П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
06 листопада 2014 р. Справа № 820/17468/14
Суддя Харківський окружний адміністративний суд Супрун Ю.О., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Старобільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Селянського (фермерського) господарства "Співдружність" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Старобільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Луганській області (надалі за текстом - Старобільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Луганській області, позивач) звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Селянського (фермерського) господарства "Співдружність" (надалі за текстом - СФГ "Співдружність", відповідач), в якому просить суд: стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих Селянське (фермерське) господарство "Співдружність" (код ЄДРПОУ 24200904, вул. Леніна, 25-н, с. Верхня Покровка, Старобільський р-н., Луганська обл.) суму податкової заборгованості - 760,24 грн..
В обґрунтуванні свої позовних вимог позивач зазначив, що Селянське (фермерське) господарство "Співдружність" має податковий борг у розмірі 760,24 грн. з податку на землю. Зазначена сума боргу є узгодженою та не сплаченою відповідачем на час розгляду справи.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження від 16.10.2014 року була надіслана відповідачу рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення, однак не була ним отримана з незалежних від суду причин, що підтверджується конвертом з відміткою "за закінченням терміну зберігання", який міститься в матеріалах справи.
Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з неналежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Таким чином, відповідач є належний чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду.
Відповідно до ч.4 ст.183 - 2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про задоволення подання, виходячи з наступного.
Селянське (фермерське) господарство "Співдружність" зареєстроване як юридична особа Старобільською районною державною адміністрацією 02.12.1996 року № 13771070006000413 за адресою: вул. Леніна, 25-н, с. Верхня Покровка, Старобільський район, Луганська область.
Відповідач перебуває на обліку як платник податків у Старобільській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області з 06.12.1996 року за № 588 (136), код ЄДРПОУ 38609723.
Селянське (фермерське) господарство "Співдружність" має відкриті рахунки в установах банків, а саме: Луганська ф-я ПАТ КБ "Приватбанк" м. Луганськ, МФО 304795, р/р 26006060745717, р/р 26051060715361.
У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.п. 19.1.1.1, п.п. 19.1.1.2 п. 19.1 ст. 19 Податкового кодексу України органи державної податкової служби виконують такі функції: здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, установлених цим Кодексом; здійснюють контроль за своєчасністю подання передбаченої законом звітності (податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та зборів), а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків та зборів.
Згідно з п.п. 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 36.1. ст. 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
З матеріалів справи вбачається, що у відповідача утворилась заборгованість за податковим зобов'язанням у розмірі 760,24 грн., а саме: нараховано по податковому повідомленню - рішенню № 0003081500 від 19.12.2013 року, з урахуванням часткової переплати у сумі 513,33 грн. по строку сплати до 09.01.2014 року у сумі 96,24 грн.; нараховано у зв'язку з несплатою грошових зобов'язань самостійно визначених відповідачем в податкові декларації з плати за землю за 2013 рік по строку сплати до 30.01.2014 року у сумі 664,00 грн..
З матеріалів справи вбачається, що податковим органом на адресу відповідача було направлено податкову вимогу від 10.05.2014 року № 24, яка була отримана уповноваженою особою підприємства 29.05.2014 року.
Відповідно до п.п. 14.1.175. ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно до статті 49 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді. Податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів: а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою; б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 56.11. ст. 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Згідно положень п. 287.3 ст. 287 ПК України, податкове зобов'язання щодо сплати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцем знаходження земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до п. 290.1 ст. 290 ПК України, плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеного Бюджетним кодексом України для плати за землю.
Суд зазначає, що відповідно до п.20.1.34 ПК України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно п.95.1 ст.95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до абзацу першого пункту 95.3 статті 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
На час розгляду справи вказана сума податкового боргу у розмірі 760,24 грн. не сплачена, доказів самостійної сплати зазначеної заборгованості відповідачем до суду не надано.
Таким чином, сума боргу Селянського (фермерського) господарства "Співдружність" підлягає погашенню шляхом стягнення коштів з рахунку платника податків у банку, який обслуговує такого платника податків за рішенням суду. Беручи до уваги наведене, суд дійшов висновку про те, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ст.256 КАС України постанова підлягає негайному виконанню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 160-163, 183-2, 256 КАС України, суд, -України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Старобільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Селянського (фермерського) господарства "Співдружність" про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з розрахункових рахунків Селянського (фермерського) господарства "Співдружність" (код ЄДРПОУ 24200904, вул. Леніна, 25-н, с. Верхня Покровка, Старобільський р-н., Луганська обл.) у банках, обслуговуючих такого платника податків в рахунок погашення його податкового боргу кошти у розмірі 760 (сімсот шістдесят) гривень 24 коп. на р/р 3321881270036, УК у Старобільському районі, МФО 804013, код 37858396, орендна плата з юридичних осіб (13050200).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Супрун Ю.О.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2014 |
Оприлюднено | 05.12.2014 |
Номер документу | 41650762 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Супрун Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні