Рішення
від 10.11.2014 по справі 904/6998/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

10.11.14р. Справа № 904/6998/14

За позовом Публічного акціонерного товариства "ПроКредит Банк", м. Дніпропетровськ

до Відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Мемфіс-Логістик", м. Дніпропетровськ

Відповідача-2: Приватного підприємства "Мем-Фіс", м. Дніпропетровськ

Відповідача-3: Приватного підприємства "Ауріс-М", м. Дніпропетровськ

про стягнення 262 969,99 грн. за кредитним договором

Суддя Назаренко Н.Г.

Секретар судового засідання Бондик Є.В.

Представники:

від позивача - не з'явився,

від відповідача - 1 - не з'явився,

від відповідача - 2 - не з'явився,

від відповідача - 3 - не з'явився.

СУТЬ СПОРУ:

Публічне акціонерне товариство "ПроКредит Банк" звернулось до господарського суду з позовом, в якому просить стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "Мемфіс-Логістик", Приватного підприємства "Мем-Фіс", Приватного підприємства "Ауріс-М" на користь Публічного акціонерного товариства "ПроКредит Банк" заборгованість за кредитним договором № 1501.43703 від 31.10.2013р. станом на 02.07.2014р. в сумі 262 969,99 грн., з яких заборгованість по капіталу - 241 791,76 грн., заборгованість по процентам - 12 521,64 грн., проценти за фактичне (неправомірне) користування кредитом - 4 407,49 грн., пеня - 4 249,10 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем-1 порушені зобов'язання за кредитним договором № 1501.43703 від 31.10.2013 року щодо своєчасного та повного повернення кредиту.

З урахуванням договорів поруки № 288257-ДП2 та № 288809-ДП2 від 31.10.2013 року сума заборгованості підлягає стягненню з відповідачів солідарно.

Позивач в судове засідання не з'явився, направив до суду клопотання в якому позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просить справу розглянути без його участі.

Відповідачі -1, -2 та -3 відзив на позов не надали, явку повноважних представників в судові засідання, призначені для розгляду справи, не забезпечили, про дату, час і місце проведення судових засідань повідомлені належним чином за їх місцезнаходженням згідно матеріалів справи, у тому числі підтвердженим витягаи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Якіра, б. 7 (а.с.36-41).

З матеріалів справи вбачається, що ухвали суду надсилались Товариству з обмеженою відповідальністю "Мемфіс-Логістик", Приватному підприємству "Мем-Фіс", Приватному підприємству "Ауріс-М" за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Якіра, б. 7, зазначеною в позовній заяві та документах, доданих до матеріалів справи, що підтверджується копіями з реєстрів поштових відправлень суду: № 145 від 17.09.2014р. та № 132 від 17.10.2014р. (а.с. 86,87).

Від відповідачів -1, -2 та -3 конверти з ухвалали повернулися на адресу господарського суду .

Таким чином, судом у повному обсязі виконано приписи Господарського процесуального кодексу України щодо повідомлення сторін про дату та час судового засідання у справі шляхом направлення ухвал рекомендованими листами на адреси відповідачів -1, -2 та -3.

При цьому, ухилення боржників від одержання на підприємстві зв'язку ухвали суду (відмова від її прийняття, нез'явлення до поштового відділення після одержання повідомлення про надходження рекомендованого або цінного листа), не дає суду підстав вважати що відповідачі -1, -2 та -3 не був належним чином повідомлений про розгляд справи в господарському суді.

Суд вважає за необхідне розглянути справу за наявними матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України, за відсутності представників сторін, оскільки про час та місце розгляду справи останні повідомлені належним чином.

Розгляд справи відкладався з 14.10.2014р. до 10.11.2014р.

Клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу не подавалось.

В судовому засіданні 10.11.2014р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

Між Публічним акціонерним товариством "ПроКредит Банк" (далі - Позивач, Кредитор) та Товариством з обмеженою відповідальністю «МЕМФІС-ЛОГІСТИК» (далі-Відповідач, Позичальник) 31.10.2013р. було укладено Кредитний договір № 1501.43703 (далі - Кредитний договір).

Пунктом 1.1. Кредитної угоди встановлено, що кредитор на підставі цього договору зобов'язується надати позичальнику кредит, а позичальник зобов'язується належно виконувати усі умови, необхідні для отримання кредиту, своєчасно і належно здійснювати погашення грошових зобов'язань, а також належно виконувати усі інші зобов'язання, що передбачені цим договором.

Умови на яких видається кредит: розмір кредиту - 350 000,00 грн., строк користування - 12 місяців, від дати видачі кредиту включно, проценти - тип процентної ставки - фіксована розмір процентів - 21,00 % річних, виходячи з 360 календарних днів у році (п.1.2., п.п 1, 2, 3 Кредитного договору).

Відповідно до п. 1.3. Кредитного договору проценти за користування кредитом обчислюються від суми кредиту, яка не є повернутою кредитору (надалі - залишок кредиту) за кожен календарний день користування кредитом до моменту його повного погашення та нараховуються щодо чергових платежів у строки, що зазначені в Графіку як дні платежу.

Згідно п. 1.4. Кредитного договору, якщо розмір комісій, неустойки та інших платежів обчислюється у відсотках від визначеної суми у іноземній валюті, або виражені у іноземній валюті, то їх сплата здійснюється у гривні за офіційним курсом НБУ гривні до даної іноземної валюти на дату їх нарахування. Якщо комісія розраховується від суми кредиту, що підлягає продажу на МВРУ, то розмір комісії обчислюється від суми у гривнях, яка отримана в результаті такого продажу.

Повернення кредиту та сплату процентів здійснюється періодичними платежами, сума і строк сплати яких визначені Графіком. Дата останнього платежу за Графіком може відрізнятися від дати сплати строку користування кредитом, вказаного у п. 1.2. цього договору, але не більше ніж на 7 календарних днів. Погашення кредиту та процентів здійснюється виключно у валюті кредиту, а комісій, неустойки та інших платежів - у національній валюті, курсові коливання та інші обставини не можуть бути підставною для зміни валюти погашення (п. 2.2. Кредитного договору).

У відповідності до п. 2.5. Кредитного договору фінансові та майнові поручителі позичальника вправі провести погашення грошових зобов'язань за позичальника, у тому числі дострокове погашення, відповідно до правил погашення, встановлених цим договором для позичальника. Позичальник надає безумовну та безстрокову згоду на надання кредитором інформації та документів (у тому числі й тих, що банківську таємницю) щодо цього договору змісту, розміру та ходу виконання зобов'язань позичальника на запит поручителя, а також третіх осіб, якщо це зумовлено укладенням з цими особами договорів забезпечення, дією чи виконанням уже укладених договорів забезпечення. Кредитор вправі, але не зобов'язаний прийняти на умовах цього договору погашення (у тому числі - дострокове) грошових зобов'язань за позичальника, запропоноване третьою особою. У такому випадку кредитор вправі надати цій особі інформацію, необхідну для здійснення погашення грошових зобов'язань за позичальника.

Позичальник має право отримати після підписання даного договору та сплати відповідної комісії (п.п. 4.1., 4.1.1. Кредитного договору).

Позичальник зобов'язаний щоразу у день настання строків погашення грошових зобов'язань забезпечувати належне їх погашення, здійснювати перевірку проведення погашення та його належність (п.п. 4.2., 4.2.2. Кредитного договору).

Кредитор зобов'язаний надати позичальнику кредит на умовах цього договору (п.п. 4.4., 4.4.1. Кредитного договору.

За кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти (стаття 1054 Цивільного кодексу України).

На виконання умов Кредитного договору позивачем надано відповідачу -1 кредит у сумі 350 000,00грн., що підтверджується випискою по рахунку (а.с.24-33).

Відповідач -1 порушив умови Кредитного договору в частині своєчасної сплати кредиту та відсотків у зв'язку з чим станом на 02.07.2014р. за ним рахується заборгованість у розмірі 262 969,99 грн.:

- заборгованість по капіталу - 241 791,76 грн.,

- заборгованість по процента - 12 521,64 грн.,

- проценти за фактичне (неправомірне) користування простроченим капіталом - 4 407,49 грн.,

- пеня - 4 249,10 грн., що і стало причиною спору.

Вивчивши матеріали справи , суд прийшов до висновку про задоволення спору на підставі наступного.

Суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться (ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України).

Відповідно до статті 526 Цивільного Кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено законом або договором (стаття 525 Цивільного Кодексу України).

Якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (стаття 530 Цивільного кодексу України).

У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом (ст.611 ЦК України).

Позикодавець має право на одержання від позичальника визначених договором або законом процентів (ст.1048 ЦК України).

Відповідно до ч.2 ст. 1050 ЦК України, якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами, то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплатити проценти, належні йому відповідно до ст. 1048 цього кодексу.

Відповідно до ст.1054 ЦК України, до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 глави 71 ЦК України. Згідно зі ст.1049 ЦК України позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику у строк та в порядку, що встановлені договором. Позика вважається повернутою в момент зарахування грошової суми, що позичалася на банківський рахунок позикодавця.

Доказів сплати зазначених грошових коштів відповідач-1 суду не надав, доводи позивача, наведені в обґрунтування позову, не спростував.

За викладеного, є правомірними та такими, що підлягають задоволенню позовні вимоги про стягнення, на користь позивача заборгованості за кредитним договором у сумі 241 791,76 грн., заборгованості по відсоткам - 12 521,64 грн. та відсотків за фактичне (неправомірне) користування простроченим капіталом - 4 407,49 грн.

Згідно з частиною першою статті 199 Господарського кодексу України виконання господарських зобов'язань забезпечується заходами захисту прав та відповідальності учасників господарських відносин, передбаченими цим Кодексом та іншими законами. До відносин щодо забезпечення виконання зобов'язань учасників господарських відносин застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України.

Виконання зобов'язання (основного зобов'язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом (стаття 548 Цивільного кодексу України). Виконання зобов'язань може забезпечуватись відповідно до договору неустойкою (штрафом, пенею). Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми не своєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (стаття 549 Цивільного кодексу України).

Відповідно п. 2.4. Кредитного договору при порушенні встановлених цим договором строків погашення грошових зобов'язань позичальник сплачує штрафну пеню у розмірі 0,5% від суми непогашеної заборгованості, але не менше ніж 15 гривень у еквіваленті валюти кредиту за кожний календарний день прострочення, включаючи день повного погашення заборгованості. Починаючи з 31 календарного дня прострочення, вказаний розмір пені збільшується до 1% за умови подання кредитором відповідного повідомлення позичальнику про таке збільшення. Розмір пені не може бути збільшено, якщо погашено не менш ніж 80% усього боргу чи щомісячно погашається не менш ніж 30% від суми заборгованості.

Порушенням зобов'язання, відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Перевіривши розрахунки надані позивачем, судом встановлено, що пеня нарахована за весь строк прострочення оплати - з 07.01.2014р. по 02.07.2014р. становить 4 249,10 грн. та підлягає до стягнення.

Таким чином, на користь позивача підлягає стягненню сума 262 969,99 грн., яка складається з 241 791,76 грн. - заборгованість зі сплати кредиту, 12 521,64 грн. - заборгованість по відсоткам, 4 407,49 грн. - відсотки за фактичне (неправомірне) користування простроченим капіталом, 4 249,10 грн. - пені.

31.10.2013 року між Приватним підприємством «МЕМ-ФІС» (далі - Поручитель, Відповідач-2) та Публічним акціонерним товариством «ПроКредит Банк» (далі - Кредитор) був укладений договір поруки № 288257-ДП2 (далі - Договір поруки № 288257-ДП2).

На підставі договору поручитель поручається перед кредитором за виконання усіх зобов'язань позичальника у їх повному обсязі як солідарний із позичальником боржник (п. 2.1. Договору поруки № 288257-ДП2).

Відповідно до п. 2.2. Договору поруки № 288257-ДП2 встановлена ним порука у повному обсязі поширюється на зобов'язання позичальника із врахування усіх змін та/або доповнень (надалі - зміни) до кредитних договорів з моменту набрання ними чинності. Якщо зміни стосуватимуться збільшення загального строку кредиту, його суми чи процентів за користування кредитом (за винятком зміни змінюваної процентної ставки), то порукою будуть забезпечуватися зобов'язання позичальника з врахуванням таких змін за умови отримання на те попередньої чи наступної згоди поручителя. Така згода може бути надана шляхом внесення змін до цього договору, або вчинення поручителем погоджувального підпису на відповідному договорі про внесення змін до кредитних договорів, або подання поручителем письмової згоди у формі листа. У випадку відсутності вказаної згоди порукою будуть забезпечуватися зобов'язання позичальника у обсязі та на умовах, які діяли до внесення таких змін до кредитних договорів. Поручитель безумовно і безвідклично погоджується, що усі інші можливі зміни кредитних договорі (у т.ч. зміна структури платежів погашення кредиту, зміна змінюваної процентної ставки, зміна чи введення нових комісій, штрафних санкцій, прав та обов'язків сторін тощо) можуть здійснюватися без будь-якого погодження з поручителем, а тому порукою будуть забезпечуватися зобов'язання позичальника з врахуванням усіх таких змін і нових кредитних договорів без необхідності їх попереднього чи наступного ознайомлення чи погодження із поручителем.

Згідно п. 3.1. Договору поруки № 288257-ДП2 поручитель вправі у день настання строку виконання зобов'язань позичальника здійснити його належне виконання за позичальника повністю або частково. Поручитель вправі здійснити дострокове виконання зобов'язання за позичальника на умовах та випадках, визначених кредитним договором. При цьому поручитель несе усі ризики та відповідальність перед позичальником щодо наслідків дострокового погашення, а також зобов'язується нести усі витрати пов'язані із достроковим виконанням.

Пунктом 3.2. Договору поруки № 288257-ДП2 встановлено, що поручитель зобов'язаний належно повністю виконати зобов'язання позичальника у випадку та з моменту виникнення заборгованості позичальника у зв'язку із порушенням умов кредитних договорів, а також неможливістю виконання ним його зобов'язань (смерть, тривалий виїзд за кордон, тимчасова відсутність, ліквідація, банкрутство тощо). Кредитор може вимагати від поручителя дострокового виконання усіх зобов'язань позичальника за наявності підстав для дострокового виконання, які встановлені умовами кредитних договорів.

Якщо кредитор надіслав поручителю вимогу про погашення заборгованості позичальника і протягом 5 банківських днів з моменту її відправлення поручитель не виконав цю вимогу, поручитель сплачує кредитору пеню у розмірі 0,5% від суми заборгованості позичальника за кредитним договором за кожний день існування заборгованості позичальника, починаючи з шостого банківського дня з дати відправлення поручителю вказаної вимоги (п. 3.9. Договору поруки № 288257-ДП2).

Відповідно п. 4.1. Договору поруки № 288257-ДП2 порука діє з моменту укладення договору протягом усього строку користування кредитом, виданого на підставі кредитних договорів та до моменту, що наступить пізніше: припинення строку дії кредитних договорів, належного виконання усіх вимог кредитора. Непред'явлення кредитором вимог про погашення поручителем заборгованості позичальника не тягне за собою припинення поруки. Кредитор вправі пред'явити вимогу поручителю про погашення заборгованості позичальника протягом 3 років з моменту виникнення існуючої на момент такої вимоги заборгованості позичальника.

Договір вступає в силу з моменту його укладення діє протягом усього строку користування кредитом, виданого на підставі кредитних договорів та до моменту, що наступить пізніше: припинення строку дії кредитного договору, належного виконання всіх зобов'язань позичальника за кредитними договорами та поручителя за договором (п. 4.2. Договору поруки № 288257-ДП2).

31.10.2013 року між Приватним підприємством «АУРІС-М» (далі - Поручитель, Відповідач-2) та Публічним акціонерним товариством «ПроКредит Банк» (далі - Кредитор) був укладений договір поруки № 288809-ДП2 (далі - Договір поруки № 288809-ДП2).

На підставі договору поручитель поручається перед кредитором за виконання усіх зобов'язань позичальника у їх повному обсязі як солідарний із позичальником боржник (п. 2.1. Договору поруки № 288809-ДП2).

Відповідно до п. 2.2. Договору поруки № 288809-ДП2 встановлена ним порука у повному обсязі поширюється на зобов'язання позичальника із врахування усіх змін та/або доповнень (надалі - зміни) до кредитних договорів з моменту набрання ними чинності. Якщо зміни стосуватимуться збільшення загального строку кредиту, його суми чи процентів за користування кредитом (за винятком зміни змінюваної процентної ставки), то порукою будуть забезпечуватися зобов'язання позичальника з врахуванням таких змін за умови отримання на те попередньої чи наступної згоди поручителя. Така згода може бути надана шляхом внесення змін до цього договору, або вчинення поручителем погоджувального підпису на відповідному договорі про внесення змін до кредитних договорів, або подання поручителем письмової згоди у формі листа. У випадку відсутності вказаної згоди порукою будуть забезпечуватися зобов'язання позичальника у обсязі та на умовах, які діяли до внесення таких змін до кредитних договорів. Поручитель безумовно і безвідклично погоджується, що усі інші можливі зміни кредитних договорі (у т.ч. зміна структури платежів погашення кредиту, зміна змінюваної процентної ставки, зміна чи введення нових комісій, штрафних санкцій, прав та обов'язків сторін тощо) можуть здійснюватися без будь-якого погодження з поручителем, а тому порукою будуть забезпечуватися зобов'язання позичальника з врахуванням усіх таких змін і нових кредитних договорів без необхідності їх попереднього чи наступного ознайомлення чи погодження із поручителем.

Згідно п. 3.1. Договору поруки № 288809-ДП2 поручитель вправі у день настання строку виконання зобов'язань позичальника здійснити його належне виконання за позичальника повністю або частково. Поручитель вправі здійснити дострокове виконання зобов'язання за позичальника на умовах та випадках, визначених кредитним договором. При цьому поручитель несе усі ризики та відповідальність перед позичальником щодо наслідків дострокового погашення, а також зобов'язується нести усі витрати пов'язані із достроковим виконанням.

Пунктом 3.2. Договору поруки № 288809-ДП2 встановлено, що поручитель зобов'язаний належно повністю виконати зобов'язання позичальника у випадку та з моменту виникнення заборгованості позичальника у зв'язку із порушенням умов кредитних договорів, а також неможливістю виконання ним його зобов'язань (смерть, тривалий виїзд за кордон, тимчасова відсутність, ліквідація, банкрутство тощо). Кредитор може вимагати від поручителя дострокового виконання усіх зобов'язань позичальника за наявності підстав для дострокового виконання, які встановлені умовами кредитних договорів.

Якщо кредитор надіслав поручителю вимогу про погашення заборгованості позичальника і протягом 5 банківських днів з моменту її відправлення поручитель не виконав цю вимогу, поручитель сплачує кредитору пеню у розмірі 0,5% від суми заборгованості позичальника за кредитним договором за кожний день існування заборгованості позичальника, починаючи з шостого банківського дня з дати відправлення поручителю вказаної вимоги (п. 3.9. Договору поруки № 288809-ДП2).

Відповідно п. 4.1. Договору поруки № 288809-ДП2 порука діє з моменту укладення договору протягом усього строку користування кредитом, виданого на підставі кредитних договорів та до моменту, що наступить пізніше: припинення строку дії кредитних договорів, належного виконання усіх вимог кредитора. Непред'явлення кредитором вимог про погашення поручителем заборгованості позичальника не тягне за собою припинення поруки. Кредитор вправі пред'явити вимогу поручителю про погашення заборгованості позичальника протягом 3 років з моменту виникнення існуючої на момент такої вимоги заборгованості позичальника.

Договір вступає в силу з моменту його укладення діє протягом усього строку користування кредитом, виданого на підставі кредитних договорів та до моменту, що наступить пізніше: припинення строку дії кредитного договору, належного виконання всіх зобов'язань позичальника за кредитними договорами та поручителя за договором (п. 4.2. Договору поруки № 288809-ДП2).

Відповідно до ст. 553 ЦК України за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов'язання частково або у повному обсязі. Поручителем може бути одна особа або кілька осіб.

Згідно ст. 554 ЦК України у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки. Особи, які спільно дали поруку, відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки.

За таких обставин та з урахуванням умов договорів поруки позивач набув право вимоги до поручителів як солідарних відповідачів щодо погашення заборгованості за кредитним договором у сумі заявлених позовних вимог.

Частиною першою статті 543 Цивільного кодексу України встановлено, що у разі солідарного обов'язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов'язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо.

Отже, у ході вирішення спору встановлений факт наявності заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕМФІС-ЛОГІСТИК» за Кредитним договором № 1501.43703 від 31.10.2013 року у сумі 262 969,99 грн., яка з урахуванням договорів поруки № 288257-ДП2 та № 288809-ДП2 від 31.10.2013 року підлягає стягненню з відповідачів -1, -2 та -3 солідарно.

На підставі викладеного позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, з солідарним стягнення з відповідачів -1, -2 та -3 суми у розмірі 262 969,99 грн., яка складається з 241 791,76 грн. - заборгованість зі сплати кредиту, 12 521,64 грн. - заборгованість по відсоткам, 4 407,49 грн. - відсотків за фактичне (неправомірне) користування простроченим капіталом, 4 249,10 грн. - пені за прострочення виконання зобов'язання.

Щодо стягнення судових витрат, суд зазначає наступне.

Згідно з ч. 5 ст. 49 ГПК України суми, які підлягають сплаті за проведення судової експертизи, послуги перекладача, адвоката та інші витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються: при задоволення позову - на відповідача, при відмові в позові - на позивача, при частковому задоволенні позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи викладене, та приймаючи до уваги, що, як відповідач-1, так і відповідачі -2 та -3 не виконали своїх обов'язків за договорами по сплаті боргу, вимоги позивача відносно відповідачів -1, -2 та -3 задоволено в повному обсязі, суд вважає за необхідне судові витрати покласти на відповідачів -1, -2 та -3 у рівних частинах.

Керуючись ст.ст. 4, 32-34, 36, 43, 44, 49, 75, 82-85, 115-117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути солідарно з Товариства з обмежено відповідальністю «МЕМФІС-ЛОГІСТИК» (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Якіра, 7 код ЄДРПОУ 38673359), Приватного підприємства «Мем-Фіс» (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Якіра, 7 код ЄДРПОУ 35594437) та Приватного підприємства «Ауріс-М» (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Якіра, 7 код ЄДРПОУ 34827501) на користь Публічного акціонерного товариства «ПроКредит Бнк» (03115, м. Київ, пр. Перемоги, буд. 107-А, код ЄДРПОУ 21677333) суму 241 791,76 грн. (двісті сорок одна тисяча сімсот дев'яносто одна грн. 76 коп.) - заборгованість зі сплати кредиту, 12 521,64 грн. (дванадцять тисяч п'ятсот двадцять одна грн. 64 коп.) - заборгованість по відсоткам, 4 407,49 грн. (чотири тисячі чотириста сім грн. 49 коп.) - відсотків за фактичне (неправомірне) користування простроченим капіталом, 4 249,10 грн. (чотири тисячі двісті сорок дев'ять грн. 10 коп.) - пені за прострочення виконання зобов'язання, про що видати наказ.

Стягнути з Товариства з обмежено відповідальністю «МЕМФІС-ЛОГІСТИК» (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Якіра, 7 код ЄДРПОУ 38673359) на користь Публічного акціонерного товариства «ПроКредит Бнк» (03115, м. Київ, пр. Перемоги, буд. 107-А, код ЄДРПОУ 21677333) суму 1 753,13 грн. (одна тисяча сімсот п'ятдесят три грн. 13 коп.) витрат по сплаті судового збору, про що видати наказ.

Стягнути Приватного підприємства «Мем-Фіс» (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Якіра, 7 код ЄДРПОУ 35594437) на користь Публічного акціонерного товариства «ПроКредит Бнк» (03115, м. Київ, пр. Перемоги, буд. 107-А, код ЄДРПОУ 21677333) суму 1 753,13 грн. (одна тисяча сімсот п'ятдесят три грн. 13 коп.) витрат по сплаті судового збору, про що видати наказ.

Стягнути Приватного підприємства «Ауріс-М» (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Якіра, 7 код ЄДРПОУ 34827501) на користь Публічного акціонерного товариства «ПроКредит Бнк» (03115, м. Київ, пр. Перемоги, буд. 107-А, код ЄДРПОУ 21677333) суму 1 753,13 грн. (одна тисяча сімсот п'ятдесят три грн. 13 коп.) витрат по сплаті судового збору, про що видати наказ.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Дата підписання рішення, оформленого

відповідно до вимог ст. 84 ГПК України,

- 12.11.2014р.

Суддя Н.Г. Назаренко

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення10.11.2014
Оприлюднено17.11.2014
Номер документу41334906
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/6998/14

Ухвала від 24.11.2014

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Назаренко Наталія Григорівна

Рішення від 10.11.2014

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Назаренко Наталія Григорівна

Ухвала від 14.10.2014

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Назаренко Наталія Григорівна

Ухвала від 16.09.2014

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Назаренко Наталія Григорівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні