ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 листопада 2014 р. Справа № 804/16128/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Кучми К.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «Н.Т.-Імпекс» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
У жовтні 2014 року позивач на виконання своїх владних повноважень звернувся до адміністративного суду з вищезазначеним позовом. В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач має не сплачену заборгованість у розмірі 6 023,14 грн. Зазначена заборгованість відповідачем не сплачена, та не списана. За таких обставин, позивач просив суд: стягнути з ТОВ «Н.Т.-Імпекс» (код ЄДРПОУ 25529084) на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість в сумі 6 023,14 грн.
Позивач в судове засідання свого представника не направив, надав до суду клопотання в якому позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив подальший розгляд справи проводити в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Відповідач в черговий раз в судове засідання свого представника не направив, про день та час його проведення був повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надав. Так, до суду 03 листопада 2014 року від відповідача надійшла заява про відкладення розгляду справи, у зв'язку із хворобою його керівника, але суд визнав неявку його представника до судового засідання без поважних причин, оскільки до заяви відповідних доказів додано не було та його представник не з'явився в судове засідання вже в третій раз.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Згідно ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, частина 6 статті 128 КАС України, надає суду можливості проводити подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що на виконання вимог п.1 ч.2 ст.27 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» у редакції Закону України «Про збір та облік єдиного внеску» від 08.07.2010 р. № 2464-VІ - Товариство з обмеженою відповідальністю «Н.Т.-Імпекс» зареєстроване як платник страхових внесків (страхувальник) згідно заяви в Саксаганській районній виконавчій дирекції обласного відділення Фонду, правонаступником якої є Криворізька міжрайонна виконавча дирекція ДОВ ФСС з тимчасової втрати працездатності.
Згідно п.2 ч.2 ст.27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. №2240-VI, страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом який провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг.
Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, згідно пункту 7 розділу VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Виходячи з вищенаведеного, пунктом 2 частини 2 статті 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» (в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин) передбачено обов'язок роботодавця-страхувальника нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Фонду, невиконання якого відповідно до ст.30 Закону, тягне відповідальність за несвоєчасну сплату страхових внесків.
Відповідно до ч.1 ст.28 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» у редакції Закону України «Про збір та облік єдиного внеску» від 08.07.2010 р. № 2464-VІ страховик (Фонд) має право здійснювати перевірку правильності використання страхових коштів на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.
За результатами проведеної, згідно з п.3 ч.1 ст.28 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» у редакції Закону України «Про збір та облік єдиного внеску» від 08.07.2010 р. № 2464-VІ, перевірки правильності нарахування, перерахування страхових внесків та використання коштів ФСС з ТВП за період з 01.04.2004 р. по 31.03.2011 р., складено акт від 10.06.2011р., в якому зафіксовано факт заниження фонду заробітної плати на загальну суму 5 190 грн. в грудні 2005 року, лютому та квітні 2006 року, грудні 2007 року та березні 2008 року, який складається з нарахованої матеріальної допомоги на оздоровлення, що надавалася на підставі наказів за заявами більшості працівникам. Крім того, в листопаді 2004 року з фонду оплати праці, який фактично склав 5 450 грн. і перевищував прожитковий мінімум, утримувались внески в неповному обсязі: 0,5 % замість 1 %.
Відповідно до статті 30 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» у редакції Закону України «Про збір та облік єдиного внеску» від 08.07.2010 р. № 2464-VІ в редакції, що діяла до 01.01.2011 р., як передбачено абз.6 п.7 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. №2464, на підставі акту прийнято рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності №99 від 25.06.2011 р. на загальну суму 5 377,80 грн.
Відповідно до положень частини 1 статті 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Так, судом встановлено, що вищевказане рішення №99, яким застосовано до відповідача фінансові (штрафні) санкції в загальній сумі 5 377,80 грн., оскаржувалося ТОВ «Н.Т.-Імпекс» до суду. За результатами розгляду ухвалою Вищого адміністративного суду України від 30 травня 2013 року №К/9991/73234/12 постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2011 року та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18 жовтня 2012 року скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
За результатами нового розгляду справи №804/9262/13-а постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25 липня 2013 року у задоволенні адміністративного позову ТОВ «Н.Т.-Імпекс» до виконавчої дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про скасування Рішення №99 - відмовлено. За результатами розгляду апеляційної скарги ТОВ «Н.Т.-Імпекс», ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 15 липня 2014 року постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.07.2013р. залишено без змін.
Таким чином, правомірність рішення №99 підтверджена рішенням суду, яке набрало законної сили.
Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Н.Т.-Імпекс» рішення №99 у встановлений ч.2 ст.22 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» десятиденний строк добровільно не виконано, що підтверджується довідкою про несвоєчасне виконання Рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності від 14.08.2014 р.
Відповідно до вимог пункту 4.2 «Інструкції про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження», затвердженої постановою правління Фонду від 22.12.2010 р. № 29 у разі несвоєчасного виконання страхувальником рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій щодо повернення коштів Фонду та сплати фінансових санкцій на страхувальника накладається штраф та нараховується пеня відповідно до вимог абзаців 2, 3 частини 1 статті 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».
Так, за несвоєчасне повернення страхових коштів в сумі 5 377,80 грн., визначених рішенням №99, позивачем прийнято рішення №99/1/10 про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 14.08.2014 року на суму 645,34 грн., в тому числі: пеня - 107,56 грн. (0,1% за кожний день) та штраф - 537,78 грн. (10% від загальної суми), яке направлено рекомендованим поштовим відправленням відповідачу.
Таким чином, правомірність рішення №99 підтверджена судом апеляційної інстанції, прийняте за його невиконання рішення № 99/1/10 є прийнятим у відповідності до норм чинного законодавства і також підлягає обов'язковому виконанню.
На час звернення з позовом до суду рішення № 99 та рішення № 99/1/10 на загальну суму 6 023,14 грн. відповідачем не виконані, що підтверджується довідкою Криворізької МрВД станом на 25.09.2014 р.
Стаття 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» передбачає, що спори, що виникають з правовідносин за даним Законом, вирішуються в судовому порядку.
Відповідно до ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи, що відповідач не погасив заборгованість перед Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в добровільному порядку, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10, 11, 69, 71, 94, 122, 128, 158 - 163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Н.Т.-Імпекс» (код ЄДРПОУ 25529084) на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість в сумі 6 023,14 грн. /шість тисяч двадцять три гривні чотирнадцять копійок/.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 КАС України та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, передбачені ст.186 КАС України.
Суддя Кучма К.С.
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2014 |
Оприлюднено | 24.11.2014 |
Номер документу | 41432707 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Кучма Костянтин Сергійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Кучма Костянтин Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні