ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 листопада 2014 року № 813/5251/14
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Костецького Н.В.
за участю секретаря судового засідання Олексяк І.Р.
представника позивача Мандзиняк Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі Головного управління Міндоходів у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Галенергомонтаж УБ ХАЕС» про стягнення коштів з рахунків у банках в розмірі 7 917,38 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Залізничному районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області (далі - ДПІ у Залізничному районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області) звернулась до суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Галенергомонтаж УБ ХАЕС» (далі -ТзОВ «Галенергомонтаж УБ ХАЕС»), в якому просить стягнути борг 7 917,38 грн. з рахунків у банках.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що податковий борг, про стягнення якого заявлено позовні вимоги, виник внаслідок несплати відповідачем грошових зобов'язань по податку на додану вартість, що складається із основного платежу 7 868,53 грн. та пені за несвоєчасну сплату - 48,85 грн. Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначає, що відповідачем не вчиняються жодні дії, направлені на погашення податкового боргу. Відтак, позивач просить суд відповідно до ст. 20 Податкового кодексу України стягнути з рахунків ТзОВ «Галенергомонтаж УБ ХАЕС» у банках, обслуговуючих такого платника заборгованість в розмірі 7 917,38 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, пояснення надала аналогічні викладеним у позовній заяві. Просила позов задовольнити повністю.
Відповідач в судове засідання явки уповноваженого представника не забезпечив, причини неявки суду не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
Відповідно до ч. 4 статті 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Згідно долучених до матеріалів справи заперечень(а.с.19) вбачається, що відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує у повному обсязі, зазначивши, що жодний із долучених до матеріалів справи доказів, окрім довідки про заборгованість від 08.07.2014 року не вказує на наявність спірної заборгованості, просить суд відмовити у задоволені позову.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Галенергомонтаж УБ ХАЕС» зареєстроване 02.11.2005 року Виконавчим комітетом Львівської міської ради, ЄДРПОУ 33863025.
Відповідач взятий на облік платника податків 18.11.2005року за №2611, що підтверджується довідкою ДПІ у Залізничному районі м. Львова від 07.07.2014 року №1413031400569 (а.с.5).
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач має податкову заборгованість, яка складається із сум податкових зобов'язань по податку на додану вартість, що складається із основного платежу 7 868,53 грн. та пені за несвоєчасну сплату - 48,85 грн.(а.с.6).
Відповідно до пп. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України податковий орган має право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та /або податкового боргу у випадках, порядку та розмірах, встановленими цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до ст. 54 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення-рішення.
Строки сплати податкового зобов'язання визначені ст.57 Податкового кодексу України, відповідно до пункту 57.3. цієї статті у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 ст.54 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження контролюючого органу.
Відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 ст.129 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженої суми грошових зобов'язань нараховується пеня.
Пунктом 59.1 ст.59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.59.3 ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно пункту 59.5 даної статті Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
З метою погашення податкового боргу ДПІ у Залізничному районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області було виставлено податкові вимоги форми «Ю1» №1/525 від 08.07.2009 року (а.с.8) та форми «Ю2» №2/877 від 13.11.2009 року(а.с.7).
Оскільки згідно облікової картки відповідача, з моменту надіслання податкових вимог у відповідача існував податковий борг, нові вимоги не надсилалися.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки та збори у порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.п.14.1.175 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, а також стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом (пп.20.1.28).
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно із п. п. 14.1.152 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України погашення податкового боргу - зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом.
Відповідно до пункту 4.1. Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої наказом ДПА України від 18.07.05 N 276 зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.08.05 за N 843/11123 (далі в тексті інструкція №276), нарахуванню в особових рахунках платників підлягають податкові зобов'язання, штрафні санкції та пеня, самостійно визначені платником; податкові зобов'язання, штрафні санкції та пеня, нараховані органом державної податкової служби та узгоджені платником відповідно до чинного законодавства. У пункті 4.3 Інструкції №276 визначено, що нарахування платежів до бюджету в особових рахунках платників податків здійснюються відповідно до порядків адміністрування відповідних податків, розроблених на підставі чинного законодавства, Нарахування узгоджених податкових зобов'язань у картках особових рахунків платників здійснюється датою граничного терміну сплати зазначених зобов'язань. Згідно з підпу нктом 11.4 пункту 11 Інструкції №276 під погашенням податкового боргу за певним видом платежу слід розуміти зменшення абсолютного значення від'ємного сальдо розрахунків платника з бюджетом та пені, підтверджене відповідним документом.
Як свідчать матеріали справи (довідка про заборгованість по платежах перед бюджетом, картка особового рахунку платника з податку на додану варість) станом на 08.07.2014р. заборгованість підприємства становить 7917,38 гри., зокрема 7868.53 грн. - недоїмка та пеня в сумі 48,85 грн.
Дана заборгованість виникла внаслідок несплати самостійно задекларованих податкових зобов'язань з податку па додану вартість відповідно до декларацій від 16.01.2014р. та 11.04.2014р. та визначених податковим повідомленням рішенням від 18.05.2013 р. №0006551520.
Відповідно до п.87.9 ст. 87 Податкового кодексу України у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно під напряму сплати, визначеного платником податків.
На початок 2014р. згідно облікової картки по податку на додану вартість заборгованість ТзОВ "Галенергомонтаж УБ ХАЕС" становила 3825,79 грн., тому погашення податкових зобов'язань за податковими деклараціями зараховувались спершу в рахунок погашення податкового боргу , що вже існував.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
Отже, згідно з долученими до справи письмовими доказами, податковий борг ТзОВ «Галенергомонтаж УБ ХАЕС» в сумі 7 917,38 грн. станом на дату розгляду справи є непогашеним. З врахуванням наведеного, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області є обґрунтованими, документально підтвердженими та підлягають до задоволення.
Відповідно до вимог ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати не стягуються.
Керуючись ст.ст., 7-14, 17,18, 49, 51, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в :
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих платника Товариства з обмеженою відповідальністю «Галенергомонтаж УБ ХАЕС» (місцезнаходження: 79021, м. Львів, вул. Садова,2а, код ЄДРПОУ: 33863025) на користь Державного бюджету України борг в розмірі 7 917( сім тисяч дев'ятсот сімнадцять ) грн. 38 коп.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Повий текст постанови виготовлено 07 листопада 2014 року.
Суддя Костецький Н.В.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2014 |
Оприлюднено | 13.11.2014 |
Номер документу | 41300835 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Костецький Назар Володимирович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Костецький Назар Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні