ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"20" листопада 2014 р. Справа № 918/1493/14
Господарський суд Рівненської області у складі судді Качура А.М., розглянувши матеріали справи за позовом Приватного акціонерного товариства "Славутський хлібзавод" (Хмельницька область, м.Славута)
до відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (Рівненська область, Корецький район, с.Новий Корець)
про стягнення заборгованості за договором поставки в сумі 28 334 грн. 03 коп.
Представники:
Від позивача : Панчук Л.І. (довіреність від 05.11.2014 ороку);
Від позивача: Панчук І.Д. (директор);
Від відповідача : не з'явився;
Статті 20, 22, 91, 107 Господарського процесуального кодексу України роз'яснені.
Відводи з підстав, передбачених статтею 20 ГПК України, відсутні.
Протокол судового засідання складено відповідно до статті 81-1 ГПК України .
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач - Приватне акціонерне товариство "Славутський хлібзавод" звернувся до господарського суду Рівненської області з позовом до відповідача - Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором поставки в сумі 28 334 грн. 03 коп., позовні вимоги аргументувавши тим, що відповідачем не виконано умови укладеного між сторонами договору поставки хлібобулочних, кондитерських, макаронних і бубликових виробів № 3584 від 10 січня 2013 року в частині оплати за поставлену продукцію.
В судовому засіданні представники позивача підтримали позовні вимоги з підстав зазначених в позовній заяві.
В судове засідання представник відповідача не з'явився, відзиву на позовну заяву суду не надав, причин неявки суду не повідомив, про місце дату та час розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення № 3301306133633.
Вивчивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, місцевий господарський суд прийшов до наступних висновків.
10 січня 2013 року між Приватним акціонерним товариством "Славутський хлібозавод" (позивач, постачальник) та Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 (відповідач, покупець) було укладено договір поставки хлібобулочних, кондитерських, макаронних і бубликових виробів № 3584 (надалі договір), відповідно до предмету якого постачальник зобов'язується в порядку та на умовах, передбачених даним договором, передавати у власність покупцеві товар, а покупець зобов'язується в порядку та на умовах, передбачених договором, приймати та оплачувати цей товар (а.с. 7).
Відповідно до пункту 1.2 договору, найменування, загальна кількість товару, що поставляється, а також вартість товару відображаються у видаткових накладних.
Згідно наявних в матеріалах справи товаротранспортних накладних (а.с. 34-86) позивач на виконання умов договору за період з 04 лютого 2013 року по 18 листопада 2013 року поставив відповідачу хлібобулочні вироби на загальну суму 112 811 грн. 26 коп.
Вказані обставини підтверджуються зокрема наявними в матеріалах справи договором від 10 січня 2013 року, товаротранспортними накладними, актами звірки взаємних розрахунків та довідкою ПрАТ "Славутський хлібозавод № 727 від 19.11.2014 року.
Відповідно до пунктів 3.1.-3.2. договору, покупець зобов'язується оплачувати товар протягом 3-х банківських днів з моменту поставки за ціною, що вказується у видаткових накладних безготівково і готівкою.
Як стверджує позивач, відповідач лише частково оплатив поставлений ним товар в сумі 84 447 грн. 23 коп., що підтверджується оборотно-сальдовою відомістю по рахунку позивача (а.с. 20), довідками позивача (а.с. 95-96).
Доказів на спростування позиції позивача та доказів оплати заборгованості за поставлений товар в сумі 28 334 грн. 03 коп. відповідач суду не надав.
12 лютого 2014 року та 09 липня 2014 року позивач звертався до відповідача з претензіями щодо оплати наявної заборгованості в сумі 28 334 грн. 03 коп., які відповідачем задоволені не були (а.с. 10, 15).
Згідно статті 11 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського кодексу України (далі - ГК України), господарський договір є підставою виникнення господарських зобов'язань.
Частиною 1 статті 179 ГК України визначено, що майново-господарські зобов'язання, які виникають між суб'єктами господарювання або між суб'єктами господарювання і не господарюючими суб'єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов'язаннями.
В даному випадку між позивачем та відповідачем склалися відносини, що випливають з договору поставки.
Згідно зі статтею 712 ЦК України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Частиною 1 статті 691 ЦК України встановлено, що покупець зобов'язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу, а також вчинити за свій рахунок дії, які відповідно до договору, актів цивільного законодавства або вимог, що звичайно ставляться, необхідні для здійснення платежу.
Відповідно до положень частини 1 та частини 2 статті 692 ЦК України, покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару.
Статтею 530 ЦК України визначено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно частин 1, 7 статті 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.
В силу статей 525, 526 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Приватного акціонерного товариства "Славутський хлібзавод" до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором поставки в сумі 28 334 грн. 03 коп. є законними, обґрунтованими, відповідачем не спростованими а відтак такими, що підлягають до задоволення.
Судові витрати відповідно до положень статті 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, і.н. НОМЕР_1) на користь Приватного акціонерного товариства "Славутський хлібозавод" (30000, Хмельницька область, м. Славута, вул. Комінтерну 29, код ЄДРПОУ 00380445) 28 334 грн. 03 коп. заборгованості та 1827 грн. 00 коп. витрат по сплаті судового збору.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
повне рішення складено 21 листопада 2014 року
Суддя Качур А.М.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2014 |
Оприлюднено | 27.11.2014 |
Номер документу | 41516543 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Качур А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні