ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"10" листопада 2014 р.Справа № 922/5034/14
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Макаренко О.В.
розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Сервіс" ЛТД, с. Вікнине до Золочівської районної Державної адміністрації Державного казначейства Харківської області, смт. Золочів про стягнення 31 224 544,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро-Сервіс" ЛТД, с. Вікнине (позивач) звернулось до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з Золочівської районної Державної адміністрації Державного казначейства Харківської області, смт. Золочів (відповідача) 11 224 544,00 грн. матеріального збитку та 20 000 000,00 грн. моральних збитків. Позивач також просить суд стягнути з відповідача судовий збір.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд визнав їх недостатніми для порушення провадження з наступних підстав.
По-перше, відповідно до ч. 1 ст. 21 Господарського процесуального кодексу України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути підприємства та організації, зазначені у статті 1 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Господарського процесуального кодексу України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), ідентифікаційні коди суб'єкта господарської діяльності за їх наявності (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки фізичної особи - платника податків за його наявності.
У позовній заяві позивачем зазначено найменування відповідача - Золочівська районна Державна адміністрація Державне казначейство Харківської області (код ЄДРПОУ 24134343, Харківська область, м. Золочів, пр. Леніна, 5).
Однак, згідно Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за кодом ЄДРПОУ №24134343 зареєстровано Відділення Державного казначейства у Золочівському районі, місцезнаходженням якого є: 62203, вул. Правди, 8, смт. Золочів, Золочівський район, Харківська область.
Отже, позивачем у позовній заяві не вказано вірного найменування відповідача та його поштової адреси.
Відповідно до п. 2 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано повного найменування сторін, їх поштових адрес.
По-друге, відповідно до ч. 3 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктами 1, 2 пункту 2 частини 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про державний бюджет на 2014 рік" на 2014 рік було установлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: з 1 січня - 1 218,00 грн., від розміру якої справляється судовий збір.
Таким чином, розмір судового збору за розгляд позовних заяв майнового характеру в господарському суді, поданих до суду у 2014 році, становить не менше 1 827,00 грн. та не більше 73 080,00 грн.
З матеріалів позовної заяви встановлено, що при зверненні до господарського суду з позовною заявою у даній справі позивачеві необхідно сплатити 73 080,00 грн.
Проте, серед документів, доданих позивачем до позовної заяви, відсутні документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
По-третє, за умовами п. 2 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно з ч. 1 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Враховуючи те, що позивачем у позовній заяві не вказано вірного найменування відповідача та його поштову адресу, суд вважає, що доданий до позовної заяви опис вкладення до цінного листа не може вважатись належним доказом надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
На підставі викладеного суд вважає, що дана позовна заява і додані до неї документи підлягають поверненню позивачу без розгляду на підставі п. п. 2, 3, 4 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.
Окрім того, надані позивачем до позовної заяви копії документів не засвідчено належним чином в розумінні ст. 36 Господарського процесуального кодексу України.
В разі подання копії документу вона повинна бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України (Закону України "Про нотаріат" або ін. Відповідно до п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів „Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації іншої юридичної особи (ФОП - за наявності).
Керуючись ст. ст. 1, 21, п. ч. 2 ст. 54, ч. 1 ст. 56, п. п. 2, 3 ч. 1 ст. 57, п. п. 2, 4, 6 ч. 1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути позовну заяву ТОВ "Агро-Сервіс" ЛТД, с. Вікнине без розгляду.
Додаток на 55-ти арк.
Суддя О.В. Макаренко
Примітка: Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення (ст.63 ГПК України).
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2014 |
Оприлюднено | 13.11.2014 |
Номер документу | 41282167 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Макаренко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні