ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 серпня 2014 р. Справа № 804/10071/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді -Рищенко А. Ю., розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Приватного підприємства «Джемонд Бот» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 1480,44грн., -
ВСТАНОВИВ :
16.07.2014 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулось Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з позовом до Приватного підприємства «Джемонд Бот» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 1480,44грн.
Ухвалою суду від 18.07.2014 року було відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
Свої позовні вимоги Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності обґрунтовує тим, що за відповідачем рахується заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням у загальному розмірі - 1480,44грн. В порядку досудового вирішення даного спору відповідач не надав фонду будь-якої відповіді на лист-вимогу, не сплатив наявної суми заборгованості.
Просить суд: стягнути з Приватного підприємства «Джемонд Бот» (код ЄДРПОУ - 32406194) на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (код ЄДРПОУ - 21929415) заборгованість у сумі 1480,44грн. (одна тисяча чотириста вісімдесят гривень сорок чотири копійки) на р/р - №25601231287001 в ПАТ КБ «Надра», м. Київ, Центр, МФО - 380764, код ЄДРПОУ - 26050024, одержувач - Амур-Нижньодніпровська районна виконавча дирекція Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
У судове засідання сторони не з'явились, належним чином були повідомлені про час, дату та місце розгляду справи.
Від представника позивача надійшла письмова заява про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження.
У відповідності до положень ч.6 ст.128 КАС України суд ухвалив рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Суд, вивчивши наявні у справі докази та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним задовольнити даний адміністративний позов повністю з наступних підстав.
Відповідно до положень ст.ст.1, 2, 27, 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 року №2240-ІІІ (у відповідній чинній редакції), загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків роботодавцем, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом.
Застрахована особа - найманий працівник, а у випадках, передбачених цим Законом, також інші особи (громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України), на користь яких здійснюється загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.
Найманий працівник - фізична особа, яка працює за трудовим договором (контрактом) на підприємстві, в установі, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання або у фізичної особи.
Страхові внески - кошти відрахувань на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, сплачені згідно із законодавством, що діяло до набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», кошти, що надходять від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які спрямовуються на страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.
Страхувальник зобов'язаний, зокрема, надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення та соціальних послуг відповідно до цього Закону; вести облік коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, і своєчасно надавати органам Фонду встановлену звітність щодо цих коштів; надавати виконавчій дирекції відділення Фонду відомості про матеріальне забезпечення та соціальні послуги відповідно до цього Закону в порядку, встановленому правлінням Фонду.
З матеріалів справи вбачається, що Приватне підприємство «Джемонд Бот» (далі - ПП «Джемонд Бот») обліковується як страхувальник відповідно до заяви 02.04.2003 року в Амур-Нижньодніпровській районній виконавчій дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (передано з Жовтневої районної виконавчої дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - 20.09.2012 року).
Відповідно до п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» страховик має право в тому числі проводити перевірку правильності використання страхових коштів на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.
Тому, на виконання вище визначених норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» та п. 3.2 Інструкції про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження», затвердженої постановою правління Фонду від 22.12.2010 року №29, позивачем була проведена планова перевірка правильності та цільового використання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за період з 01.04.2010 року по 01.01.2014 року.
Хід та результати проведеної перевірки було відображено в акті від 03.04.2014 року №115.
Відповідно до висновків, визначених позивачем, за перевіряємий період з 01.04.2010 року по 01.01.2014 року страхувальник отримав страхових коштів у 2010 року на загальну суму - 4737,87грн. на виплату матеріального забезпечення по вагітності та пологах, в ході перевірки всі кошти обревізовані.
Перевіркою було встановлено порушення використання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у липні 2013 року на загальну суму - 882,00грн., в частині виділення путівки до дитячого закладу оздоровлення; порушення п.3.1, п.3.5 Порядку придбання та забезпечення дитячими новорічними подарунками дітей застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.10.2007 року №48 (далі - Порядок №48), в подальшому при видачі новорічних подарунків не допускати порушень Порядку №48.
Так, в ході перевірки позивачем було встановлено порушення використання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на оздоровлення дітей, які є членами сімей застрахованих осіб, а саме: у липні 2013 року для ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1), який є дитиною засновника ПП «Джемонд Бот» ОСОБА_3 (01.06.2013 року був директор вказаного підприємства, адже за наказом №09-к від 01.06.2013 року був звільнений із займаної посади за власним бажанням), це підтверджується копією свідоцтва про народження від 08.02.2000 року, що міститься в матеріалах справи, була виділена путівка №000714 до дитячого закладу оздоровлення «Троянда» (АР Крим, м. Євпаторія, смт. Заозерне, вул. Алея Дружби, 19) вартістю 882,00грн. з датою заїзду з 18.07.2013 року тривалістю оздоровчої зміни 21 день.
За відміткою позивача засновник ПП «Джемонд Бот» - ОСОБА_3 отримав вищевказаний акт перевірки - 03.04.2014 року. При цьому, зазначено про те, що адміністративний штраф у відповідності до ст.165-5 КУпАП не застосовується, адже ОСОБА_4 є засновником відповідачем, та на момент перевірки не значився його посадовою особою.
У відповідності до ст.ст.47, 48 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» для забезпечення відновлення здоров'я застрахована особа та члени її сім'ї (а також особа, яка навчається у вищому навчальному закладі) мають право на отримання санаторно-курортного лікування, оздоровлення в спеціалізованих оздоровчих закладах (у тому числі дитячих) у межах асигнувань, установлених бюджетом Фонду на зазначені цілі, та в порядку і на умовах, визначених правлінням Фонду.
Надання послуг застрахованим особам, пов'язаних із санаторно-курортним лікуванням, здійснюється за наявності медичних показань.
Обсяг коштів для забезпечення оздоровчих заходів визначається бюджетом Фонду.
За рахунок коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, у межах асигнувань, що визначаються щорічно при затвердженні бюджету Фонду на наступний фінансовий рік, здійснюється часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв підприємств, установ, навчальних закладів та організацій, утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячих оздоровчих таборів і позашкільного обслуговування, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків в порядку, визначеному правлінням Фонду.
Вище судом зазначалось, що за нормою ст.2 Закону України Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», що застрахованої особою є найманий працівник, який працює за трудовим договором (контрактом).
Умови фінансування оздоровлення дітей, які є членами сімей застрахованих осіб у дитячих закладах оздоровлення за рахунок коштів Фонду визначається зокрема Порядком фінансування оздоровлення дітей застрахованих осіб у дитячих закладах оздоровлення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №17 від 25.02.2009 року (далі - Порядок №17).
Згідно п.2.1 Порядку №17 передбачено такий порядок часткового фінансування дитячого закладу оздоровлення:
2.1.1. Страхувальник надає до виконавчої дирекції відділення Фонду або робочого органу відділення Фонду заявку на часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячому закладі оздоровлення за рахунок коштів Фонду (далі - заявка) згідно з додатком 1 до цього Порядку.
2.1.2. Виконавча дирекція відділення Фонду або робочий орган відділення Фонду на підставі отриманих від страхувальників заявок складає реєстр на часткове фінансування оздоровлення дітей за рахунок коштів Фонду (далі - реєстр) згідно з додатком 2 до цього Порядку за кожним дитячим закладом оздоровлення.
2.1.3. Перерахування коштів Фонду дитячому закладу оздоровлення або його власнику (засновнику) здійснюється виконавчою дирекцією відділення Фонду або робочим органом відділення Фонду на підставі реєстру не пізніше ніж за 10 днів до початку оздоровчої зміни відповідно до договору про часткове фінансування оздоровлення дітей. Обов'язковим додатком до договору є калькуляція вартості путівки.
Фінансування дитячого закладу оздоровлення або його власника (засновника) на кожну наступну зміну здійснюється виконавчою дирекцією відділення Фонду або робочим органом відділення Фонду з урахуванням суми залишку невикористаних коштів Фонду на оздоровлення дітей у попередній зміні.
2.1.4. Дитячий заклад оздоровлення або його власник (засновник) надає виконавчій дирекції відділення Фонду або робочому органу відділення Фонду, який здійснював фінансування, звіт згідно з додатком 3 до цього Порядку в п'ятиденний термін після закінчення кожної оздоровчої зміни.
2.1.5. Після здачі звіту за останню оздоровчу зміну дитячий заклад оздоровлення або його власник (засновник) у термін не пізніше 5 робочих днів повертає невикористані кошти Фонду на рахунок виконавчої дирекції відділення Фонду або робочого органу відділення Фонду. У разі невиконання зазначеної вимоги залишок коштів стягується виконавчою дирекцією відділення Фонду або робочим органом відділення Фонду в судовому порядку.
На виконання вищезазначеного пункту Порядку №17 відповідачем було подано 05.07.2013 року до Амур-Нижньодніпровського районної виконавчої дирекції заявку на часткове фінансування оздоровлення дітей у закладі оздоровлення. Тобто, на момент подання вказаної заявки ОСОБА_3 вже не рахувався найманим працівником відповідача та не може вважатися застрахованою особою, адже з 01.06.2013 року, як зазначалось вище є звільненим з ПП «Джемонд Бот» за власним бажанням на підставі наказу №09-к про припинення трудового договору (контракту). Тому, не мав права на часткове фінансування дитячого закладу оздоровлення відповідно до вищезазначених норм чинного законодавства України за заявкою 05.07.2013 року.
Виявлені порушення вимог чинного законодавства України та висновки, викладені в акті перевірки, стали підставою для винесення рішення №20/03 від 17.04.2014 року про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності, яким не було прийнято до заліку неправомірно втрачених коштів у розмірі - 882,00грн., накладено штраф у розмірі - 441,00грн., на загальну суму - 1323,00грн. Вказане рішення було отримано відповідачем - 17.04.2014 року, про що свідчить особистий підпис засновника ПП «Джемонд Бот» у вказаному рішенні.
Згідно ч.ч.1, 2 ст.30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.
За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів.
Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
За порушення порядку використання страхових коштів, несвоєчасне або не в повному обсязі повернення страхових коштів відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону, несвоєчасне подання або неподання звітності про використання коштів Фонду, інших відомостей, передбачених цим Законом, страхувальник, інший отримувач страхових коштів несе відповідальність відповідно до закону.
Однак, у визначений для добровільного виконання строк встановлений за рішенням №20/03 від 17.04.2014 року штраф сплачений не був. Тому, у відповідності до п.4.2 Інструкції про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження, затвердженого постановою правління Фонду від 22.12.2010 року №29, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.03.2011 року за №393/19/31, ст.30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» було винесено рішення №24/03 від 05.05.2014 року про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, за яким відповідачу була нарахована пеня - 25,14грн., накладено штраф - 132,30грн., на загальну суму - 157,44грн. Дане рішення №24/03 було отримано відповідачем - 15.05.2014 року, що підтверджується копією поштового повідомлення про вручення. Однак, станом на 10.07.2014 року рішення №20/03 та №24/03 ПП «Джемонд Бот» ні в адміністративному, ні в судовому порядку оскаржені не були, є чинними, тому підлягають виконанню у повному обсязі на загальну суму - 1480,44грн. (1323,00грн. + 157,44грн.).
Отже, з урахуванням вищевикладеного та несплати у добровільному порядку сум страхових виплат, суд приходить до висновку, що загальна сума заборгованості відповідача становить - 1480,44грн. та залишається несплаченою.
Суд, приймаючи до уваги вищевикладене та, враховуючи, що на час розгляду справи сума заборгованості відповідачем не сплачена в добровільному порядку, відповідних доказів сплати недоїмки під час судового розгляду справи не надано, дійшов висновку, що даний адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Приватного підприємства «Джемонд Бот» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 1480,44грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Джемонд Бот» (код ЄДРПОУ - 32406194) на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (код ЄДРПОУ - 21929415) заборгованість у сумі 1480,44грн. (одна тисяча чотириста вісімдесят гривень сорок чотири копійки) на р/р - №25601231287001 в ПАТ КБ «Надра», м. Київ, Центр, МФО - 380764, код ЄДРПОУ - 26050024, одержувач - Амур-Нижньодніпровська районна виконавча дирекція Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення виготовлення постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкт владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови.
Суддя А.Ю. Рищенко
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2014 |
Оприлюднено | 13.11.2014 |
Номер документу | 41298592 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рищенко Андрій Юрійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рищенко Андрій Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні