Рішення
від 03.04.2014 по справі 739/417/14-ц
НОВГОРОД-СІВЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 739/417/14

Номер провадження 2/739/126/14

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(З А О Ч Н Е)

03 квітня 2014 року м.Новгород-Сіверський

Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого судді - Іващенка А.І.

при секретарі - Шевкун О.Є.

за участю: позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу в залі суду м.Новгород-Сіверський Чернігівської області за позовною заявою ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Новгород-Сіверська бавовняно-ткацька фабрика» , про стягнення заборгованості із заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1. звернулась до суду з позовною заявою до Приватного підприємства «Новгород-Сіверська бавовняно-ткацька фабрика», про стягнення заборгованості із заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні. В обґрунтування позовних вимог зазначила, що вона працювала з 30.06.2009 року швачкою-ІІІ розряду. 31.10.2013 року, у день звільнення відповідачем не було проведено з нею остаточного розрахунку по заробітній платі у сумі 1036,82 грн. На її неодноразові звернення відповідач заборгованість по заробітній платі не виплачує, посилаючись на відсутність коштів. У зв'язку з цим просить стягнути з відповідача зазначену заборгованість, а також середньомісячний заробіток за час затримки розрахунку в розмірі 3567,28 грн. В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги та наполягали на їх задоволенні з підстав, вказаних в позовній заяві та у зв'язку з не явкою представника відповідача постановити заочне рішення.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце судового розгляду справи, не повідомивши Суд про причини неявки, тому Суд на підставі ст. 224 ЦПК України, вважає за можливе винести заочне рішення по справі, оскільки в матеріалах справи є достатньо доказів, що підтверджують позов.

Суд заслухавши позивача та дослідивши зібрані по справі докази прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню зі слідуючих підстав:

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 30.06.2009 року по 31.10.2013 року працювала в ПП «Новгород-Сіверська бавовняно-ткацька фабрика», на посаді швачки_ІІІ розряду.

Згідно ст. 43 Конституції України, кожна людина має право на заробітну плату, не нижчу ніж встановлену законом, право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Статтею 116 КЗпП України передбачено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.

Частиною 1 ст. 117 КЗпП України передбачено, що в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в ст. 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Відповідно до розрахунків позивача, борг відповідача перед ним на день розгляду справи становить: 1036,82 грн.,- заборгованість з виплати заробітної плати, 3567,28 грн. - середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні, а всього - 4604,10 грн.

Представником відповідача такі розрахунки позивача жодним чином не спростовані, що є підставою для стягнення зазначених вище сум.

У відповідності до ч. 3 ст. 88 ЦПК України стягнути з відповідача на користь держави 243 (двісті сорок три) грн. 60 коп. судового збору.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 224-226, 292, 294-296, 367 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Новгород-Сіверська бавовняно-ткацька фабрика», про стягнення заборгованості із заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні - задовольнити .

Стягнути з Приватного підприємства «Новгород-Сіверська бавовняно-ткацька фабрика», ідентифікаційний код юридичної особи 00306779, на користь ОСОБА_1 ідентифікаційний номер (НОМЕР_1), 1036 (тисячу тридцять шість) гривень 82 копійки,- заборгованість з виплати заробітної плати та 3567 (три тисячи п'ятсот шістдесят сім) гривень 28 копійок - середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні.

Стягнути з Приватного підприємства «Новгород-Сіверська бавовняно-ткацька фабрика», на користь держави судовий збір у розмірі 243 (двісті сорок три) гривні 60 копійок.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення усієї суми заборгованості із заробітної плати у розмірі 1036 (тисячу тридцять шість) гривень 82 копійки .

Позивачем рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області через Новгород-Сіверський районний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Головуючий: А.І.Іващенко

СудНовгород-Сіверський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення03.04.2014
Оприлюднено03.12.2014
Номер документу41610556
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —739/417/14-ц

Рішення від 03.04.2014

Цивільне

Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області

Іващенко А. І.

Рішення від 20.03.2014

Цивільне

Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області

Іващенко А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні