Ухвала
від 27.10.2014 по справі 921/1190/14-г/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"27" жовтня 2014 р.Справа № 921/1190/14-г/14 УХВАЛА

про повернення позовної заяви

Суддя Руденко О.В. , розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Ларс" до учасника ТОВ "Ларс" ОСОБА_1 про усунення перешкод в управлінні ТОВ "Ларс" шляхом зобов'язання ОСОБА_1 не чинити перешкод Тирсі Миколі Павловичу у здійсненні функцій директора ТОВ "Ларс" та зобов'язання ОСОБА_1 повернути печатку ТОВ "Ларс" його директору Тирсі Миколі Павловичу, встановив наступне:

- порушення п.3 ст.57 ГПК України.

У відповідності до приписів процесуального законодавства, при зверненні із позовної заявою до господарського суду, позивачем, поряд з іншим, до останньої долучаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Згідно приписів ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

При цьому, для позовних заяв немайнового характеру, що подаються до господарського суду ставка судового збору становить - 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2014 рік" встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня 2014 року - 1218 грн.

Водночас, згідно роз'яснень, які викладені у постанові Пленуму ВГСУ " Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" від 21.02.13р. №7, якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.

Як вбачається із позовних матеріалів, товариством заявлено декілька вимог немайнового характеру, однак, судовий збір сплачено лише в розмірі 1827 грн., що в розумінні ст.57 ГПК України, не може вважатись належним доказом сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Разом з тим, вимоги щодо форми та змісту позовної заяви, яка подається до господарського суду, встановлені ст.54 ГПК України.

Так, поряд з іншим, позовна заява повинна містити виклад обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги; зазначення доказів, що підтверджують позов; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; законодавство, на підставі якого подається позов (п.5 ст.54 ГПК України).

Отже, у позовній заяві, заявник зобов'язаний зазначити як фактичні обставини, якими він обґрунтовує свої вимоги та які становлять предмет доказування у справі, так і юридичні підстави позову. Таким чином, у позовній заяві повинні бути викладені норми матеріального права, що регулюють спірні матеріально-правові відносини та порушені відповідачем, а також відповідно до яких, на думку позивача, слід вирішити спір.

При цьому, як вбачається із прохальної частини позовної заяви, товариством заявлено вимоги про усунення перешкод в управлінні господарюючим суб'єктом та зобов'язання повернути печатку, однак, всупереч вище названих процесуальних норм, у позовній заяві відсутні посилання на корпоративне законодавство, яке регламентує правовідносини, що склалися між сторонами, що в свою чергу унеможливлює встановлення підвідомчості даного спору та об'єктивності порушення корпоративних прав позивача неправомірними діями відповідача.

З огляду на наведене та враховуючи п.3.5. постанови Пленуму ВГСУ "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" від 26.12.2011 року №18, недодержання вимог статей 54, 56 та п.2 і 3 ч.1 ст.57 ГПК України щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені ст.63 ГПК України.

Згідно п.4 ст.63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

Водночас суд звертає увагу заявника, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.

У відповідності до п.2. ч. 1 ст.7 Законом України "Про судовий збір", у разі повернення заяви або скарги, сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду.

На підставі викладеного, керуючись п.4 ст.63, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву та додані до неї документи, в тому числі оригінал квитанції №N16TQ40038 від 26.09.2014р., разом на 46 арк., повернути заявнику - Товариству з обмеженою відповідальністю "Ларс", вул.Злуки,57/1, м.Тернопіль, код ЄДР 21139133) - без розгляду.

2. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Ларс", вул.Злуки,57/1, м.Тернопіль, код ЄДР 21139133) з Державного бюджету України судовий збір в сумі 1827 (одна тисяча вісімсот двадцять сім) грн. 00 коп., сплачений згідно квитанції №N16TQ40038 від 26.09.2014р.

Суддя О.В. Руденко

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення27.10.2014
Оприлюднено13.11.2014
Номер документу41298032
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/1190/14-г/14

Ухвала від 27.10.2014

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні