ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 год. 15 хв.
"28" листопада 2014 р. Справа № 809/3666/14
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Тимощук О.Л., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Коломийської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області до Коломийської районної організації народної партії про припинення юридичної особи,-
ВСТАНОВИВ:
Коломийська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області (надалі також - позивач) звернулася в суд з адміністративним позовом до Коломийської районної організації народної партії (надалі також - відповідач) про припинення юридичної особи.
Позовні вимоги мотивовані тим, що у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо відповідача внесені відомості про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням, а відповідно до частини 2 статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" це є підставою для припинення юридичною особи, що не пов'язано з її банкрутством.
Відповідно до приписів частини 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів невідкладно надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу.
Судом, 11.11.2014 року, винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження в даній адміністративній справі, яку разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів направлено на адресу відповідача, зазначену у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.6-8).
Однак, поштове відправлення повернулося на адресу суду з відміткою про причини невручення 14.11.2014 року (а.с.14).
Частиною 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Оскільки ухвала про відкриття скороченого провадження від 11.11.2014 року надсилалася за адресою місцезнаходження відповідача, відображеною у відомостях Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та не отримана відповідачем з незалежних від суду причин, вона вважається отриманою відповідачем.
Згідно із пунктом 3 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Заперечення чи заяви про визнання позову від відповідача на адресу суду у строки, передбачені статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, не надходили.
Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 30.09.2014 року (а.с.6-8), державну реєстрацію юридичної особи - Коломийської районної організації народної партії, проведено 05.02.1998 року. В графі "Дані про реєстраційні дії" вищевказаного витягу внесено останній запис: "Внесення інформації щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою, 08.04.2011 11211430009000299" (зворотна сторона а.с.7).
Також, позивач довідкою №191/250 від 30.09.2014 року підтвердив, що по податках та платежах, які обліковуються відповідно до вимог Інструкції "Про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами Державної податкової служби України", затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013 року №765, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 26.08.2014 року за №217/24994, станом на 30.09.2014 року відповідач заборгованості до бюджету не має (а.с.9).
Згідно з підпунктом 20.1.37 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право, в тому числі, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою - підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Пунктом 67.2 статті 67 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення, зокрема, щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців.
Відповідно до Податкового кодексу України з метою використання єдиної раціональної методики обліку платників податків і зборів у контролюючих органах розроблений Порядок обліку платників податків і зборів затверджений Наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 №462 ( z0503-14)), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2011р. за № 1562/20300 (надалі також - Наказ №1588).
Згідно з пунктом 11.30 Наказу №1588, якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом та, зокрема, у разі наявності в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням, то керівник контролюючого органу приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) про винесення судового рішення щодо припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, відміни державної реєстрації припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи.
Відповідно до вимог статті 33 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом. Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
Статтею 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" визначено порядок державної реєстрації припинення суб'єкта господарювання - юридичної особи на підставі судового рішення.
Відповідно до вимог частини 1 статті 38 даного Закону суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення. Дата надходження відповідного судового рішення вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.
Відповідно до абзацу 6 частини 2 статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" підставами для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Щодо особливостей припинення юридичної особи - політичної партії, суд приймає до уваги правову позицію, викладену в постанові Вищого адміністративного суду України від 16 вересня 2014 року №К/9991/76661/12, в адміністративній справі №1570/4682/2012 за позовом Державної податкової інспекції у м. Іллічівську Одеської області Державної податкової служби до Іллічівської міської організації Соціал-Демократичної партії України (об'єднаної).
Зокрема, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку, що підстави припинення юридичної особи, визначені статтею 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", є незалежними від випадків заборони її діяльності чи анулювання реєстраційного свідоцтва, передбачених додатково статтею 23 Закону України «Про політичні партії в Україні» для осіб, що підпадають під дію вказаного Закону.
За наведених підстав та вказаних правових норм, враховуючи, що за відповідачем не обліковується заборгованості перед бюджетом, а у відомостях ЄДР щодо нього міститься відмітка про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, негайно також виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5, 6 частини першої статті 183-2 цього Кодексу.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. 2, ст.ст. 8 - 14, ст.ст. 86, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Припинити юридичну особу - Коломийську районну організацію народної партії (ідн. код 33560920, 78200, Івано-Франківська обл., місто Коломия, проспект М.Грушевського, будинок 82, офіс 214).
Постанову суду звернути до негайного виконання.
Копію постанови направити державному реєстратору Реєстраційної служби Коломийського міськрайонного управління юстиції в Івано-Франківській області для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення та про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності Коломийської районної організації народної партії.
Відповідно до ч.9 ст.183-2 КАС України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Аляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Відповідно до ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, рішення суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.
Суддя: /підпис/ Тимощук О.Л.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2014 |
Оприлюднено | 05.12.2014 |
Номер документу | 41647944 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Тимощук О.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні