Справа № 297/2372/14-ц
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2014 року м. Берегово
Берегівський районний суд Закарпатської області в складі: головуючого Драб В. І., при секретарі Гарані О. А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Берегово цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Мюллер-Берег Папір» про звільнення з посади директора,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Берегівського районного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Мюллер-Берег Папір», товариства з обмеженою відповідальністю «Інномаксимум» про звільнення з посади директора.
Позов мотивовував тим, що Згідно протоколу №5 Загальних зборів Учасників товариства з обмеженою відповідальністю "МЮЛЛЕР-БЕРЕГ ПАПІР" (далі - Підприємство) позивача, ОСОБА_1, було призначено на посаду директора Підприємства.
До виконання обов'язків директора Підприємства приступив 09 квітня 2008 року, що підтверджується Наказом №5 від 09 квітня 2008 року по Підприємству, прийнятому на підставі вищезазначеного Протоколу.
01 квітня 2011 року між Підприємством, в особі власника Підприємства ОСОБА_4, з одного боку, та позивачем, з іншого боку, було укладено Контракт, згідно якого останній зобов'язуєтьсчя безпосередньо і через адміністрацію Підприємства здійснювати поточне управління (керівництво) Підприємством, забезпечувати його високоприбуткову діяльність, ефективне використання і збереження закріпленого за Підприємством майна, а Загальні збори Учасників зобов'язуються створювати належні умови для матеріального забезпечення і організації праці керівника Підприємства.
19 червня 2014 року позивачем було написано лист вих. №3 на адресу ОСОБА_3, який є головою Загальних зборів Учасників Підприємства та, водночас, директором Товариства з обмеженою відповідальністю "ІННОМАКСИМУМ", що є єдиним учасником нашого Підприємства. В даному листі, окрім іншого, позивачем було повідомлено ОСОБА_3 про те, що у зв'язку із суспільно-політичною кризою, розпочатою у листопаді 2013 року, через різкий спад вартості національної валюти та значним зменшеннм купівельної спроможності, товарний рух Підприємства зменшився. Прибуток, отриманий від купівлі наших товарів, йшов на розрахування витрат, пов'язаних із утриманням Підприємства (ПДВ та інші податки, зарплати, орендна плата тощо). Через відсутність попиту, товари знаходяться на складі. Також позивачем було висловлено прохання до власника Підприємства про надання Товариством з обмеженою відповідальністю "ІННОМАКСИМУМ" фінансової допомоги Підприємству шляхом підняття статутного капіталу. В іншому випадку позивач як директор товариства ініціює скликання Загальних Зборів учасників.
Письмової відповіді на лист №3 від 19 червня 2014 року позивачем станом на момент подання позовної заяви не отримано.
Враховуючи вищезазначені обставини, та усвідомлюючи той факт, що власник Підприємства в подальшому не надаватиме Підприємству жодної фінансової підтримки та не залучатиме коштів для оптимізації та підвищення ефективності його роботи, позивачем 24.06.2014 року було написано заяву про звільнення з посади директора за власним бажанням з 01.07.2014 року згідно ст. 38 КЗпП України. Оскільки, відповідно до п.12.14.3. статуту Підприємства, звільнення директора належить до виключної компетенції Загальних зборів Учасників Підприємства, дану заяву позивачем було відіслано на адресу Голови Загальних зборів Учасників товариства з обмеженою відповідальністю "МЮЛЛЕР-БЕРЕГ ПАПІР" ОСОБА_3. Даний лист було доставлено ОСОБА_3 03.07.2014 року, однак від прийняття його останній відмовився, про що свідчить відповідна відмітка на конверті.
На день подачі даної заяви рішення Загальних зборів Учасників Підприємства позивач не отримав, чим порушуються його права щодо звільнення з посади директора Підприємства, тому він просив звільнити його з займаної посади в судовому порядку.
В судове засідання позивач не з'явився, однак подав до суду заяву, в якій просив розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити (а.с. 41).
Відповідачі у судове засідання повторно не з'явились, хоча були повідомлені належним чином, своєчасно про час та місце розгляду справи, згідно ст. 74 ЦПК (а.с. 31-34, 37-40); причину неявки суду не повідомили, заяв про розгляд справи у їх відсутності чи про відкладення розгляду справи не подавали, тому на підставі ст. 169 ч. 4, ст. 224 ЦПК України, суд ухвалює заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, про що не заперечує позивач.
Дослідивши письмові докази по справі, оцінивши всі обставини, що мають значення для правильного її вирішення, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Протоколом №5 Загальних зборів Учасників товариства з обмеженою відповідальністю "МЮЛЛЕР-БЕРЕГ ПАПІР" від 08.04.2014 року позивача ОСОБА_1 з 09.04.2014 року було призначено на посаду директора товариства (а.с. 6). Наказом № 5 від 09.04.2014 року це рішення затверджено (а.с. 7).
Відповідно до п.12.14.3 статуту Підприємства, звільнення директора належить до виключної компетенції Загальних зборів Учасників Підприємства (а.с. 18).
Позивачем 24.06.2014 року було написано заяву про звільнення з посади директора за власним бажанням з 01.07.2014 року згідно ст. 38 КЗпП України, яку надіслано на адресу відповідача ТОВ «Інномаксимум»; від отримання даної заяви відповідач відмовився (а.с. 12-13).
В подальшому відповідач жодним чином не відреагував на заяву позивача.
У відповідності до ст. 38 Кодексу законів про працю України, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. Власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
У зв'язку з цим права позивача на звільнення порушені, а факт його подальшого перебування на посаді директора породжує певні юридичні наслідки (здавання звітності, відповідальність за діяльність Підприємства тощо).
У зв'язку з неможливістю звільнитись, окрім як судом, оскільки Загальні збори Учасників ТОВ "МЮЛЛЕР-БЕРЕГ ПАПІР" досі не затвердили рішення про звільнення ОСОБА_1, та не надіслали своє рішення про його звільнення з посади директора Підприємства, а його трудові права на звільнення порушені, тому позивача слід визнати таким, що звільнений з посади директора.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 212, 214 ЦПК України, ст. ст. 38 КЗпП України,
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_1 таким, що звільнений з посади директора товариства з обмеженою відповідальністю "МЮЛЛЕР-БЕРЕГ ПАПІР" (код ЄДРПОУ 33623827) на підставі ст. 38 Кодексу законів про працю України з моменту набрання рішенням суду законної сили.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя Драб В. І.
Суд | Берегівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2014 |
Оприлюднено | 09.12.2014 |
Номер документу | 41676948 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Берегівський районний суд Закарпатської області
Драб В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні