Ухвала
від 08.09.2014 по справі 922/1026/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


ДОДАТКОВА УХВАЛА

"08" вересня 2014 р.Справа № 922/1026/14 вх. № 1026/14

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Дзюби О.А.

Без участі сторін По справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Панколор", м. Харків

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Панколор", м. Харків

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Харківської області від 30 травня 2014 року затверджено наданий суду ліквідаційний звіт та ліквідаційний баланс; ліквідовано юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "Панколор"; провадження у справі № 922/1026/14 припинено.

Розглянувши матеріали справи, вказану ухвалу, судом встановлено, що під час її виготовлення, не прийнято рішення щодо заявлених вимог Основ'янської ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області до банкрута в сумі 455 840,00 грн., які розглядались у засіданні суду від 30 травня 2014 року, про що свідчить наявний в матеріалах справи протокол судового засідання.

Згідно п.1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" - Справи про банкрутство юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Статтею 88 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарський суд має право за заявою сторони, прокурора, який брав участь в судовому процесі, або за своєю ініціативою прийняти додаткове рішення, ухвалу, якщо, з якоїсь позовної вимоги, яку було розглянуто в засіданні господарського суду, не прийнято рішення.

Суд зазначає, що додаткове рішення, ухвала - це засіб виправлення неповноти судового рішення, ухвали.

Як вбачається із додаткових пояснень ліквідатора до ліквідаційного звіту (вх№ 18138), після розрахунків з кредиторами у даній справі, до ліквідатора звернулась Основ'янська ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області з вимогами до банкрута в загальній сумі 455 840,00 грн.

Згідно повідомлення ліквідатора про розгляд вимог заявника, вказана заборгованість ДПІ, у зв'язку із пропуском строку на подачу заяв з вимогами до боржника, відповідно до п. 4 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", вважається такою, що погашається в шосту чергу в ліквідаційній процедурі та у зв'язку з закінченням ліквідаційної процедури заборгованість Основ'янської ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області до банкрута в сумі 455 840,00 грн. є погашеною.

В судовому засіданні від 30 травня 2014 року ліквідатор надав вказані пояснення.

Судом встановлено, що постановою господарського суду від 22 квітня 2014 року у даній справі, Товариство з обмеженою відповідальністю "Панколор" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором по справі призначено арбітражного керуючого Капустіна Володимира Володимировича, якого зобов'язано ліквідатора виконати всі дії по ліквідації банкрута, докази надати суду.

Відповідно до п. 3 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.

Інформаційним листом від 26 жовтня 2011року про внесення змін і доповнень до Інформаційного листа ВГСУ від 28.03.2013р., Вищий господарський суд України звернув увагу на наступне:

Заяви кредиторів про грошові вимоги до боржника, що ліквідується власником, подаються безпосередньо до господарського суду та оплачуються судовим збором. Розгляд грошових вимог кредиторів в ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі ст. 23 Закону.

Відповідно до ч.1 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.

Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

Постановою Пленуму Вищого господарського суду України № 16 від 17 грудня 2013 року затверджено порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство. Згідно розділу ІІ зазначеного порядку офіційне оприлюднення здійснюється у випадках передбачених Законом та офіційному оприлюдненню зокрема підлягає - повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

На сайті Вищого господарського суду оголошення про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури опубліковано 23 квітня 2014 року., встановлено строк для подачі заяв з кредиторськими вимогами до боржника до 23 травня 2014 року

Отже, строк на заявлення грошових вимог до боржника у даній справі сплинув 23 травня 2014 року. Крім того, в матеріалах справи відсутні докази звернення Основ'янської ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області саме до суду із вимогами до ТОВ "Панколор".

Згідно п. 4 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" - особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.

За таких обставин, Основ'янська ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області не являється конкурсним кредитором ТОВ "Панколор", у зв'язку з чим вимоги в сумі 455 840,00 грн. погашаються у шосту чергу в ліквідаційній процедурі.

Під час винесення ухвали суду від 30 травня 2014 року про припинення провадження у даній справі, судом встановлено, що згідно п. 5 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги кредиторів не задоволені за недостатністю майна вважаються погашеними.

Взявши до уваги зазначене, суд дійшов висновку винести додаткову ухвалу, з метою виправлення неповноти ухвали господарського суду від 30 травня 2014 року.

Керуючись ст. 46 п. 6 ст. 83, ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 86, 88 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Вимоги Основ'янської ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області до банкрута - ТОВ "Панколор" в сумі 455 840,00 грн. визнати погашеними.

2. Дану ухвалу направити ліквідатору, ДПІ.

Суддя Дзюба О.А.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення08.09.2014
Оприлюднено21.11.2014
Номер документу41427528
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/1026/14

Ухвала від 27.05.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 08.09.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 05.05.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Постанова від 30.05.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Постанова від 22.04.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 08.04.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 26.03.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні