Рішення
від 07.11.2014 по справі 757/23092/14-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/23092/14-ц

Категорія 54

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(ЗАОЧНЕ)

07 листопада 2014 року Печерський районний суд м. Києва

в складі: головуючого судді - Горкавої В.Ю.,

при секретарі - Липській І.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства «Державний картографо-геодезичний фонд України» про стягнення заборгованості по заробітній платі, -

В С Т А Н О В И В :

12 серпня 2014 року позивач звернулася до суду з позовом до ДП «Державний картографо-геодезичного фонду України» про стягнення заборгованості по заробітній платі. Обґрунтовуючи свої позовні вимоги, позивач посилається на те, що з 27 липня 1996 року вона працює у відповідача на посаді аерофотогеодезиста 1 категорії. Проте, з травня 2013 року відповідач не виплачує заробітну плату позивачу, заборгованість по якій станом на 1 травня 2013 року складає 30361 грн. 71 коп. Оскільки відповідач не виконує свої зобов'язання, а саме порушує строки виплати заробітної плати, позивач звернулась з позовом та просить стягнути з відповідача на її користь вказану заборгованість по заробітній платі з урахуванням індексації та компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням термінів її виплати у розмірі 34035 грн. 47 коп.

Позивач в судове засідання не з'явилася. Про час та місце судового розгляду повідомлялася належним чином. До суду надала заяву, в якій просила розглядати справу за її відсутності, одночасно зазначила, що позов підтримує та не заперечує проти проведення заочного розгляду справи за відсутності відповідача.

Відповідач, будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, свого представника в судове засідання не направив. Причини своєї неявки суду не повідомив. Заяву про розгляд справи за його відсутності до суду не надав.

На підставі ст. ст.169,224 ЦПК України, суд вважає за можливим провести заочний розгляд справи за відсутності сторін, та ухвалити заочне рішення по справі, на підставі наявних в ній доказів, оскільки позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 з 27 липня 1996 року працює у відповідача ДП «Державний картографо-геодезичного фонду України»на посаді аерофотогеодезиста 1 категорії. Вказана обставина підтверджується наказом від 27.07.1996 року №1-к та трудовою книжкою (а.с.а.с. 8-17, 23-26).

Разом з тим, заробітна плата відповідачем позивачу з травня 2013 року не виплачується і заборгованість по ній станом на 1 серпня 2014 року складає 30361 грн. 71 коп., що підтверджується довідкою від 04.08.2014 року №1/82 (а.с.18).

Відповідно до ч. 1 ст. 115 КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги в частині стягнення заробітної плати підлягають задоволенню.

Відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати» від 21 лютого 2001 року № 159 компенсація громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати (далі - компенсація) проводиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати грошових доходів, нарахованих громадянам за період, починаючи з 1 січня 2001 року.

Згідно з п. 4 вказаної Постанови сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого, але невиплаченого грошового доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових плажежів) і приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках для визначення суми компенсації, поділеній на 100. Індекс споживчих цін для визначення суми компенсації обчислюється шляхом множення місячних індексів споживчих цін за період невиплати грошового доходу. При цьому індекс споживчих цін у місяці, за який виплачується дохід, до розрахунку не включається. Щомісячні індекси споживчих цін публікуються Держкомстатом.

Згідно з ч. 5 ст. 95 КЗпП України та ст. 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів» заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку.

Згідно наданого позивачем розрахунку, з яким суд погоджується, сума інфляційних витрат за період з 01.05.2013 року по 01.08.2014 року складає 3673,76грн. та загальний розмір заборгованості складає 34035,47грн.

За таких обставин, з урахуванням викладеного, аналізуючи норми чинного законодавства, оцінюючи всі докази по справі у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та такі, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі ст.88 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 340грн. 35коп..

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 115, 95 КЗпП України, Законом України «Про індексацію грошових доходів»,Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати» від 21 лютого 2001 року № 159 та ст.ст. 10, 57, 60, 88, 209, 212-215, 224-228 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до Державного підприємства «Державний картографо-геодезичний фонд України» про стягнення заборгованості по заробітній платі - задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства «Державний картографо-геодезичного фонду України» (код ЄДРПОУ 24257790) на користь ОСОБА_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, заборгованість по заробітній платі з урахуванням компенсації втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати та індексації станом на 1 серпня 2014 року у розмірі 34035 (тридцять чотири тисячі тридцять п'ять) грн. 47 коп.

Стягнути з Державного підприємства «Державний картографо-геодезичного фонду України» на користь держави судовий збір в розмірі 340 (триста сорок) грн. 35 коп.

Заочне рішення суду може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання йогокопії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України.

Згідно загального порядку оскарження, дане рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення суду набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого ЦПК України, згідно якого рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя В.Ю.Горкава

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.11.2014
Оприлюднено25.11.2014
Номер документу41482427
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —757/23092/14-ц

Рішення від 07.11.2014

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Горкава В. Ю.

Ухвала від 15.08.2014

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Горкава В. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні