ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2014 р. справа № 804/5148/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Прудник С.В.
при секретарі судового засідання Трайдук С.В.
представник позивача не прибув
представник відповідача не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовною заявою Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Благодійного фонду «Регіональний благодійний фонд соціальної допомоги та розвитку» про стягнення заборгованості в сумі 319,60 грн.,-
ВСТАНОВИВ :
10 квітня 2014 року Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - позивач) звернулось до адміністративного суду з позовною заявою до Благодійного фонду "Регіональний благодійний фонд соціальної допомоги та розвитку" (далі - БФ "Регіональний благодійний фонд соціальної допомоги та розвитку", відповідач), у якій просить стягнути з Благодійного фонду "Регіональний благодійний фонд соціальної допомоги та розвитку" на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності суму недоїмки по сплаті страхових внесків в розмірі 319,60 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідач зареєстрований у Жовтневій районній виконавчій дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності як страхувальник зі сплати страхових внесків, яким порушено вимоги Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" - вчасно не перераховані страхові внески у розмірі 319,60 грн.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.04.2014 року відкрито провадження у справі та призначено до розгляду у судовому засіданні.
Представники позивача та відповідача 13.05.2014 р. в судове засідання не прибули.
Представником позивача надано клопотання про розгляд справи за його відсутності, в порядку письмового провадження.
На адресу відповідача судом направлені повістки про виклик в судові засідання, призначені на 06.05.2014 року та 20.05.2014 року, проте конверти повернулись до суду з відміткою поштового відділення про повернення.
Згідно до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач вважається належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи.
На підставі ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи Серії А00 № 406940 що Благодійний фонд "Регіональний благодійний фонд соціальної допомоги та розвитку" 19.09.2001 р. зареєстрований як юридична особа та з 04.01.2001р. перебуває на обліку у Дніпропетровському обласному відділенні Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності як платник страхових внесків (страхувальник).
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем 10.01.2007 р. надано до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Звіт про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за 2006 рік, в якому визначено заборгованість за страхувальником на кінець звітного періоду в графі 17, у розмірі 319,60 грн. (а.с. 9).
Порядок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності визначається Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 року № 2240 (далі - Закон № 2240), в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, Законом України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" від 11.01.2001 року № 2213 (далі - Закон № 2213).
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" (в редакції на момент ) загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, догляду за малолітньою дитиною, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із народженням дитини, смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом.
Відповідно до ст. 9 вказаного Закону, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Усі застраховані особи є членами цього Фонду. Держава є гарантом надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам Фондом, стабільної діяльності Фонду.
Згідно ч. 2 ст. 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", страхувальники - юридичні та фізичні особи набувають статусу платників страхових внесків до Фонду з дня їх реєстрації у виконавчих дирекціях відділень Фонду.
Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 27 Закону № 2240, страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" страховик має право здійснювати перевірку правильності нарахування і повноти сплати страхових внесків та використання страхових коштів на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, а страхувальник (п. 5 ч. 2 ст.27 Закону України № 2240) зобов'язаний допускати посадових осіб органів Фонду до перевірок правильності використання страхових коштів, надавати необхідні документи та пояснення з питань, що виникають під час перевірок.
Згідно статті 30 Закону № 2240, страхувальник-роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів. Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку. Строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Доказів сплати недоїмки по сплаті страхових внесків в розмірі 319,60 грн. відповідачем до суду не надано.
Згідно ст. 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", спори, що виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
На підставі викладеного, суд доходить висновку, що адміністративний позов Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Благодійного фонду "Регіональний благодійний фонд соціальної допомоги та розвитку" про стягнення заборгованості в сумі 319,60 грн. підлягає задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із того, що відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 10, 11, 17, 69 - 71, 86, 94, 158 - 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Благодійного фонду "Регіональний благодійний фонд соціальної допомоги та розвитку" про стягнення заборгованості в сумі 319,60 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Благодійного фонду "Регіональний благодійний фонд соціальної допомоги та розвитку" (ЄДРПОУ 26004544) на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість у розмірі 319,60 грн. (триста дев'ятнадцять гривень 60 копійок).
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд, в порядку та у строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, та набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С. В. Прудник
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2014 |
Оприлюднено | 24.11.2014 |
Номер документу | 41436826 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Прудник Сергій Володимирович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Прудник Сергій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні