4/317
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 4/317
23.06.09
За позовомНавчально-професійного центру «Академія мистецтва краси»
До Акціонерного комерційного банку «Київ»
Простягнення 271031,83 грн.
Суддя Борисенко І.І.
Представники:
Від позивача Маселко Р.А. - дов.
Від відповідача не з'явились
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача –Акціонерного комерційного банку «Київ»271031,83 грн. заборгованості за договором про відкриття та розрахунково-касове обслуговування рахунку в національній валюті від 31.05.2002р.
В процесі розгляду справи представник позивача надав заяву про уточнення позовних вимог, просить стягнути з відповідача 267755,39 грн. залишок коштів на рахунку позивача у АКБ «Київ».
Відповідач Ухвали суду не виконав. Письмового відзиву та письмових заперечень по суті заявлених вимог не надав.
Відповідач належним чином повідомлений про призначення справи до розгляду, про час і місце його проведення.
Про поважні причини неявки в судове засідання повноважного представника відповідача суд не повідомлений. Клопотань про відкладення розгляду справи від відповідача не надходило
Таким чином, відповідно до ст. 75 ГПК України суд розглядає спір за наявними матеріалами у справі
Розглянувши надані учасниками судового процесу документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення проти позову, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
31.05.2002р. між Харківською філією АКБ «Київ»та Навчально-професійним центром «Академія мистецтва краси»було укладено договір відкриття та розрахунково-касове обслуговування рахунку в національній валюті.
Відповідно до п.1.1. договору Клієнт відкриває в банку поточні рахунки у валюті України, зберігає грошові кошти на рахунку, здійснює оплату послуг банку згідно з тарифами, а банк проводить розрахункове і касове обслуговування клієнта на високому професійному рівні. Клієнту відкривається поточний рахунок № 26003650044901.
За договором банківського рахунку банк зобов'язується приймає і зараховувати на рахунок, відкритий клієнтові (Володільцеві рахунка), грошові кошти, що йому надходять, виконувати розпорядження клієнта про перерахування і видачу відповідних суд з рахунка та проведення інших операцій за рахунком (ст.. 1066 ЦК України).
Згідно п. 3 п.2.2. договору клієнт має право проводити розрахунки в системі електронних платежів «Клієнт-Банк»за окремим договором.
Відповідно до ч.5. п. 2.2. договору банківського рахунку передбачено, що клієнт має право вимагати своєчасного і повного здійснення розрахунків та інших, обумовлених цим договором послуг.
Частиною 1 ст. 2.3 договору передбачено, що банк зобов'язується своєчасно здійснювати розрахункове та касове обслуговування клієнта у відповідності з діями правилами. При цьому у договору банківського рахунку не передбачено інші строки виконання платіжних доручень клієнта, ніж це вказано законодавству.
27.02.2009р. позивачем було подано відповідачу платіжне доручення № 18 про переказ усієї суми, яка обліковувалась на рахунку позивача, а саме 271031 грн. 83 коп. на рахунок НПЦ «Академія мистецтва краси» № 26009310005363 у ЗАТ «ПроКредит Банк», МФО 320984, ідентифікаційний код 21677333.
Відповідач не виконав зобов'язання за договором.
Оцінюючи наявні в матеріалах справи документи та досліджуючи в судовому засіданні докази, Господарський суд вважає уточнені позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав:
Відповідно до ч.1 статті 202 ЦК України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Згідно з ч.1 статті 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
між Харківською філією АКБ «Київ»та Навчально-професійним центром «Академія мистецтва краси»було укладено договір відкриття та розрахунково-касове обслуговування рахунку в національній валюті.
Відповідно до п.1.1. договору Клієнт відкриває в банку поточні рахунки у валюті України, зберігає грошові кошти на рахунку, здійснює оплату послуг банку згідно з тарифами, а банк проводить розрахункове і касове обслуговування клієнта на високому професійному рівні. Клієнту відкривається поточний рахунок № 26003650044901.
Відповідно до ч.5. п. 2.2. договору банківського рахунку передбачено, що клієнт має право вимагати своєчасного і повного здійснення розрахунків та інших, обумовлених цим договором послуг.
Частиною 1 ст. 2.3 договору передбачено, що банк зобов'язується своєчасно здійснювати розрахункове та касове обслуговування клієнта у відповідності з діями правилами. При цьому у договору банківського рахунку не передбачено інші строки виконання платіжних доручень клієнта, ніж це вказано законодавству.
Відповідно до ст. ст. 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Частиною 4 ст. 343 ГК України юридичні особи та громадяни-підприємці відкривають рахунки для зберігання грошових коштів і здійснення всіх видів банківських операцій у будь-яких банках України за своїм вибором і за згодою цих банків у порядку, встановленому Національним банком України.
Частиною 1 статті 1075 ЦК України передбачено, що договір банківського рахунка розривається за заявою клієнта у будь-який час.
Залишок грошових коштів на рахунку видається клієнтові або за його вказівкою перераховуються на інший рахунок в строки і в порядку, встановлені банківськими правилами (ч. 3 ст.. 1075 ЦК України).
Згідно до ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події (п.1).
27.02.2009р. позивач звернувся листом № 70 до відповідача, яким вимагав розірвати договір банківського рахунка та перерахувати весь залишок на рахунок НПЦ «Академія мистецтва краси»№ 26009310005363 у ЗАТ «ПроКредит Банк», МФО 320984, ідентифікаційний код 21677333.
Відповідач не перерахував весь залишок на рахунок НПЦ «Академія мистецтва краси».
Все вищенаведене свідчить, що умови договору не були виконані відповідачем.
Тому уточнена вимога позивача про стягнення з відповідача 267755,39 грн. підлягає задоволенню.
Згідно зі ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.
Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Виходячи з вищенаведених норм закону, в судовому засіданні, допустимими доказами, які знаходяться в матеріалах справи позивач довів, що його уточнені вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідачем належним чином протягом розгляду справи не було надано належних доказів по справі на спростування уточнених позовних вимог.
Витрати по оплаті держмита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу згідно ст. 49 ГПК України покладаються на відповідача.
Суд звертає увагу сторін на Постанову Правління Національного банку України від 09.02.2009р. № 53, якою з метою створення сприятливих умов для відновлення фінансового стану Банку, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів строком на 6 місяців – з 10.02.2009р. до 10.08.2009р. та ст.85 Закону України «Про банки і банківську діяльність», якою передбачено, що протягом дії мораторію забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється; не нараховуються неустойка (штраф, пеня), інші фінансові (економічні) санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Керуючись ст.ст. 49, п.1.1. ст.. 80, 82-85 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Акціонерного комерційного банку «Київ»(01030, м. Київ, вул.. Б.Хмельницького, 16-22, код ЄДРПОУ 21706750) на користь Навчально-професійного центру «Академія мистецтва краси»(03035, м. Київ, вул. Урицького, 21, кв. 45, код ЄДРПОУ 23509732) 267755 грн. 39 коп. боргу, 2677 грн. 55 коп. державного мита та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Наказ видати відповідно до ст.116 ГПК України.
В решті частини позову провадження у справі припинити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня його прийняття.
Суддя І.І.Борисенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2009 |
Оприлюднено | 31.07.2009 |
Номер документу | 4167871 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні