадкування, суд вважає за доцільним визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини у два місяці.
Відповідно до ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Оскільки позивачкою при подачі позову було оплачено судовий збір в розмірі 243 гривні 60 копійок та її позов задоволено в повному обсязі, то з відповідача - Пролетарської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області підлягає стягненню на користь позивачки судовий збір в розмірі 243 гривні 60 копійок.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 1216-1218, 1235, 1236, 1268, 1270, 1272 ЦК України, ст.ст. 3, 5-8, 10, 11, 57-66, 197, 208-210, 212-215, 224 ЦПК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування», суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий строк для прийняття спадщини за законом після смерті - ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2, терміном на 2 (два) місяці, з дня набрання рішенням законної сили.
Стягнути з Пролетарської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області, розташованої в Дніпропетровській області, Магдалинівського району, с. Пролетарське, вул. 40 років Перемоги, 1, і.к. 05440726, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої АДРЕСА_1 і.н. НОМЕР_1, сплачений при подачі позову судовий збір в розмірі 243 гривні 60 копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а у разі проголошення рішення у відсутності особи, яка брала участь у справі, але не була присутня у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Головуючий суддя Новік Д.І.
Суд | Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2014 |
Оприлюднено | 12.11.2014 |
Номер документу | 41269674 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області
Новік Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні