Ухвала
від 11.11.2014 по справі 907/1040/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про порушення провадження у справі про банкрутство

"11" листопада 2014 р. Справа № 907/1040/14

Суддя Йосипчук О.С., розглянувши матеріали

за заявою Державної податкової інспекції у Рахівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області, м. Рахів

до Товариства з обмеженою відповідальністю „Апша-Технокат", с. Верхнє Водяне Рахівського району

про порушення справи про банкрутство

Суддя Йосипчук О. С.

Представники:

від ініціюючого кредитора - О. Буря, представник держподатінспекції

від боржника - не з"явився

арбітражний керуючий - Градюк О. І.

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Рухівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області звернулася до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю „Апша-Технокат", с. Верхнє Водяне Рахівського району, як неспроможного своєчасно виконати свої зобов'язання перед кредитором у розмірі 507748,98 грн.

Вказана заява подана з урахуванням вимог ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвалою господарського суду Закарпатської області від 30.10.2014р. прийнято до розгляду заяву ДПІ у Рахівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області про порушення справи про банкрутство ТОВ „Апша-Технокат", с. Верхнє Водяне Рахівського району та призначено підготовче засідання суду на 11.11.2014р. на 12:30год.; зобов'язано арбітражного керуючого Градюк Олександра Івановича, кандидатуру якого визначено автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України - надати заяву про участь у справі з повідомленням про те, що він не належить до жодної з категорії осіб, зазначених у ч.2 ст.114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно з вказаними вимогами цього Закону арбітражний керуючий Градюк О. І. під час підготовчого засідання у справі надав суду заяву (від 20.11.2014р. б/н) про надання згоди на призначення його розпорядником майна у справі № 907/1040/14 про банкрутство ТОВ „ „Апша-Технокат ", де зазначив також, що відповідає вимогам, встановленим ст. ст. 97, 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та не належить до жодної з категорій, зазначених у ч. 2 ст. 114 цього Закону.

Ухвалою суду від 30.10.2014р. у справі № 907/1040/14 судом зобов"язано також боржника надати відзив на заяву про порушення справи про банкрутство, а від заявника витребувано відомості стосовно того, що на дату звернення до суду з заявою про порушення справи про банкрутсво боржником не сплачені безспірні вимоги заявника.

Однак, ДПІ у Рахівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області таких відомостей суду не надано.

Боржник - ТОВ „Апша-Технокат ", с. Верхнє Водяне Рахівського району в підготовче засідання до суду не з"явився, не повідомив про причини своєї неявки, а також не надіслав суду письмового відзиву на заяву про порушення справи про його банкрутство, незважаючи на те, що був належним чином повідомлений про час і місце судового засідання, на підтвердження чого свідчить поштове повідомлення про вручення товариству судової ухвали, відправлене 31.10.2014р.

Згідно з вимогами ч. 4 ст. 13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" відсутність відзиву на заяву про порушення справи про банкрутство не перешкоджає провадженню у справі.

Розглянувши у судовому засіданні матеріали заяви, заслухавши пояснення представника кредитора та арбітражного керуючого, суд встановив, що представленими доказами підтверджується обґрунтованість вимог кредитора та неспроможність боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредитором протягом встановленого для їх погашення строку, виходячи з наступного:

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Цей Закон має пріоритет перед іншими законодавчими актами України у регулюванні відносин, пов'язаних з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, за винятком випадків, передбачених цим Законом.

За приписами ч.1 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у підготовчому засіданні господарським судом здійснюється перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.

В силу ч.3 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо справа порушується за заявою кредитора, господарський суд перевіряє обґрунтованість його вимог, їх безспірність, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.

Згідно з ч. 3 ст.10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.

Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

Заявлені вимоги визнаються господарським судом безспірними та такими, що не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку з огляду на наступне.

Кредиторські вимоги, заявлені до ТОВ „Апша-Технокат " в розмірі 507748,98 грн. є податковим боргом боржника, що виник в результаті несплати ним грошових зобов"язань, визначених податковими повідомленнями-рішеннями, які є узгодженими, та на зазначену суму узгодженого податкового боргу боржнику вручено першу та другу податкові вимоги.

Крім того, до матеріалів заяви ДПІ у Рахівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області додано копію постанови Закарпатського окружного адміністративного суду про стягнення з ТОВ „Апша-Технокат" сум коштів в рахунок погашення податкового боргу, яка набрала законної сили, а також копію постанови про відкриття виконавчого провадження за виконавчим листом Закарпатського окружного адмінсуду про стягнення з боржника на користь бюджету відповідних сум податкового боргу.

Отже, безспірність вимог ДПІ у Рахівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області підтверджується матеріалами заяви про порушення справи про банкрутство ТОВ „Апша-Технокат".

Крім того, з матеріалів заяви вбачається, що безспірні вимоги кредитора не були задоволенні боржником більш ніж протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.

Таким чином, безспірними вимогами кредитора в розумінні ст.10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є вимоги у розмірі 507748,98 грн., які підтверджені судовим рішенням, постановою про відкриття виконавчого провадження, податковими повідомленнями-рішеннями, які є узгодженими, складають понад 300 мінімальних заробітних плат та не були задоволенні боржником більш ніж протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.

Відповідно до ч.6 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство або відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.

Згідно з ч.7 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суд відмовляє в порушенні провадження у справі про банкрутство, якщо заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство; вимоги кредитора є повністю забезпеченими майном боржника; вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду; відсутня хоча б одна з підстав, передбачених ч.3 ст.10 цього Закону; за наявності підстав, передбачених ст.15 цього Закону.

У зв'язку з вищевикладеним в підготовчому засіданні судом при розгляді матеріалів даної заяви про порушення справи про банкрутство, не було встановлено підстав для відмови в порушенні провадження у справі про банкрутство ТОВ „Апша-Технокат", с. Верхнє Водяне Рахівського району та відсутні перешкоди для подальшого руху справи про банкрутство.

Згідно з вимогами ч.9 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в ухвалі про порушення провадження у справі про банкрутство зазначається про порушення провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна; вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави; строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати місяця та двадцяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату складення розпорядником майна реєстру вимог кредиторів та подання його на затвердження до господарського суду, яка не може бути пізніше місяця та двадцяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше двох місяців та десяти днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.

На підставі положень ч. 10 ст. 16 вказаного Закону та з метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, судом здійснюється офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

З урахуванням вищевикладеного та відповідно до ст. ст. 1, 7, 10, 11, 16, 19, 22, 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд вважає за можливе порушити провадження у справі про банкрутство боржника - ТОВ „Апша-Технокат", ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, ввести процедуру розпорядження майном боржника строком на 115 календарних днів та призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Градюк Олександра Івановича (АДРЕСА_1; свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого, (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № НОМЕР_1 від 22.03.2013р.) з покладенням на нього повноважень та обов'язків, передбачених ст. ст. 1, 22, 23, 25, 26, 45, 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Керуючись ст. 1, 2, 10, 11, 16, 19, 22, 23, 25, 26, 114, 115 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 4-1, 86, 87 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Порушити провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю „Апша-Технокат" (90611, Закарпатська область, Рахівський район, с. Верхнє Водяне, вул. Плеханова, 11, код ЄДРПОУ: 30886233).

2.Визнати безспірні грошові вимоги Державної податкової інспекції у Рахівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області (90600, Закарпатська область, м. Рахів, вул. Миру, 34) в розмірі 507748,98 грн.

3.Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

4.Ввести процедуру розпорядження майном боржника строком на 115 календарних днів до 05.03.2015р.

5.Призначити розпорядником майна товариства з обмеженою відповідальністю „Апша-Технокат" арбітражного керуючого Градюк Олександра Івановича (АДРЕСА_1; свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого, (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № НОМЕР_1 від 22.03.2013р.), якому встановити розмір оплати його послуг у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання ним повноважень розпорядника майном боржника за рахунок боржника (ТОВ „Апша-Технокат") в порядку та на умовах, викладених ч.2 ст.115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

6.Вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони власнику майна (органу уповноваженому управляти майном) боржника та боржнику приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмет застави.

7.Здійснити офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю „Апша-Технокат" (90611, Закарпатська область, Рахівський район, с. Верхнє Водяне, вул. Плеханова, 11, код ЄДРПОУ: 30886233) на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

8.Визначити наступні дати у даній справі:

- строк для подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів до 31.12.2014р.;

- дату складення розпорядником майна реєстру вимог кредиторів та подання його на затвердження господарському суду до 31.12.2014р.;

- строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника до 12.01.2015р.

9. Встановити дату попереднього засідання суду 21 січня 2015 р. на 10:30год.

10. Засідання відбудеться у приміщенні суду за адресою: м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а., кабінет № 502.

11. Ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство надіслати: боржнику, кредитору, арбітражному керуючому, органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника, місцевому загальному суду та органу доходів і зборів за місцезнаходженням боржника.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її винесення.

Суддя Йосипчук О. С.

СудГосподарський суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення11.11.2014
Оприлюднено14.11.2014
Номер документу41333256
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —907/1040/14

Ухвала від 29.03.2017

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Йосипчук О.С.

Ухвала від 17.03.2017

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Йосипчук О.С.

Ухвала від 22.03.2016

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Йосипчук О.С.

Ухвала від 22.12.2015

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Йосипчук О.С.

Постанова від 19.02.2015

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Йосипчук О.С.

Ухвала від 23.01.2015

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Йосипчук О.С.

Ухвала від 11.11.2014

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Йосипчук О.С.

Ухвала від 30.10.2014

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Йосипчук О.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні