Ухвала
від 24.11.2014 по справі 914/4119/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

24.11.2014 р. Справа№ 914/4119/14

Суддя Петрашко М.М.розглянувши матеріали

за позовом Філії «Укрінтеравтосервіс-Львів» УДП «Укрінтеравтосервіс», м.Львів

до відповідача ОСОБА_1, м.Львів

про стягнення 106 291,12 грн.

ВСТАНОВИВ:

На розгляд господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Філії «Укрінтеравтосервіс-Львів» УДП «Укрінтеравтосервіс» до відповідача ОСОБА_1 про стягнення 106 291,12 грн.

Вирішуючи питання про прийняття позовної заяви б/н від 17.11.2014р. (вх.№4267 від 20.11.2014р.) до розгляду, судом встановлено наявність підстав для відмови у її прийнятті зважаючи на наступне.

Відповідно до ст.1 ГПК України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатися державні та інші органи, фізичні особи, що не є суб'єктами підприємницької діяльності.

Згідно із ст.21 ГПК України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути підприємства та організації, зазначені у статті 1 цього Кодексу. Позивачами є підприємства та організації, що подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу. Відповідачами є підприємства та організації, яким пред'явлено позовну вимогу.

Як зазначено у п.2 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 24.10.2011р. № 10 "Про деякі питання підвідомчості та підсудності справ господарським судам" з огляду на приписи частини третьої статті 22 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", згідно з якими місцеві господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають з господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності, та на вимоги статей 1, 4 1 , 12 ГПК господарські суди розглядають справи в порядку позовного провадження, коли склад учасників спору відповідає приписам статті 1 ГПК, а правовідносини, з яких виник спір, мають господарський характер.

У вирішенні питання про те, чи є правовідносини господарськими, а спір - господарським, слід виходити з визначень, наведених у статті 3 Господарського кодексу України. (п.3 вищезазначеної постанови пленуму Вищого господарського суду України).

Відповідно до ст. 3 ГК України, під господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміють діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямованих на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

Пунктом 3.1. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 24.10.2011р. №10 "Про деякі питання підвідомчості та підсудності справ господарським судам" передбачено, що господарський спір підвідомчий господарському суду, зокрема, за таких умов:

- участь у спорі суб'єкта господарювання;

- наявність між сторонами, по-перше, господарських відносин, врегульованих Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими актами господарського і цивільного законодавства, і, по-друге, спору про право, що виникає з відповідних відносин;

- наявність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення спору господарським судом;

- відсутність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення такого спору судом іншої юрисдикції.

Отже, враховуючи те, що відповідач у даній справі не є суб'єктом господарювання, то даний спір не підвідомчий господарському суду. Як вбачається із договорів, долучених до позовної заяви, вони укладалися з ОСОБА_1 не як з фізичною особою-підприємцем, а як з фізичною особою.

Згідно п.1 ч.1 ст. 62 ГПК України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.

З огляду на викладене, позовна заява згідно п. 1 ч. 1 ст. 62 ГПК України не підлягає розгляду в господарських судах України.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 62 ГПК України та ст. 86 ГПК України, суд -

У Х В А Л И В :

1. У прийнятті позовної заяви Філії «Укрінтеравтосервіс-Львів» УДП «Укрінтеравтосервіс» до ОСОБА_1 відмовити.

2. Позовну заяву та додані до неї документи, всього на 87 аркушах повернути Філії «Укрінтеравтосервіс-Львів» УДП «Укрінтеравтосервіс»

3. Копії ухвали надіслати позивачу та відповідачу.

4. Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного господарського суду в порядку і строки вказані в ст.ст.91-93 ГПК України.

Суддя Петрашко М.М.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення24.11.2014
Оприлюднено27.11.2014
Номер документу41535847
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/4119/14

Ухвала від 03.12.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 24.11.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні