Ухвала
від 17.11.2014 по справі 635/10221/14-ц
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 635/10221/14

Провадження № 6/635/349/2014

У Х В А Л А

Іменем України

17 листопада 2014 року Харківський районний суд Харківської області у складі:

Головуючого судді - Савченка Д.М.,

при секретарі - Журавльовій Є.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Покотилівка подання головного Державного виконавця відділу державної виконавчої служби Харківського районного управлянні юстиції Харківської області ОСОБА_1, щодо тимчасового обмеження права виїзду за межі України, -

ВСТАНОВИВ:

Державний виконавець відділу державної виконавчої служби Харківського районного управлінні юстиції Харківської області звернувся до суду з поданням, щодо тимчасового обмеження права виїзду за межі України керівника Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Інтерсоллі-Плюс», код ЄДРПОУ 30527104 - ОСОБА_2 до моменту виконання ним своїх зобов'язань відповідно до рішень судів.

Своє подання обґрунтовує тим, що на виконанні у відділі державної виконавчої служби Харківського районного управління юстиції Харківської області знаходиться зведене виконавче провадження по стягненню заборгованості з ТОВ «Інтерсоллі-Плюс» на користь юридичних та фізичних осіб суми боргу.

До складу зведеного виконавчого провадження входить 7 виконавчих документів.

В рамках зведеного виконавчого провадження проводяться наступні виконавчі дії:

24.10.2012 до Державної інспекції сільського господарства, КП «ХРБТІ», КП «ХМБТІ», Міськрайонного управління Держкомзему у Харківському районі, Головного управління статистики у Харківській області направлено запити з вимогою повідомити про наявність майна зареєстрованого за боржником на праві власності.24.10.2012 постановою про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження накладено арешт на все майно належне боржнику. Згідно інформації ДПС України за боржником зареєстровано рахунки відкриті в банківських установах. Постановою від 04.10.2013 на виявлені рахунки відкриті на ім'я боржника накладено арешт. Згідно інформації КП «ХРБТІ», КП «МБТІ» за боржником на праві власності нерухоме майно не зареєстровано.

31.10.2013 року боржнику направлено виклик. Згідно Інформаційної довідки з Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, за боржником відсутнє зареєстроване нерухоме майно.

27.06.2014 року державним виконавцем винесено здійснено вихід за місцем знаходження боржника про що складено відповідний акт.

Приймаючи до уваги розмір заборгованості боржника та можливість його в будь-який момент виїхати за межі України, що може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішень суду, просимо суд задовольнити подання, зважаючи на наступне:

Відповідно до статті 124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України «Про виконавче провадження». Зокрема, державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, установлених цим Законом, неупереджено, своєчасно. Повно вчиняти виконавчі дії (стаття 5 Закону).

Разом з цим, статтею 217 Цивільно-процесуального кодексу України встановлено, що суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, надати відстрочку або розстрочити виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в тішенні.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» (надалі Закон), громадянин України має право виїхати з України, крім випадків, передбачених цим Законом, та в'їхати в Україну.

В той же час, відповідно до ст. 6 Закону, Постанови Кабінету Міністрів України, від 31.03.1995 року. № 231 «Про затвердження Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та залучення», громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта/проїзного документа, або якщо громадянин вже має паспорт, йому може бути тимчасово відмовлено у випадках , передбачених пунктами 1-9 частини першої статті 6 Закону, зокрема у разі, коли:

- діють неврегульовані аліменти, договірні чи інші невиконані зобов'язання - до виконання зобов'язань, або розірвання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України;

- він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, до виконання зобов'язань;

- щодо нього подано цивільний позов до суду - до закінчення провадження у справі. Крім того, з цих же підстав, паспорт може бути тимчасово затримано чи вилучено. Тимчасове затримання чи вилучення паспорта у таких випадках здійснюється судом, органами прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки. Державної прикордонної служби України, військовими комісаріатами та консульською службою України.

Частиною четвертою статті 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» передбачено, що виїзд з України іноземця та особи без громадянства» може бути відкладено виконання ним майнових зобов'язань перед фізичними та юридичними особами в Україні.

Тимчасове обмеження у праві виїзду громадян України за кордон встановлюється на підставі рішення (ухвали) суду.

Заборгованість, за вказаними виконавчими документами, станом на теперішній час не погашена

Відповідно до ст. 124 КУ судові рішення ухвалюються судами України і є обов'язковими для виконання на всій території України.

Враховуючи можливість боржника в будь-який момент виїхати за межі України, що може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду, державний виконавець звернувся з даним поданням до суду.

Державний виконавець Щегульна Г.О. в судове засідання не з'явилася, по невідомим суду причинам, про час та місце повідомлялась належним чином.

Згідно до ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що подання не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 377-1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника-фізичної особи або керівника боржника юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.

Відповідно до ст.33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Закон України від 21.01.1994 року «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» регулює порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначає випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і встановлює порядок розв'язання спорів у цій сфері.

Так, п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзд в Україну громадян України» передбачено, що обмеження може бути застосовано до громадянина України, якщо щодо нього неврегульовані аліменти, договірні чи інші невиконанні зобов'язання - до виконання зобов'язань або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов'язань.

Згідно п.18 ч.3 ст. 11 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.

Однак, звертаючись до суду з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, державний виконавець ВДВС Харківського РУЮ Харківської області Щегульна Г.О. не надала суду доказів того, що боржник ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням суду, та що нею вчинено всі дії, передбачені Законом України «Про виконавче провадження», спрямовані на погашення боргу, хоча саме вона зобов'язана довести суду з наданням відповідних матеріалів виконавчого провадження необхідність обмеження конституційного права боржника у виконавчому провадженні.

Таким чином, державним виконавцем не доведено ухилення боржником від виконання ним судового рішення, а тому суд вважає за необхідне в задоволенні клопотання щодо тимчасового обмеження права виїзду за межі України керівника Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Інтерсоллі-Плюс», код ЄДРПОУ 30527104 - ОСОБА_3 до моменту виконання ним своїх зобов'язань відповідно до рішень судів відмовити.

Керуючись ст.ст. 197, 209, 210, 371-1 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В :

Відмовити в задоволенні подання Державного виконавця відділу державної виконавчої служби Харківського районного управління юстиції Харківської області - ОСОБА_1 щодо тимчасового обмеження права виїзду за межі України керівника Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Інтерсоллі-Плюс», код ЄДРПОУ 30527104 - ОСОБА_3 до моменту виконання ним своїх зобов'язань відповідно до рішень судів.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5 денний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги.

СУДДЯ Д.М. Савченко

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення17.11.2014
Оприлюднено21.11.2014
Номер документу41418789
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —635/10221/14-ц

Ухвала від 17.11.2014

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Савченко Д. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні