Справа № 815/5231/14
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2014 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Андрухіва В.В.
при секретарі Белан М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Одесі справу за адміністративним позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "АФІНА-ІНВЕСТ" про стягнення штрафу у розмірі 1700 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
16 вересня 2014 року до суду надійшов адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "АФІНА-ІНВЕСТ" про стягнення штрафу у розмірі 1700 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "АФІНА-ІНВЕСТ" в порушення вимог п.1 розділу ІІ Положення про порядок складання та розкриття інформації компаніями з управління активами та особами, що здійснюють управління активами недержавних пенсійних фондів, та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 02.10.2012 року №1343, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України
19 жовтня 2012 року за № 1764/22076, не надало до Комісії щорічної інформації щодо фінансового стану компанії станом на 31.12.2013 року. Постановою №209-ЦА_УП_КУА від 23.04.2014 року до відповідача застосовано штрафні санкції у вигляді штрафу у розмірі 1700 гривень. Однак, у встановлений законодавством строк та до теперішнього часу штрафні санкції у сумі 1700 грн. відповідачем не сплачено.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового розгляду справи позивач повідомлявся у встановленому законом порядку, надав заяву про розгляд справи в письмовому провадженні, позов підтримав та просив суд задовольнити його у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку, тому згідно ч.4 ст.128 КАС України суд ухвалив про розгляд справи за відсутності відповідача.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, всебічно та повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд встановив наступне.
Закон України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (далі за текстом - Закон) визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.
Статтею 5 вказаного Закону встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст.6 Закону Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Статтею 8 Закону визначені повноваження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Так, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно зі ст. 11 Закону, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції. Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст. 12 Закону "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії та уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення. Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф. Посадова особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.
Згідно із розділом ІІ Положення про порядок складання та розкриття інформації компаніями з управління активами та особами, що здійснюють управління активами недержавних пенсійних фондів, та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 02.10.2012 року №1343, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2012 р. за № 1764/22076 компанія подає до Комісії інформацію щодо фінансового стану: місячну - не пізніше останнього числа місяця, наступного за звітним, у разі створення Компанією пайового інвестиційного фонду (управління активами пайового інвестиційного фонду у разі заміни Компанії) та/або укладання договору з корпоративним інвестиційним та/або пенсійним фондом та/або страховою компанією. Інформація за останній місяць кварталу подається у складі квартальної інформації; щоквартальну - не пізніше останнього числа місяця, що настає за звітним кварталом. Інформація за IV квартал подається у складі річної інформації; річну - до 1 березня року, наступного за звітним.
Судом встановлено, що 26.03.2014 року Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку прийнято постанову №10/04/5260 про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "АФІНА-ІНВЕСТ" та запропоновано з'явитись 07.04.2014 року о 15.10 год. до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на підписання акту про правопорушення на ринку цінних паперів та надання письмових пояснень. Копія постанови була направлена НКЦПФР відповідачу 27.03.2014 року, що підтверджується фіскальним чеком (а.с.13,14).
Суд встановив, що 07.04.2014 року уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акт № 197-ЦА-УП -КУА про правопорушення на ринку цінних паперів, яким встановлено порушення відповідачем вимог п.1 розділу ІІ Положення про порядок складання та розкриття інформації компаніями з управління активами та особами, що здійснюють управління активами недержавних пенсійних фондів, та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 02.10.2012 року №1343, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2012 р. за № 1764/22076, в частині неподання до Комісії щорічної інформації щодо фінансового стану компанії станом на 31.12.2013 року (а.с.11).
Постановою уповноваженої особи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.04.2014 року призначено розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "АФІНА-ІНВЕСТ" на 23 квітня 2014 року об 11 год. 05 хв. Копії постанови та акту №197-ЦА-УП-КУА про правопорушення на ринку цінних паперів були направлені НКЦПФР відповідачу 11.04.2014 року, що підтверджується фіскальним чеком (а.с.10, 12).
Постановою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 209-ЦА-УП -КУА від 23.04.2014 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів за неподання інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відповідача застосовано штрафні санкції у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн.
Постанова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 209-ЦА-УП -КУА від 23.04.2014 року про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів була направлена відповідачу 25.04.2014 року, що підтверджується фіскальним чеком (а.с.7-9).
Згідно з п. 1 розділу ІІ Положення про порядок складання та розкриття інформації компаніями з управління активами та особами, що здійснюють управління активами недержавних пенсійних фондів, та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 02.10.2012 року №1343, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2012 р. за № 1764/22076 компанія до 1 березня року, наступного за звітним подає до Комісії річну інформацію щодо фінансового стану компанії.
Однак станом на 31.12.2013 року відповідач не надав Комісії зазначену інформацію.
За викладених обставин суд дійшов висновку про правомірність та обгрунтованість накладення на відповідача санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів постановою №209- ЦА-УП-КУА від 23.04.2014 року, тому позовні вимоги про стягнення штрафу у сумі 1700 грн. підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 7-9, 11, 86, 159-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "АФІНА-ІНВЕСТ" (65011, м.Одеса, вул.Успенська, буд.32, код ЄДРПОУ 34931038) штраф у розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень) до Державного бюджету України, який перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", по коду бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції - протягом 10 днів з дня проголошення постанови, а у разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України, - протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили у разі неподання апеляційної скарги у 10-денний строк з дня отримання копії постанови. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Повний текст постанови виготовлено 17 листопада 2014 року.
Суддя: В.В.Андрухів
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2014 |
Оприлюднено | 02.12.2014 |
Номер документу | 41562551 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Андрухів В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні