Постанова
від 18.11.2014 по справі 813/7085/14
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 листопада 2014 року Справа№ 813/7085/14 Львівський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого - судді Мричко Н.І.

за участю секретаря судового засідання Щура В.Р.

представника позивача Кошевого А.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Мостиському районі Львівської області до заводу «Електрон» м.Мостиська (Дочірнє підприємство ВАТ Концерн-Електрон) про стягнення капіталізованих платежів,-

ВСТАНОВИВ:

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Мостиському районі Львівської області (далі - позивач) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до заводу «Електрон» м.Мостиська (Дочірнє підприємство ВАТ Концерн-Електрон) (далі - відповідач) про стягнення капіталізованих платежів.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідач перебуває у процедурі ліквідації. Зазначає, що під час перебування на обліку у позивача на підприємстві сталось три нещасних випадки, пов'язані з виробництвом, а тому у відповідності до вимог ст.46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» сума платежів, які підлягають капіталізації для розрахунку з потерпілими від нещасних випадків, становить 544147, 44 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, пояснення надав аналогічні до викладеного у позовній заяві.

Відповідач явки уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення поштового відправлення, про причини своєї неявки суд не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи суду не подав.

Заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення, з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, завод «Електрон» м.Мостиська (Дочірнє підприємство ВАТ Концерн-Електрон) зареєстроване 01.06.2001 року за реєстраційним № 1321000181 у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Мостиському районі Львівської області як платник страхових внесків, реєстраційний номер платника єдиного внеску 18010079.

Згідно з реєстраційною дією за № 110 про реєстраційну дію від державного реєстратора - проведено внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ним органу щодо припинення юридичної особи в результаті ліквідації. Головою ліквідаційної комісії призначено Чижа Р.С.

10.10.2014 року позивачем на адресу відповідача скерована претензія про визнання кредиторських вимог та їх сплату (капіталізованих платежів). Вказану претензію відповідач отримав - 14.10.2014 року та залишив таку поза увагою.

У відповідності до Розрахунків платежів, які підлягають капіталізації по справі: ОСОБА_3 - сума капіталізованих платежів становить - 136463,57 грн., ОСОБА_4 - 115182,36 грн та ОСОБА_5 - 292501,51 грн. Загальна сума заборгованості становить 544147,44 грн, яка відповідачем на день розгляду справи не сплачена.

При вирішенні такого спору, суд виходив з наступного.

Як видно з матеріалів справи, працівники ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 працювали на заводі «Електрон» м.Мостиська (Дочірнє підприємство ВАТ Концерн-Електрон), отримали трудове каліцтво під час роботи та, відповідно до ст. 21, 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» № 1105 від 23.09.1999 року, з наступними змінами та доповненнями, мають право на страхові виплати та інші соціальні послуги внаслідок нещасного випадку на виробництві.

Відповідно до постанов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві в Мостиському районі Львівської області від 29.03.2013 року №1321/107/107/17 ОСОБА_5 отримує щомісячну страхову виплату в сумі 1622,89 грн., починаючи з 01.03.2013р. безстроково., від 29.03.2013р. №1321/16/16/14 ОСОБА_3 отримує щомісячну страхову виплату в сумі 570,34 грн., починаючи з 01.03.2013р. безстроково, від 29.03.2013р. №1318/20/20 ОСОБА_4, отримує щомісячну страхову виплату в сумі 522,81 грн., починаючи з 01.03.2013р. безстроково.

Порядок обчислення і сплати страхових внесків до Фонду визначений Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженою постановою правління Фонду від 12 липня 2007 року № 36 (зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 1 серпня 2007 року за № 867/14134; чинною на час виникнення спірних відносин), пунктом 5.9 якої встановлено, що для покриття витрат Фонду потерпілим на виробництві, які працювали на підприємствах, що ліквідовані (якщо вони не мають правонаступника), кошти до Фонду сплачуються страхувальником згідно з Порядком.

Аналіз наведених вище норм дає підстави вважати, що капіталізація платежів платоспроможної юридичної особи, яка ліквідується, здійснюється на підставі Порядку.

Відповідно до абзацу 2 п. 1 Порядку капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів. Під час розрахунку сум цих платежів повинні враховуватися заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати по догляду за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів та види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, необхідність сплати одноразової допомоги у зв'язку з травмою або професійним захворюванням, які можуть призвести до смерті потерпілого, а також інших виплат, передбачених законодавством.

За змістом п. 3 Порядку капіталізація платежів розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації.

Вимоги щодо капіталізації платежів здійснюються в межах ліквідаційної процедури.

Пунктом 4.17 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007 № 36, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 1 серпня 2007 р. за №867/14134, передбачено, що при ліквідації страхувальник зобов'язаний провести повний розрахунок з Фондом на день закінчення процедури банкрутства (ліквідації).

Згідно з п. 5.9 Інструкції, для покриття витрат Фонду потерпілим на виробництві, які працювали на підприємствах, що ліквідовані (якщо вони не мають правонаступника), кошти до Фонду сплачуються страхувальником згідно з Порядком капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства-банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року N 765.

Отже, чинним законодавством України передбачено, що підприємства у разі їх ліквідації не звільняються від фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків шляхом внесення капіталізованих платежів.

Згідно з п. 2 ч. 2 статті 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» фінансуванням та джерелом надходження коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків є капіталізація платежів, що надходять у разі ліквідації страхувальника. Цією нормою законодавець зобов'язує страхувальника проводити капіталізацію страхових виплат у всіх випадках ліквідації (не лише у випадку ліквідації підприємства-банкрута, але й за інших підстав, передбачених законодавством), із застосуванням порядку, який передбачений Постановою Кабінету Міністрів України № 765 від 6 травня 2000 року «Про порядок капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю".

Враховуючи наведене вище, суд вважає позовні вимоги позивача підставними та такими, що підлягають до задоволення.

З урахуванням ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати зі сторін стягненню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 4, 7-11, 14, 69-71, 72, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з заводу «Електрон» м.Мостиська (Дочірнє підприємство ВАТ Концерн-Електрон) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Мостиському районі Львівської області заборгованість зі сплати капіталізованих платежів у сумі 544147 (п'ятсот сорок чотири тисячі сто сорок сім) грн 44 коп.

Судові витрати стягненню не підлягають.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі у відповідності до ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 24.11.2014 року.

Суддя Мричко Н.І.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.11.2014
Оприлюднено28.11.2014
Номер документу41535335
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/7085/14

Ухвала від 01.07.2024

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Мричко Наталія Іванівна

Ухвала від 17.07.2018

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Костецький Назар Володимирович

Постанова від 18.11.2014

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Мричко Наталія Іванівна

Ухвала від 21.10.2014

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Мричко Наталія Іванівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні