Рішення
від 16.10.2014 по справі 910/18580/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/18580/14 16.10.14

За позовом Державного підприємства "Палац спорту";

до Громадської організації "Українська федерація фігурного катання на ковзанах";

про стягнення 477 967,29 грн.

Суддя О. В. Мандриченко

Представники:

Від позивача: Маковська Т. Г., представник, довіреність № 01-11/13 від 22.09.2014 р.;

Від відповідача: не з'явився.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просить стягнути з відповідача 394 560,00 грн. заборгованості, 46 646,16 грн. інфляційної складової боргу, 8030,23 грн. трьох відсотків річних, 28 700,90 грн. пені, а також 9 559,35 грн. витрат по сплаті судового збору з мотивів, вказаних у позовній заяві.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 04.09.2014 року порушено провадження у справі № 910/18580/14; розгляд справи призначено на 25.09.2014 року.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 25.09.2014 року відкладено розгляд справи до 16.10.2014 р.

У судовому засіданні 16.10.2014 року представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити повністю.

Відповідач був належним чином повідомлений про час, день і місце розгляду справи, що підтверджується поштовими повідомленнями, які повернулися на адресу суду і підтверджують факт направлення ухвал господарського суду на адресу відповідача, зазначену у витязі з ЄДРПОУ.

Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України. Згідно статті 64 Господарського процесуального кодексу України ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала направляється за адресою місцезнаходження сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Відповідач не направив в судове засідання своїх повноважних представників, не надав письмовий відзив на позовну заяву, а також не заперечив позовні вимоги по суті.

З огляду на неявку представника відповідача в судове засідання, господарський суд враховує, що за змістом ст. 22 Господарського процесуального кодексу України прийняття участі у судовому засіданні є правом сторони. При цьому, норми вказаної статті зобов'язують сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.

Таким чином, враховуючи вищенаведене, керуючись принципами розумності строків судового провадження, за висновками суду, у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до вимог ст.75 Господарського процесуального кодексу України, а неявка представника відповідача не перешкоджає вирішенню справи по суті.

Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд-

ВСТАНОВИВ:

Між Громадською організацією "Українська федерація фігурного катання на ковзанах" (замовник) та ДП "Палац спорту" (виконавець) 12.12.2013 року було укладено договір № 124 (далі - договір), за умовами якого виконавець зобов'язується під час підготовки і проведення з 18 по 21 грудня 2013 р. міжнародних змагань з фігурного катання «Ukrainian Open 2013» (далі - "Захід") за завданням замовника за плату, надати послуги з організації підготовки та проведення зазначеного Заходу.

Відповідно до п. 1.4 договору, виконавець може надавати під час проведення заходу додаткові послуги, перелік та вартість яких визначається відповідно до цін та тарифів виконавця, що діятимуть під час надання послуг та вказуватимуться в акті приймання-передачі послуг та додаткових послуг.

Вартість послуг, що надаються за цим договором є ціною договору та становить 360 000,00 грн. (п. 3.1). Оплата проводиться в строк до 17.12.2013 р.

Згідно п. 3.2 договору, вартість послуг визначена в п. 3.1 договору, не включає вартість додаткових послуг. Вартість додаткових послуг визначається відповідно до цін та тарифів виконавця, що діятимуть під час надання послуг та вказуватимуться в акті приймання-передачі послуг та додаткових послуг

Передача послуг виконавцем та приймання їх результатів замовником оформлюється актом, який підписується уповноваженими представниками сторін на протязі 3 робочих днів після фактичного надання послуг.

18.12.2013 р. сторонами була укладена додаткова угода №1 до договору, відповідно до умов якої виконавець надає, а замовник приймає додаткові послуги на загальну суму 34 560,00 грн.

Згідно п. 3 додаткової угоди № 1 від 18.12.2014, замовник зобов'язується оплатити послуги відповідно до п. 2 даної угоди до 05.12.2014.

Відповідно до п. 3.4 договору, підписання акту представниками замовника є підтвердженням відсутності претензій з його боку.

Строк дії договору починає свій перебіг у момент визначений п. 7.1 (з моменту його підписання сторонами та скріплення печатками) та закінчується 31.12.2013, але в будь-якому випадку до повного виконання сторонами своїх зобов'язань.

Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Зазначене також кореспондується зі ст.ст. 525, 526 ЦК України відповідно до яких зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Стаття 629 ЦК України передбачає, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до акту від 21.01.2014 р. приймання-передачі послуг та додаткових послуг до договору, який підписаний та скріплений печатками сторін, виконавець надав, а замовник прийняв послуги під час організації підготовки та проведення міжнародних змагань з фігурного катання «Ukrainian Open 2013» на загальну суму 394 560,00 грн.

Відповідно до п. 2.1.13 договору, замовник зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі провести розрахунки з виконавцем відповідно до умов цього договору.

Матеріали справи свідчать, що вартість наданих послуг за договором відповідачем не оплачена, доказів протилежного суду не надано.

Відповідно до статті 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Частина 1 статті 612 ЦК України передбачає, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Таким чином, судом встановлено, що заборгованість відповідача складає 394 560,00 грн.

Враховуючи вищезазначене, факт наявності заборгованості відповідача в сумі 394 560,00 грн. належним чином доведений, документально підтверджений та відповідачем не спростований.

Крім основної суми заборгованості позивач просить стягнути з відповідача на свою користь пеню в розмірі 28 700,90 грн., 3% річних у розмірі 8 030,23 грн. та інфляційні втрати в розмірі 46 676,16 грн.

Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Згідно з ч. 1 ст. 550 Цивільного кодексу України право на неустойку виникає незалежно від наявності у кредитора збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов'язання.

Частиною 2 ст. 551 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.

Відповідно до ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання. Суб'єктами права застосування штрафних санкцій є учасники відносин у сфері господарювання, зазначені у статті 2 цього Кодексу.

Згідно з ч. 6 ст. 231 Господарського кодексу України штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.

Як вбачається з ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Статтею 1 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" передбачено, що платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.

Відповідно до п. 4.9 договору у разі порушення замовником строків оплати послуг, що передбачені п. 3.2 даного договору, замовник зобов'язаний, на вимогу виконавця, сплатити пеню в розмірі 0,5% від несвоєчасно сплаченої суми, за кожен день затримки платежу.

Судом здійснено перерахунок пені та встановлено, що позивачем вірно розрахований розмір пені, з урахуванням положень Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань".

Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку про те, що з відповідача на користь позивача підлягає стягненню пеня в розмірі 28 700,90 грн.

Статтею 625 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Судом здійснено перерахунок заявлених позивачем до стягнення 3 % річних та інфляційних втрат та встановлено, що вказані показники розраховані вірно.

З огляду на вищезазначене, позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача 3 % річних в розмірі 8 030,23 та інфляційних втрат в розмірі 46 676,16 грн. підлягають задоволенню.

Оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку про те, що заявлені позивачем вимоги про стягнення з відповідача заборгованості, з урахуванням пені, 3 % річних та інфляційний втрат в загальному розмірі 477 967,29 грн. підлягають задоволенню.

Витрати по сплаті судового збору, відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст. ст. 43, 49, 82-85 ГПК України, суд-

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Громадської організації "Українська федерація фігурного катання на ковзанах" (03050, м. Київ, вул. Червоноармійська, 55-А; код ЄДРПОУ 22908616) на користь Державного підприємства "Палац спорту" (01001, м. Київ, Спортивна площа, будинок 1; ідентифікаційний код: 37193349) заборгованість в розмірі 394 560 (триста дев'яносто чотири тисячі п'ятсот шістдесят) грн. 00 коп., пеню в розмірі 28 700 (двадцять вісім тисяч сімсот) грн. 90 коп., 3 % річних в розмірі 8 030 (вісім тисяч тридцять) грн. 23 коп., інфляційні втрати в розмірі 46 676 (сорок шість тисяч шістсот сімдесят шість) грн. 16 коп. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 9 559 (дев'ять тисяч п'ятсот п'ятдесят дев'ять) грн. 35 коп. Видати наказ

3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

СуддяО. В. Мандриченко Дата складання рішення 05.11.2014 р.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.10.2014
Оприлюднено20.11.2014
Номер документу41395180
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/18580/14

Ухвала від 14.03.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 14.02.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Рішення від 16.10.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 04.09.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні