Рішення
від 11.11.2014 по справі 505/4536/14-ц
КОТОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 505/4536/14

Провадження № 2/505/2032/2014

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.11.2014 року Котовський міськрайонний суд Одеської області

повна назва суду

в складі: головуючого - судді Драгомерецької К. П при секретарі Марченко Н. Б.

та адвоката (ів)

представника громадськості

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Котовськ Одеської області

цивільну справу за позовом

ОСОБА_1

до

ОСОБА_5

ВЕЛИКОФОНТАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

КОТОВСЬКОГО РАЙОНУ

про визнання права власності в порядку спадкування

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Котовського міськрайонного суду Одеської області з позовом до відповідачів про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування. В позовній заяві він вказав, що є спадкоємцем після смерті свого батька ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2. Після смерті батька відкрилась спадщина до складу якої також входить земельна ділянка, що належала померлому на праві власності. Однак так як відсутня технічна документація про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, нотаріус відмовив у видачі свідоцтва про право на спадщину. За таких підстав позивач змушений звернутись до суду.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, надав суду заяву з проханням слухати справу за його відсутності, позов підтримує в повному об'ємі просить його задовольнити з підстав викладених в позовній заяві.

Відповідачі у судове засідання не з'явилися, надали до суду заяви у якій просили справу слухати у їх відсутність, позовні вимоги визнають, не заперечують проти задоволення позову.

Суд, врахувавши думку відповідача, розглянувши подані сторонами документи, повно і всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є спадкоємцем земельної ділянки, розташованої в межах Великофонтанської сільської ради Котовського району Одеської області, площею 1,93 га, ОСОБА_4 (свідоцтво про народження видане повторно серія НОМЕР_1), який проживав в с. Великий Фонтан Котовського району Одеської області та ІНФОРМАЦІЯ_2 - помер (свідоцтво про смерть серії НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_2). Після смерті ОСОБА_4 залишилася спадщина у вигляді земельної ділянки площею 1,93 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка належала на праві власності останньому ( державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯА № 262737) .

У встановлений законом шестимісячний строк позивач звернувся до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини після смерті батька.

17.04.2013 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України № 231 «Деякі питання проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства», по якій є обов'язковим для нотаріусів при посвідченні правочинів приймати звіти про експертну оцінку майна.

Згідно наданого управлінням Держземагенства у Котовському районі роз'яснення, надати витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, яку успадкував позивач немає можливості.

На підставі вищевикладеного та п.4.20 глави 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України від 22.02.2012 року за № 296/5, видача свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку площею 1,93 га, що розташована на території Великофонтанської ради, надану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно державного акту серії ЯА № 262737 належала ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, неможливо.

У Конституції України, Україну проголошено демократичною, соціальною, правовою державою ( ст. 1) і визнано, що найвищою соціальною цінністю в Україні є людина , її права і свободи та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, а їх утвердження і забезпечення є головним обов'язком держави (ст. 3), права та свободи людини є невідчужуваними і непорушними ( ст. 21). В статті 13 визначено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією. Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону(ст. 14).

Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно з положеннями п. 1 ч. 1 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Згідно із ст.ст.1216,1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла(спадкодавця), до інших осіб(спадкоємців), до складу спадщини входять всі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно п.10 постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2008 року « Про судову практику у справах про спадкування » відповідно до ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування ( зі збереженням її цільового призначення ) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом.

Крім того, суд звертає увагу, що відповідно до ст. 182 ЦК України, право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Державна реєстрація прав на нерухомість і право чинів щодо нерухомості є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов'язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом. Відмова у державній реєстрації права на нерухомість або право чинів щодо нерухомості, ухилення від реєстрації, відмова від надання інформації про реєстрацію можуть бути оскаржені до суду. Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухомість та підстави відмови в ній встановлюються законом. Статтею 4 Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень», від 01.07.2004 року передбачено, що обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права на нерухоме майно, що знаходиться на території України, фізичних та юридичних осіб, держави, територіальних громад, іноземців та осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій, іноземних держав, в тому числі й право власності на нерухоме майно. В ст.331 ЦК України зазначено, якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

Згідно ч.1 ст.61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню

За частиною 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Підстав для неприйняття визнання позову не встановлено.

Таким чином, оцінюючи належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_5, Великофонтанської сільської ради Котовського району про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування - підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 57-61, 208, 212-215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ :

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на спадкове майно після померлого ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, а саме: земельну ділянку площею 1,93 га, кадастровий номер 5122981300:01:001:0106, що розташована на території Великофонтанської сільської ради Котовського району Одеської області, згідно державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯА № 262737, виданого на підставі розпорядження Котовської райдержадміністрації від 24.09.2004 року № 397/04.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а особами, які беруть участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом 10-и днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя К.П. Драгомерецька

СудКотовський міськрайонний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення11.11.2014
Оприлюднено01.12.2014
Номер документу41561449
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —505/4536/14-ц

Рішення від 11.11.2014

Цивільне

Котовський міськрайонний суд Одеської області

Драгомерецька К. П.

Ухвала від 24.10.2014

Цивільне

Котовський міськрайонний суд Одеської області

Драгомерецька К. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні