Ухвала
від 28.11.2014 по справі 616/633/14-ц
ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер № 616/633/14

Провадження № 2/616/206/14

У Х В А Л А

Іменем України

„28В» листопада 2014 року Великобурлуцький районний суд

Харківської області в складі

головуючого - судді РИКОВА М.І.

за участю секретаря ШЕГДА В.М.

представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши в судовому засіданні в залі суду в смт. Великий Бурлук цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до фермерського господарства «ЗЕВС - Д» про звільнення самовільно зайнятої ділянки та усунення перешкод у користуванні нею,-

в с т а н о в и в:

ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до фермерського господарства «ЗЕВС - Д», юридична адреса: с.Андріївка вул.Жовтнева, буд.5 Великобурлуцького району Харківської області про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки в порядку ст.152 ЗК України та усунення перешкод у користуванні нею.

Позивач просить суд зобов'язати фермерське господарство «ЗЕВС-Д», код ЄДРПОУ 34173445 в особі керівника ОСОБА_4 усунути перешкоди завдані орендарю земельної ділянки, звільнивши самовільно зайняту земельну ділянку. Також просить суд зобов'язати відповідача не чинити опір та не заважати законному користуванню позивачем земельною ділянкою, згідно договору оренди земельної ділянки № 0001/1 від 03.06.2013 р.

В судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_2 заявив клопотання про закриття провадження по справі, оскільки зазначений спір є господарським: фізична особа-підприємець, що займається товарним сільськогосподарським виробництвом ОСОБА_3 та ФГ «ЗЕВС-Д» є суб'єктами господарської діяльності.

Представник позивача ОСОБА_1 заперечувала проти заявленого клопотання, вважала, що дана справа підсудна Великобурлуцькому районному суду Харківської області.

Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, вважає, що клопотання представника відповідача обґрунтоване та підлягає задоволенню.

Так, у відповідності до ст.1 ГПК України господарські спори між юридичними особами з приводу порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів розглядаються господарським судом.

В судовому засіданні було встановлено і підтверджено сторонами, що позивач є юридичною особою - ФГ «ЗЕВС -Д», що підтверджено копією Статуту, а відповідач ОСОБА_5 є суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою-підприємцем з 17.03.2010 року, що підтверджено витягом з ЄДР (а.с.52), види його діяльності - вирощування зернових культур. Спір виник між даними особами щодо користування земельної ділянки, площею 6,0217 га. під час здійснення даними особами підприємницької та господарської діяльності (позивач в своєму позові зазначає, що юридична особа самовільно зайняла земельну ділянку), тому позивачем порушені правила підвідомчості, оскільки справа підлягає розгляду у відповідному господарському суді, виходячи з наступних міркувань.

Відповідно до ст.1 Господарського процесуального кодексу України право на звернення до господарського суду мають юридичні особи, а також громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності.

Відповідно до ч.1 ст.3 ГК України під господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

При вирішенні питання підвідомчості даного спору суд виходить також з роз'яснень Постанови від 24.10.2011 року №10 Пленуму Вищого господарського суду України в яких зазначено, що з огляду на приписи частини третьої статті 22 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», згідно з якими місцеві господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають з господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності, та на вимоги статей 1,4-1,12 ГПК України господарські суди розглядають справи в порядку позовного провадження, коли склад учасників спору відповідає приписам статті 1 ГПК України, а правовідносини, з яких виник спір, мають господарський характер. У вирішенні питання про те, чи є правовідносини господарськими, а спір - господарським, слід виходити з визначень, наведених у ст.3 Господарського кодексу України. Господарський спір підвідомчий господарському суду, зокрема, за таких умов: участь у спорі суб'єкта господарювання; наявність між сторонами, по-перше, господарських відносин, врегульованих Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими актами господарського і цивільного законодавства, і, по-друге, спору про право, що виникає з відповідних відносин; наявність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення спору господарським судом; відсутність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення такого спору судом іншої юрисдикції.

З позовної заяви вбачається, що позивач звернувся з позовом до ФГ «ЗЕВС -Д, як до суб'єкта господарювання в порядку цивільного судочинства, а позивач є суб'єктом підприємницької діяльності, займається господарської діяльністю, вирощує зернові культури, тощо, про що свідчить витяг з Єдиного Державного реєстру фізичних та юридичних осіб підприємців (а.с.52-54), а тому на відносини сторін у даній справі не поширюється визначена ст.15 ЦК України цивільна юрисдикція.

Згідно з п.1 ч.1 ст.205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст1,4-1,12 ГПК України, ст. 22 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», п.1 ч.1 ст.205, ст.206 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

Провадження у справі за позовом ОСОБА_3 до фермерського господарства «ЗЕВС - Д» про звільнення самовільно зайнятої ділянки та усунення перешкод у користуванні нею - закрити.

Повідомити позивача про те, що розгляд даного спору відноситься до юрисдикції господарського суду. Роз'яснити позивачу та його представнику право на звернення з даним позовом до Господарського суду Харківської області.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Великобурлуцький районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Головуючий - Суддя Великобурлуцького районного суду

Харківської області: ОСОБА_6

СудВеликобурлуцький районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення28.11.2014
Оприлюднено03.12.2014
Номер документу41623729
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —616/633/14-ц

Ухвала від 08.05.2015

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Малюкін Ю. П.

Ухвала від 06.04.2015

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Малюкін Ю. П.

Ухвала від 28.11.2014

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Риков М. І.

Ухвала від 12.09.2014

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Риков М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні