Вирок
від 26.11.2014 по справі 677/1288/14-к
КРАСИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Красилівський районний суд Хмельницької області

вул.Булаєнка,4 м.Красилів, Красилівський р-н, Хмельницька обл., Україна ін.31000

Справа № 677/1288/14

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26.11.2014 рокум.Красилів

Красилівський районний суд Хмельницької області в складі:

головуючого-судді ОСОБА_1

при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Красилові кримінальне провадження, зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №42014240170000005 від 01.04.2014 року відносно ОСОБА_3 , який народився 1964 року в червні 05 числа, уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, з середньою спеціальною освітою, працюючого директором СТОВ «Колос», одруженого, на утриманні одна неповнолітня дитина, раніше не судимого,

- про вчинення злочинів, передбачених ч.1 ст.367, ч.2 ст.240 КК України,

з участю сторін кримінального провадження:

прокурора ОСОБА_4

захисника ОСОБА_5

обвинуваченого ОСОБА_3

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_3 , працюючи на посаді директора сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Колос» (далі СТОВ «Колос»), ідентифікаційний код 03785800, яке діє на підставі Статуту, зареєстрованого державним реєстром Красилівської районної державної адміністрації 29 лютого 2012 року, і відповідно до п.2.2 Статуту займається розведенням, вирощуванням, виробництвом, закупівлею та реалізацією великої рогатої худоби, свиней, птахів та продуктів їх переробки, являючись службовою особою і обіймаючи посаду керівника товариства, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, спрямованих на забезпечення господарсько-виробничої діяльності з метою отримання прибутку товариством, через свою службову недбалість порушив встановлені правила спеціального водокористування і вчинив самовільне використання водних ресурсів підземних вод, що завдало значної шкоди охоронюваним законом інтересам держави.

Так, статтею 13 Конституції України встановлено, що водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, є об`єктом права власності Українського народу.

Відповідно до ч.1, 2 ст.48 Водного кодексу України (далі ВК України), спеціальне водокористування це збір води з водних об`єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об`єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.

Згідно з ч.1 ст.49 ВК України спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу.

Пунктом 9 ч.1 ст.44 ВК України встановлено, що водокористувачі зобов`язанні здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу.

Відповідно до ст.6 Кодексу України про надра, корисні копалини за своїм значенням поділяються на корисні копалини загальнодержавного і місцевого значення. Віднесення корисних копалин до корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення здійснюється Кабінетом Міністрів України за поданням спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з геологічного вивчення та забезпечення раціонального використання надр.

Згідно з Переліком корисних копалин загальнодержавного значення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 1994 року №827, підземні води віднесені до надр загальнодержавного значення.

08 лютого 2008 року СТОВ «Колос» надано дозвіл на спеціальне водокористування №001858 терміном на 5 років, 08 лютого 2013 роки термін дії дозволу закінчився.

Всупереч вказаних норм законодавства, директор СТОВ «Колос» ОСОБА_3 , будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, під час здійснення товариством з використанням підземних вод господарської діяльності по розведенню великої рогатої худоби і свиней в с.Лагодинці Красилівського району, унаслідок неналежного виконання своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, маючи реальну можливість їх виконати, не вжив заходів до продовження дозволу на спеціальне водокористування та не отримав спеціального дозволу (ліцензії) на користування ділянкою надр.

Поряд з цим у період часу з 08 лютого 2013 року по 10 лютого 2014 року, у СТОВ «Колос», через службову недбалість ОСОБА_3 , у порушення встановлених правил охорони надр та раціонального використання водних ресурсів, за відсутності дозволу на спеціальне водокористування, здійснено незаконний водозабір підземних прісних вод з належних СТОВ «Колос» двох артезіанських свердловин, що розташовані на орендованих землях СТОВ «Колос» та знаходяться на відстані 110 м. від території господарського двору в напрямку с. Дружне Красилівського району та на відстані 9 м. від території тракторного парку в напрямку с. Радісне Красилівського району, зазначеного підприємства. У такий спосіб за вказаний період часу, для забезпечення потреб підприємства з виробництва продукції тваринництва, спрямованої на отримання економічної вигоди, з артезіанських свердловин з допомогою відцентрових електронасосів незаконно видобуто підземних вод загальним об`ємом 1922 м3. Зазначені водні ресурси були подані трубопроводом у приміщення тваринницьких ферм СТОВ «Колос» та використані для напування великої рогатої худоби і свиней.

У результаті такої службової недбалості ОСОБА_3 , що виразилися у незаконному видобуванні СТОВ «Колос» підземних вод за відсутності спеціального дозволу на користування надрами та самовільного водозабору і використання СТОВ «Колос» водних ресурсів при відсутності дозвільних документів, а саме, дозволу на спеціальне водокористування, спричинено державі збитків на суму 78917 грн. 32 коп., чим заподіяно істотну шкоди її охоронюваним законом інтересам.

Таким чином, внаслідок службової недбалості, тобто неналежного виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди державним інтересам, ОСОБА_3 вчинив злочин, передбачений ч.1 ст. 367 КК України.

Своїми діями, які виразилися у незаконному видобуванні корисних копалин загальнодержавного значення, ОСОБА_3 вчинив злочин, передбачений ч.2 ст.240 КК України.

Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_3 свою вину у вчиненні злочину визнав повністю і суду підтвердив, що дійсно він працюючи на посаді директора СТОВ «Колос» після закінчення терміну дії дозволу на спеціальне водокористування 8 лютого 2013 роки не вжив як керівник підприємства заходів для продовження терміну дії такого дозволу та не вжив заходів для отримання СТОВ «Колос» дозволу на користування надрами, після чого з цього числа по 10 лютого 2014 року, СТОВ «Колос» здійснювало незаконний водозабір підземних прісних вод з належних йому двох артезіанських свердловин, що розташовані на орендованих землях СТОВ «Колос» біля с.Дружне та с. Радісне Красилівського району, внаслідок чого було заподіяно істотної шкоди інтересам держави.

Крім повного визнання своєї вини обвинуваченим, його вина підтверджується наступними доказами:

- довідкою СТОВ «Колос`від 17 жовтня 2014 року №36, згідно якої фактично за період з лютого 2013 рок по лютий 2014 року СТОВ «Колос» використало з артезіанських свердловин 1922 м3 води;

- листом Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області від 03 листопада 2014 року №4178/02, згідно якого при використанні самовільно без дозволу на спеціальне водокористування води підприємством на території Красилівського району в об`ємі 1922 м3, сума збитків заподіяних державі становить 78917 грн. 32 коп..

Органи досудового розслідування в обвинуваченні ОСОБА_3 зазначили, що обсяг використаної СТОВ «Колос» самовільно без дозволу на спеціальне водокористування води за період з 8 лютого 2013 року по 10 лютого 2014 року з артезіанських свердловин становить 3349,168 м3, виходячи з того, що споживання води здійснювалось із розрахунку, що видобуток води здійснювався за допомогою електронасосів потужністю 6 м3/год. та кількості поголів`я великої рогатої худоби і свиней, і про видобуток такого об`єму води відзвітувало товариство, чим заподіяно державі збитків на загальну суму 137516 грн. 84 коп., однак ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснив, що вода для напування великої рогатої худоби і свиней у СТОВ «Колос», у зазначений період використовувалась не лише із вказаних свердловин, але і з річки та сільської башти, оскільки протягом цього часу, насоси які були встановлені на свердловинах неодноразово виходили з ладу, і на час їх ремонту товариство було змушено брати воду для цих цілей із річки та із сільської башти.

Свідок ОСОБА_6 , яка є головним бухгалтером СТОВ «Колос», вказала, що при складанні звіту у 2013 році про використання води, вона зазначила у звіті загальну кількість використаної води товариством, загальним об`ємом в 2000 м3, без розмежування кількості види отриманої із свердловин та інших водних об`єктів.

Свідок ОСОБА_7 , який працює у СТОВ «Колос», підтвердив, що з жовтня 2013 року по жовтень 2014 року вода із свердловини, яка розташована біля території тракторного парку не видобувалась.

Свідок ОСОБА_8 , який працює у СТОВ «Колос», підтвердив, що у листопаді 2013 року протягом 2 тижнів, та у січні 2014 року, протягом 2-3 тижнів не працював електронасос встановлений на свердловині, яка знаходиться на полі, а тому вода для напування худоби у цей час завозилась із сільської башти.

Свідок ОСОБА_9 , який працює у СТОВ «Колос», вказав, що з січня 2014 року згідно рішення керівництва товариства він є відповідальним за роботу однієї із свердловин. Мотори, які встановлені на електронасосах і качають воду із свердловин, у 2013 та 2014 роках неодноразово виходили з ладу.

Здійснення ремонту обладнання встановленого на свердловин належних СТОВ «Колос» у 2013-2014 роках, та доставка води для потреб товариства у період такого ремонту з інших водних об`єктів підтверджується нарядами на відрядну роботу у 2013-2014 роках, дорожніми листами тракторів у 2013-2014 роках, дорожніми листами автомобілів у 2013-2014 роках.

З урахуванням викладеного та відомостей, які містяться у довідці СТОВ «Колос» від 17 жовтня 2014 року №36, та листі Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області від 03 листопада 2014 року №4178/02, суд вважає за необхідне зменшити обсяг незаконної видобутої СТОВ «Колос» води у період з 8 лютого 2013 року по 08 лютого 2014 року і суму завданих державі збитків.

Обставин, що пом`якшують покарання обвинуваченого ОСОБА_3 , згідно ст.66 КК України, є щире каяття.

Обставина, що обтяжують покарання ОСОБА_3 , згідно ст.67 КК України, судом не встановлено.

При призначенні обвинуваченому ОСОБА_3 міри покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, його особу, що він працює, одружений, на утриманні має неповнолітню дитину, за місцем проживання характеризується позитивно.

В судовому засіданні обвинувачений заявив клопотання про звільнення його від відбування покарання відповідно до Закону України «Про амністію у 2014 році», оскільки на день набрання чинності цим Законом він має на неповнолітню дитину, відносно якої не позбавлений батьківських прав та визнаний інвалідом третьої групи.

Прокурор не заперечував щодо заявленого обвинуваченим клопотання та вважав, що воно підлягає задоволенню.

Відповідно до ст.85 КК України на підставі закону про амністію засуджений може бути повністю або частково звільнений від основного і додаткового покарання.

Статтею 86 КК України передбачено, що амністія оголошується законом України стосовно певної категорії осіб. Законом про амністію особи, визнані винними у вчиненні злочину обвинувальним вироком суду, або кримінальні справи стосовно яких розглянуті судами, але вироки стосовно цих осіб не набрали законної сили, можуть бути повністю або частково звільнені від відбування покарання.

Згідно п.п.«в», «г» ст.1 Закону України «Про амністію у 2014 році» від 08 квітня 2014 року зі змінами, який набрав чинності 19 квітня 2014 року, підлягають звільненню від відбування покарання особи, які засуджені за умисні злочини, що не є тяжкими або особливо тяжкими відповідно до ст.12 КК України, та за злочини, вчинені з необережності, які не є особливо тяжкими відповідно до ст.12 КК України, які не позбавлені батьківських прав, які на день набрання чинності цим Законом мають дітей, яким не виповнилося 18 років, а також яких на день набрання чинності цим Законом в установленому порядку визнано інвалідами першої, другої чи третьої групи.

Відповідно до ст.12 Закону України «Про амністію у 2014 році», його дія поширюється на осіб, які вчинили злочини до набрання ним чинності включно.

Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого 23 грудня 2011 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Красилівського районного управління юстиції Хмельницької області ОСОБА_3 є батьком ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до листа служби у справах дітей Красилівської державної адміністрації №898 від 25 листопада 2014 року ОСОБА_3 не позбавлений батьківських прав відносно дитини ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно довідки до акта огляду МСЕК серії АВ №0353232 від 01 квітня 2014 року ОСОБА_3 визнано інвалідом третьої групи.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 вчинив умисні злочини невеликої та середньої тяжкості до набрання чинності Закону України «Про амністію у 2014 році» і на день набрання цим Законом чинності (19 квітня 2014 року) він не був позбавлений батьківських прав відносно своєї дочки, яка не досягла 18 років, та його визнано інвалідом третьої групи.

За таких обставин обвинувачений ОСОБА_3 відноситься до осіб, які підпадають під дію п.п.«в», «г» ст.1 Закону України «Про амністію у 2014 році».

Обставини, передбачені ст.8 Закону України «Про амністію у 2014 році», які б виключали можливість застосування амністії до обвинуваченого, судом не встановлені.

Разом з цим, відповідно до ст.14 Закону України «Про амністію в 2014 році» особи, на яких поширюється дія цього Закону, можуть бути звільнені від відбування як основного, так і додаткового покарання, призначеного судом, крім конфіскації майна, в частині вироку, яка не була виконана на день набрання чинності цим Законом.

Враховуючи, що ОСОБА_3 є особою, на яку поширюється дія Закону України «Про амністію в 2014 році» у зв`язку з тим, що на день набрання чинності цим Законом його не було позбавлений батьківських прав відносно своєї дочки, яка не досягла 18 років і його визнано інвалідом третьої групи, злочини у вчиненні яких він обвинувачується є умисними злочинами невеликої та середньої тяжкості, зокрема, передбачає звільнення його від призначеного покарання, суд вважає необхідним клопотання обвинуваченого про його звільнення від відбування основного та додаткового покарання на підставі п.п.«в», «г» ст.1 Закону України «Про амністію в 2014 році» задоволити.

Речові докази за даним кримінальним провадженням суду не надавалися, у зв`язку з чим питання щодо них судом в порядку ч.9 ст.100 КПК України не вирішується.

Керуючись ст.ст.370, 374 КПК України суд,

З А С У Д И В:

ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 367 та ч.2 ст.240 КК України, призначивши йому покарання:

- за ч.1 ст.367 КК України у виді штрафу в розмірі 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 4250 гривень, з позбавленням права обіймати посади пов`язані із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 1 рік;

- за ч.2 ст.240 КК України у виді штрафу в розмірі 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 6800 гривень.

Відповідно до ч.1 ст.70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом часткового складання призначених покарань, остаточно визначити його у виді штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 8500 гривень, з позбавленням права обіймати посади пов`язані із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 1 рік.

Згідно ч.2 ст.86 КК України, ч.2 ст.3 Закону України «Про застосування амністії в Україні» - звільнити ОСОБА_3 від відбування основного та додаткового покарання на підставі п.п.«в», «г» ст.1, ст.14 Закону України «Про амністію у 2014 році».

Вирок набирає законної сили через 30 днів після його проголошення, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Хмельницької області через Красилівський районний суд протягом 30 днів з дня його проголошення.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.

Суддя ОСОБА_11

СудКрасилівський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення26.11.2014
Оприлюднено12.01.2023
Номер документу41591522
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —677/1288/14-к

Вирок від 26.11.2014

Кримінальне

Красилівський районний суд Хмельницької області

ВОЗНЮК Р. В.

Ухвала від 10.07.2014

Кримінальне

Красилівський районний суд Хмельницької області

ВОЗНЮК Р. В.

Ухвала від 04.07.2014

Кримінальне

Красилівський районний суд Хмельницької області

ВОЗНЮК Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні