ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" листопада 2014 р. Справа № 809/3583/14
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Шумей М.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м.Івано-Франківську до Приватного підприємства «Оксвікт» про стягнення заборгованості в сумі 3 060 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в м.Івано-Франківську звернулася з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Оксвікт» про стягнення заборгованості в сумі 3 060 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем в порушення статті 67 Конституції України не сплачені податкові зобов'язані в розмірі 3 060 грн..
Представник позивача в судове засідання не з'явилася, однак надіслала до суду клопотання про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила позов задоволити повністю.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлялось завчасно та належним чином, на адресу суду повернулось поштове відправлення рекомендоване, з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
За таких обставин, відповідно до ч.4 ст.128 КАС України суд вбачає за можливе розглянути справу на підставі наявних доказів та за відсутності відповідача.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши представника позивача, дослідивши наявні та подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Як було встановлено в судовому засіданні відповідача зареєстровано як приватне підприємство та взято на податковий облік в Державній податковій інспекції в м.Івано-Франківську.
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Статею 38 ПК України визначено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк. Сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом, або представником платника податку.
Відповідно до п. 14.1.156 ст.14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до п.57.1 ст.57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Платники податку на прибуток підприємств виконують грошові зобов'язання керуючись нормами ПК України, а саме розділу розділу ІІІ. Відповідно до пп.133.1.1 п.133.1 ст.133 ПК України платником податку з числа резидентів є: суб'єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами.
Об'єкт оподаткування відповідно до пп.134.1.1 п.134.1 ст.134 ПК України є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом зменшення суми доходів звітного періоду, визначених згідно зі статтями 135-137 цього Кодексу, на собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та суму інших витрат звітного податкового періоду, визначених згідно зі статтями 138-143 цього Кодексу, з урахуванням правил, встановлених статтею 152 цього Кодексу.
За результатами проведеної камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток підприємств ДПІ у м.Івано-Франківську 16.03.2012 р. винесено акт № 417/15-1/35765457, на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення № 0001041591 від 16.03.2012 р. на суму 2 040 грн..
08.10.2012 р. ДПІ у м.Івано-Франківську проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на прибуток підприємств, акт № 09042/15-1/35765457, на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення № 0014201591 на суму 1 020 грн..
Згідно пункту 14.1.175 статті 14 Податкового кодексу податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Сума податкового боргу Приватного підприємства «Оксвіскт» станом на 30.10.2014 р. за платежем - податок на прибуток підприємств становить 3 060 грн..
Відповідно до п.58.1 ст.58 ПК України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Державною податковою інспекцією в м.Івано-Франківську ПП «Оксвікт» надіслано податкове повідомлення-рішення 0001041591 від 16.03.2012 р., податкове повідомлення-рішення за № 0014201591 від 08.10.2012 р..
Крім того станом на 12.01.2009 р. за платежем податок на прибуток приватних підприємств становив 169,86 грн. про що свідчать податкова вимога № 1/124/567/10/24-150/226 та податкова вимога № 2/710/8243/10/24-150/2072 надіслані відповідачу відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що діяв на момент виникнення боргу.
Однак в добровільному порядку кошти боржником не було сплачено.
Згідно пункту 95.3 статті 95 Кодексу стягнення коштів з рахунків платника податків у банках обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби.
Згідно пункту 95.4. статті 95 Податкового Кодексу орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до повного задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Оксвікт» (76018, Івано-Франківська область, м. Івано-Франківськ, вул.Василя симоненка, буд.34, кв.1 код ЄДРПОУ 35765457) в дохід бюджету 3 060 (три тисячі шістдесят) гривень, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника та за рахунок готівкових коштів, що належать платнику.
Згідно ч.1 ст. 185 Кодексу адміністративного судочинства України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.2 ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою стітті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Згідно ч.1 ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Шумей М.В.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2014 |
Оприлюднено | 21.11.2014 |
Номер документу | 41425155 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Шумей М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні