Ухвала
від 26.11.2014 по справі 905/3694/14-908/4853/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251 номер провадження справи 23/61/14

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

26.11.2014 Справа № 905/3694/14-908/4853/14

Господарський суд у складі судді Шевченко Тетяни Миколаївни,

за участю представника банкрута: Аленікової О.В., довіреність б/н від 01.05.2014;

розглянувши матеріали звіту ліквідатора банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЕЙМОС ІНВ» (м. Донецьк; ідент. код - 38357200) Швець Вікторії Петрівни вх.№5064/09-05/14К від 12.11.2014 у справі №905/3694/14-908/4853/14

за заявою боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЕЙМОС ІНВ» (83008, м. Донецьк, вул. Югославська, буд. 28-А; ідент. код - 38357200; скорочено - ТОВ «ДЕЙМОС ІНВ»)

про визнання банкрутом,

ліквідатор - Швець Вікторія Петрівна,

ВСТАНОВИВ:

12.11.2014 до господарського суду Запорізької області із супровідним листом вх.№5064/09-05/14К від 12.11.2014 надійшов звіт ліквідатора банкрута ТОВ «ДЕЙМОС ІНВ» Швець В.П. вх.№5064/09-05/14К від 12.11.2014 у справі №905/3694/14.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 17.11.2014 звіт ліквідатора прийнято та призначено до розгляду в засіданні господарського суду на 26.11.2014.

В судовому засіданні 26.11.2014 представник банкрута доповіла про проведену роботу в ліквідаційній процедурі, просить звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута затвердити, юридичну особу-боржника - ліквідувати, провадження у справі припинити.

Заслухавши представника банкрута, вивчивши подані документи, проаналізувавши норми чинного законодавства, суд дійшов висновку про відсутність підстав для затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу, виходячи з наступного.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції», у зв'язку з неможливістю здійснювати правосуддя окремими судами в районі проведення антитерористичної операції змінити територіальну підсудність судових справ, підсудних розташованим в районі проведення антитерористичної операції таким судам, та забезпечити розгляд господарських справ, підсудних господарським судам, розташованим в районі проведення антитерористичної операції, - господарськими судами, що визначаються головою Вищого господарського суду України.

У пункті першому розпорядження голови Вищого господарського суду України від 02.09.2014 №28-р визначено, що розгляд господарських справ, підсудних господарським судам, розташованим в районі проведення антитерористичної операції, здійснюється такими судами:

- господарських справ, підсудних господарському суду Донецької області, господарським судом Запорізької області;

- господарських справ, підсудних господарському суду Луганської області, господарським судом Харківської області;

- господарських справ, що підлягають перегляду в апеляційному порядку Донецьким апеляційним господарським судом, - Харківським апеляційним господарським судом.

Відповідно до пункту другого цього ж розпорядження визначено господарським судам Донецької і Луганської областей, Донецькому апеляційному господарському суду справи, розгляд яких не закінчено і які перебувають у провадженні цих судів, передати господарським судам відповідно до пункту першого цього розпорядження протягом десяти робочих днів з дня його прийняття.

На час звернення ліквідатора (12.11.2014) справа про банкрутство ТОВ «ДЕЙМОС ІНВ» №905/3694/14 до господарського суду Запорізької області не надходила.

Судом з'ясовано, що справа про банкрутство ТОВ «ДЕЙМОС ІНВ» №905/3694/14 зареєстрована в автоматизованій системі документообігу господарського суду Донецької області. На час зміни територіальної підсудності справа перебувала на стадії ліквідаційної процедури, після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом, і розгляд її не було завершено.

Згідно із частиною третьою статті 1 Закону України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції», у разі неможливості передачі матеріалів справи відповідно до встановленої згідно з цим Законом підсудності вчинення необхідних процесуальних дій здійснюється за документами і матеріалами, поданими учасниками судового процесу, за умови, що такі документи і матеріали є достатніми для ухвалення відповідного судового рішення.

Відповідно до частини четвертої статті 40 Закону про банкрутство у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії (бездіяльність) учасників ліквідаційної процедури та здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Статтею 41 Закону про банкрутство передбачено, що ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Виходячи з приписів статей 42-44 Закону про банкрутство, після проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута ліквідатор формує ліквідаційну масу та розпочинає продаж майна банкрута через аукціон або продаж безпосередньо юридичній або фізичній особі.

Отже, ліквідатор в ліквідаційній процедурі вживає заходів щодо встановлення всіх кредиторів банкрута, в тому числі по реєстрах обтяжень, виявлення майна (активів) банкрута та формування ліквідаційної маси, організовує продаж майна та вчиняє інші дії відповідно до Закону про банкрутство.

Згідно із частиною статті 46 Закону про банкрутство після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків).

Про час і місце судового засідання, у якому має розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та членів комітету кредиторів.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Отже, законодавством передбачено певну сукупність дій, яку необхідно ліквідатору вчинити в ході ліквідаційної процедури, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених нім дій в ході ліквідаційної процедури.

Як вбачається з поданих документів, ліквідатором складено реєстр вимог кредиторів та ліквідаційний баланс банкрута станом на 07.11.2014.

Також ліквідатором надано витяг з Єдиного реєстру обтяжень рухомого майна, згідно з яким ТОВ «ДЕЙМОС ІНВ» є боржником (майновим поручителем) ПАТ «БАНК «СОФІЙСЬКИЙ». Об'єктом обтяження є товари в обороті (пшениця), що належать ТОВ «ДЕЙМОС ІНВ», та зберігаються за адресою: м. Луганськ, вул. Лутугинська, 111. Предмет застави оцінений в сумі 58714833,33 грн. Розмір основного зобов'язання складає 132000000,00 грн.

В силу статті 25 Закону про банкрутство до реєстру окремо вносяться вимоги кредиторів, які забезпечені заставою майна боржника, згідно з їхніми заявами, а за їх відсутності - згідно з даними обліку боржника, а також вносяться окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно з державним реєстром застав.

Втім, доказів повідомлення ПАТ «БАНК «СОФІЙСЬКИЙ» про перебування юридичної особи-боржника в ліквідаційній процедурі ліквідатором не надано. Відомості про даного кредитора до реєстру та ліквідаційного балансу не внесені.

До того ж, представник боржника в судовому засіданні підтвердила, що товари в обороті наявні та зберігаються в місті Луганську.

Разом з тим, до майнових активів, крім майна та грошових коштів, входить також дебіторська заборгованість, акції та інші цінні папери, майнові права.

Пунктом 90 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 № 15 передбачено, що обсяг ліквідаційної маси не обмежується визначенням, наведеним в ст. 26 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», оскільки згідно з ч. 1 ст. 213 Господарського кодексу України у процедурах банкрутства використовуються майнові активи, які належать боржнику на підставі речових та зобов'язальних прав, а також права інтелектуальної власності. Права вимоги за зобов'язаннями та об'єкти права інтелектуальної власності можуть бути предметами цивільного обігу, а тому вони підлягають включенню до складу ліквідаційної маси і реалізації ліквідатором у порядку, встановленому Законом.

Належних доказів отримання ліквідатором інформації щодо наявності у боржника дебіторської заборгованості, цінних паперів, інших майнових прав, корпоративних прав в інших юридичних особах та прав на об'єкти інтелектуальної власності до звіту не додано.

Крім того, враховуючи те, що заставне майно боржника зберігається у місті Луганську, ліквідатор не з'ясував та не надав суду інформацію щодо підстав володіння боржником приміщенням, в якому зберігається пшениця - право власності або користування.

Наведене у сукупності свідчить про неповне встановлення ліквідатором активів та пасивів підприємства-банкрута та складення ліквідаційного балансу за результатами ліквідаційної процедури.

З огляду на ці обставини, суд не вбачає правових підстав для затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Керуючись ст. 2, 7, 40, 46 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 4 1 , 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у затверджені звіту ліквідатора банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЕЙМОС ІНВ» (м. Донецьк; ідент. код - 38357200) Швець Вікторії Петрівни вх.№5064/09-05/14К від 12.11.2014 у справі №905/3694/14-908/4853/14.

Копію ухвали надіслати: ліквідатору (банкруту); кредитору (ТОВ «МАКТРЕЙДЕР», 83071, м. Донецьк, вул. Вахрушева, 50; тел. (0623)48-05-88); ДПІ у Куйбишевському районі м. Донецька ГУ Міндоходів у Донецькій області через Приморське відділення Жовтневої ОДПІ м. Маріуполя ГУ Міндоходів у Донецькій області (87500, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Нахімова, 86; тел. (0629)37-21-61).

Суддя Т.М. Шевченко

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення26.11.2014
Оприлюднено01.12.2014
Номер документу41605848
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/3694/14-908/4853/14

Ухвала від 26.11.2014

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Шевченко Т.М.

Ухвала від 17.11.2014

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Шевченко Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні