Ухвала
від 11.11.2014 по справі 916/4238/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання боржника банкрутом

"11" листопада 2014 р. Справа № 916/4238/14

За заявою голови ліквідаційної комісії Малого приватного підприємства (далі - МПП) „ЗЕНИТ" (65031, м. Одеса, вул. Чапаєва, буд. 5-А. Код ЄДРПОУ: 25916467) про порушення справи про банкрутство у порядку ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зі змінами в редакції від 22.12.2011р. №4212-VІ (далі - Закон №2343-ХІІ).

Господарський суд Одеської області у складі:

судді - ЗЕЛЕНОВА Г.М.,

секретаря судового засідання - Шаргородського Д.В.;

за участю представників сторін:

від Боржника: Дем’янова О.В. - представник голови ліквідаційної комісії МПП „ЗЕНИТ" - довіреність від 16.10.2014 р. № 7.

СУТЬ СПОРУ: 17.10.2014 р. голова ліквідаційної комісії МПП „ЗЕНИТ" звернувся до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство МПП „ЗЕНИТ", здійснюючи провадження з особливостями, застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником відповідно до ст. 95 Закону (№2343-ХІІ) у зв'язку із неможливістю погашення кредиторської заборгованості на суму 5460510 грн. 98 коп. в процедурі самостійної ліквідації, головою ліквідаційної комісії МПП „ЗЕНИТ" прийнято 16.09.2014 р. рішення (протокол № 2) про звернення до господарського суду Одеської області із відповідною заявою.

Ухвалою господарського суду від 21.10.2014 р. заяву голови ліквідаційної комісії МПП „ЗЕНИТ" про порушення провадження у справі про банкрутство МПП „ЗЕНИТ" прийнято до розгляду.

Ухвалою господарського суду від 31.10.2014 р. порушено провадження у справі про банкрутство МПП „ЗЕНИТ" та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні наявні матеріали у справі, заслухавши представника Заявника, господарський суд встановив, що заява голови ліквідаційної комісії МПП „ЗЕНИТ" підлягає задоволенню з таких підстав:

30.04.2014 р. засновником прийнято рішення про: припинення діяльності МПП „ЗЕНИТ" шляхом його ліквідації; призначення ліквідатором МПП „ЗЕНИТ" - Нікіфорова О.С.; встановлення строку для заявлення претензій кредиторів МПП „ЗЕНИТ" у два місяці з моменту публікації повідомлення про припинення діяльності товариства (рішення засновника № 3 від 30.04.2014 р.).

10.06.2014 р. голова ліквідаційної комісії МПП „ЗЕНИТ" повідомив державного реєстратора про прийняття засновником товариства рішення щодо припинення юридичної особи, з метою проведення державним реєстратором реєстраційної дії „Внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ним органу щодо припинення юридичної особи в результаті ліквідації", про що свідчить наданий до матеріалів справи опис документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії.

В офіційному друкованому засобі „Бюлетень державної реєстрації" від 16 червня 2014 р. № 286 (16) надруковано оголошення про ліквідацію МПП „ЗЕНИТ".

Розміщена головою ліквідаційної комісії МПП „ЗЕНИТ" інформація щодо припинення товариства відповідає вимогам чинного законодавства.

Частиною 5 ст. 11 Закону (№2343-ХІІ), передбачено, що боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду у разі, якщо під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.

Згідно з ч.1 ст. 95 Закону (№2343-ХІІ) якщо вартості майна боржника -юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

Статтею 105 Цивільного Кодексу України передбачено, що учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язаний протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію.

Відповідно до вимог ч. 2, ч.5 ст. 105 Цивільного кодексу України, після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.

Згідно з ч. 3 ст. 60 Господарського кодексу України ліквідаційна комісія або інший орган, який проводить ліквідацію суб'єкта господарювання, вміщує в друкованих органах відповідно до закону повідомлення про його ліквідацію та про порядок і строки заяви кредиторами претензій.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 110 Цивільного кодексу України, юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Згідно з вимогами ч. 8 ст. 111 Цивільного кодексу України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Частиною 5 ст. 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.

Отже, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку ст. 95 Закону (№2343-ХІІ) є: оцінка вартості наявного майна боржника, публікація оголошення згідно з вимогами ст. 105 ЦК України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу. Крім того, звернення до суду з такою заявою можливо лише після закінчення строку, передбаченого ст. 105 ЦК України.

За період ліквідаційної процедури на адресу голови ліквідаційної комісії МПП „ЗЕНИТ" надійшли заяви від ПП „Вегаліон" із грошовими вимогам на суму 4539795 грн. 77 коп. (виникли на підставі договору поставки № 03-12/01 від 03.01.2012 р., договору поставки № 03-13/01 від 03.01.2013 р.) та ПП „Модуль" із грошовими вимогам на суму 905915 грн. 51 коп. (виникли на підставі договору поставки № 0301/13 від 03.01.2013 р.).

Заборгованість МПП „ЗЕНИТ" перед ПП „Вегаліон" на суму 4539795 грн. 77 коп. та ПП „Модуль" на суму 905915 грн. 51 коп. головою ліквідаційної комісії МПП „ЗЕНИТ" визнана у повному обсязі (листи голови ліквідаційної комісії МПП „ЗЕНИТ" від 16.08.2014 р.).

Окрім того, головою ліквідаційної комісії була виявлена заборгованість перед ДПІ у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області по податку на додану вартість на суму 14800 грн. 00 коп. відповідно до декларації по ПДВ за квітень 2014 р. (протокол № 2 від 16.09.2014 р.).

Зазначені вимоги кредиторів МПП „ЗЕНИТ" включені до реєстру вимог кредиторів підприємства, який затверджений головою ліквідаційної комісії МПП „ЗЕНИТ".

За результатами проведеної інвентаризації майна МПП „ЗЕНИТ" виявлено майно на загальну суму 3720 грн. 00 коп. (акт перевірки інвентаризації МПП „ЗЕНИТ" від 16.06.2014 р.).

Іншого майна головою ліквідаційною комісією у МПП „ЗЕНИТ" не виявлено, у тому числі й заставного. Дебіторської заборгованості не має, господарську діяльність МПП „ЗЕНИТ" не веде з 01 червня 2014 р.; цінних паперів у власності не має (протокол № 2 від 16.09.2014 р.). Кошті у МПП „ЗЕНИТ" відсутні, банківські рахунки закриті (довідка голови ліквідаційної комісії МПП „ЗЕНИТ").

За довідкою голови ліквідаційної комісії МПП „ЗЕНИТ" від 16.06.2014 р. № 31 у МПП „ЗЕНИТ" заборгованість по заробітній платі, по зобов'язанням щодо сплати податків (податку на прибуток підприємства та податку на прибуток з доходів фізичних осіб) і зборів та обов'язковим платежам відсутня.

Головою ліквідаційної комісії МПП „ЗЕНИТ" надані докази того, що під час ліквідації юридичної особи своєчасно наданні органам доходів і зборів та Пенсійного фонду України, документів юридичної особи, за останній звітній період, а саме: Податкові декларації з податку на додану вартість за червень - вересень 2014 р., Звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за липень - вересень 2014 р.

Головою ліквідаційної комісії МПП „ЗЕНИТ" додано до заяви про порушення справи проміжний ліквідаційний баланс МПП „ЗЕНИТ" станом на 16.09.2014 р., який розглянутий та затверджений засновником і головою ліквідаційної комісії МПП „ЗЕНИТ" (протокол № 2 від 16.09.2014 р.).

16.09.2014 р. головою ліквідаційної комісії та засновником МПП „ЗЕНИТ" прийнято рішення (протокол № 2 від 16.09.2014 р. № 2) про звернення до господарського суду Одеської області із заявою про визнання МПП „ЗЕНИТ" банкрутом в порядку статті 95 Закону (№2343-ХІІ), у зв'язку з недостатністю майна у товариства для задоволення вимог кредиторів.

На підставі ст. 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним. Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.

З наданих до заяви матеріалів справи вбачається, що голова ліквідаційної комісії звернувся до господарського суду із заявою про банкрутство за правилами ст. 95 Закону (№2343-ХІІ) в строк, передбачений ч. 4 ст.105 ЦК України.

Таким чином, головою ліквідаційної комісії МПП „ЗЕНИТ" надані докази проведення відповідних дій, як передумови для звернення ліквідатора (ліквідаційної комісії) із заявою про порушення справи про банкрутство відповідно до ст.ст. 105,110,111 ЦК України, ст. 60 ГК України та ст. 95 Закону (№ 2343-ХІІ), а заява голови ліквідаційної комісії МПП „ЗЕНИТ" про наявність та безспірність боргу обґрунтована та підтверджена матеріалами справи.

Оскільки вартості майна боржника -юридичної особи МПП „ЗЕНИТ" щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредитора, юридична особа ліквідується у порядку передбаченому ст. 95 Закону (№2343-ХІІ), згідно з якою господарський суд за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом", відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 110 ЦК України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Згідно з пунктом 2 ст. 95 Закону (№2343-ХІІ) обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.

Такої правої позиції дотримується Вищий господарський суд України в своїх постановах: від18.09.2013 р. по справі № №5015/5278/12; від 23.07.2013р. по справі № 922/1191/13.

У пункті 3 заяви про порушення справи про банкрутство, голова ліквідаційної комісії просить покласти на нього обов'язок ліквідатора боржника, а саме, на Нікіфорова Олександра Сергійовича.

Розглянувши заяву про порушення справи про банкрутство МПП „ЗЕНИТ", майна якого недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд дійшов висновку, що боржник неспроможний відновити свою платоспроможність та задовольнити вимоги кредитора не інакше як через застосування ліквідаційної процедури, а тому господарський суд вважає за необхідне визнати МПП „ЗЕНИТ" - банкрутом, відкрити відносно нього ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором боржника - Нікіфорова Олександра Сергійовича (АДРЕСА_1 Ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 37-46, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 60, п.4 ст.205, ст.ст. 209,210,212,213 Господарського кодексу України, ст.ст. 104, 105, 110, 111 Цивільного кодексу України, ст. 86 Господарського процесуального кодексу, господарський суд, -

П О С Т А Н О В И В :

1. Визнати банкрутом - Мале приватне підприємства „ЗЕНИТ" (65031, м. Одеса, вул. Чапаєва, 5-А. Код ЄДРПОУ 25916467).

2. Відкрити ліквідаційну процедуру Малого приватного підприємства „ЗЕНИТ" (65031, м. Одеса, вул. Чапаєва, буд. 5-А. Код ЄДРПОУ 25916467), передбачену ст. ст. 37- 46, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

3. Призначити ліквідатором Малого приватного підприємства „ЗЕНИТ" (65031, м. Одеса, вул. Чапаєва, буд. 5-А. Код ЄДРПОУ 25916467) - Нікіфорова Олександра Сергійовича (АДРЕСА_1 Ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

4. Ліквідатору виконувати повноваження, передбачені ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

5. Власник майна боржника (уповноважена ним особа), керівник боржника, голова ліквідаційної комісії (ліквідатор), які допустили порушення вимог частини першої статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", несуть солідарну відповідальність за незадоволення вимог кредиторів.

Питання порушення власником майна боржника (уповноваженою ним особою), керівником боржника, головою ліквідаційної комісії (ліквідатором) вимог частини першої цієї статті підлягає розгляду господарським судом при проведенні ліквідаційної процедури відповідно до цього Закону. У разі виявлення такого порушення про це зазначається в ухвалі господарського суду про затвердження ліквідаційного балансу та звіту ліквідатора банкрута, що є підставою для подальшого звернення кредиторів до власника майна боржника (уповноваженої ним особи), керівника боржника, голови ліквідаційної комісії (ліквідатора).

6. Ліквідатору надати суду персональний склад членів ліквідаційної комісії для затвердження.

7. Відповідно до ч. 3 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання банкрутом - Мале приватне підприємства „ЗЕНИТ" (65031, м. Одеса, вул. Чапаєва, 5-А. Код ЄДРПОУ 25916467) і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

8. Ліквідатору не рідше одного разу на місяць надавати до суду та кредиторам письмову інформацію щодо проведення ліквідаційної процедури та після завершення всіх розрахунків із кредиторами подати до господарського суду Одеської області звіт та ліквідаційний баланс на затвердження.

9. Зобов'язати ліквідатора на вимогу господарського суду або державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.

10. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав. У банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.

11. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.

12. Скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

13. Продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом.

14. Вимоги за зобов'язаннями боржника можуть пред'являтися у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом у офіційних друкованих органах. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.

15. Виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснювати у випадках і порядку, передбаченому Розділом ІІІ - (Ліквідаційна процедура) Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

16. Копію постанови надіслати: боржнику, ліквідатору, Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції (для внесення до Єдиного державного реєстру запису про визнання Мале приватне підприємства „ЗЕНИТ" (65031, м. Одеса, вул. Чапаєва, 5-А. Код ЄДРПОУ 25916467) банкрутом та призначення ліквідатором - Нікіфорова Олександра Сергійовича (АДРЕСА_1 Ідентифікаційний номер НОМЕР_1), ДПІ у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області, Перший Малиновський відділ ДВС Одеського міського управління юстиції.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 14.11.2014р.

Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття. Постанову може бути оскаржено у встановленому порядку згідно ст.ст. 91, 93 ГПК України та ст. 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Суддя Г.М. Зеленов

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення11.11.2014
Оприлюднено20.11.2014
Номер документу41407554
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/4238/14

Ухвала від 26.02.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Зеленов Г.М.

Ухвала від 17.02.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Зеленов Г.М.

Ухвала від 13.01.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Зеленов Г.М.

Ухвала від 30.12.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Зеленов Г.М.

Ухвала від 16.12.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Зеленов Г.М.

Ухвала від 10.12.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Зеленов Г.М.

Ухвала від 01.12.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Зеленов Г.М.

Ухвала від 11.11.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Зеленов Г.М.

Ухвала від 31.10.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Зеленов Г.М.

Ухвала від 21.10.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Зеленов Г.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні