Б-21/44
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
УХВАЛА
03 липня 2009 р. Справа № Б-21/44
Господарський суд Івано-Франківської області у складі:
Cудді Скапровської І. М.,
при секретарі судового засідання Чверенчук Р.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за заявою Державної податкової інспекції в Снятинському р-ні вул. Коснятина, 62, Снятин, Снятинський район, Івано-Франківська область,78300 про визнання Педагогічного товариства ім. професора Ващенка вул. Стефаника, 12, Снятин,78300 - банкрутом.
за участю:
Від ДПІ в Снятинськму районі - Ружицької З.Я.
Встановив, що ДПІ в Снятинському районі подала заяву про порушення справи про визнання педагогічного товариства ім. професора Ващенка банкрутом в порядку ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Підставою звернення до господарського суду з вищевказаною заявою була наявність заборгованості перед ДПІ в Снятинському районі та неподання звітності боржником до органів ДПІ.
19.05.09 господарським судом Івано-Франківської області відпорушено провадження у справі про банкрутство педагогічного товариства ім. професора Ващенка, введено мораторій на задоволення всіх вимог кредиторів, призначено підготовче засідання та зобов»язано заявника подати суду документи, що підтвердять підстави визнання боржника банкрутом в порядку ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема довідку з ДПІ про неподання боржником протягом року до органів ДПІ податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності або довідку з ЄДРПОУ про відсутність боржника за місцезнаходженням, довідку про включення боржника в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (витяг із ЄДРПОУ) та документи , що підтвердять відсутність чи наявність майнових активів у боржника, довідку в якій буде зазначено перелік банківських установ в яких боржник має відкриті розрахункові рахунки, довідки з банківських установ про відсутність чи наявність коштів на розрахункових рахунках.
04.06.09р., судом оголошено перерву до 09.06.09. та зобов"язано кредитора подати документи, що підтвердять, що боржник є суб"єктом підприємницької діяльності.
09.06.09р., судом винесено ухвалу про відкладення розгляду справи та зобов"язано кредитора подати суду документи, що підтверджують відсутність чи наявність майнових активів у боржника та документи, які підтверджують що боржник є суб"єктом підприємницької діяльності.
17.06.09р., судом винесено ухвалу про відкладення розгляду справи та зобов"язано кредитора подати суду установчі документи боржника, зокрема статут боржника.
30.06.09р., судом оголошено перерву до 03.07.09р.
03.07.09р., розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника кредитора, суд прийшов до висновку, що провадження у справі слід припинити.
При цьому, суд врахував наступне.
ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", всттановлено, що сторонами у справі про банкрутсво є боржник і кредитор .
Боржником згідно вищевказаної норми є суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.
Згідно статуту, Українське Педагогічне товариство імені Григорія Ващенка (скорочено УПТГВ) є громацька огсвітньо-педагогічна організація вчителів, виховників і вихователів, яка діє згідно з Конституцією України, чинним законодавством і даним статутом УПТГВ спрямовує свою діяльність на: освоєння системи освіти і виховання, що її створив педагог і психолог професор Григорій Ващенко, ширення світоглядових заложень цієї системи серед учительства і виховного середовища української молоді, вихованнямолоді відповідно до виховання ідеалу, пропонованого Г.Ващенком, що заключається в гаслі "Служба Богові і Україні", плеканнядружніх відносин з іншими народностями та етнічними меншинами длявзаємодопомоги та спільних зусиль в напрямі скріплення української державності, культурного та економічного розвитку України, боротьби проти залишків більшовицького тоталітаризму, шовінізму, імперіалізму як шкідливих концепцій виховання української людини і громадянина України.
Відповідно до вимог Закону України "Про об"єднання громадян" - громадською організацією є об"єднання громадянян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.
Згідно вищевказаних норм, боржник Педагогічне товариство ім. професора Ващенка не є прибутковою організацію, відповідно не може бути суб"єктом підприємницької діяльності , а тому не може бути стороною у справі згідно ст. 1 Закону.
Крім того слід зазначити, що відповідно до вимог частини третьої статті 6 Закону України № 2343-ХІІ, яка регулює загальні, основні підстави для порушення справи про банкрутство, справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Відповідно до вимог статті 1 Закону вимоги кредиторів набувають характеру безспірних якщо вони підтверджені відповідними документами, зокрема виконавчими та не були задоволені протягом трьох місяців після пред'явлення до виконання та відкриття виконавчого провадження, в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Вказана правова позиція викладена в постанові Верховного суду України від 17.10.2006 року у справі № 3/157.
Стаття 52 Закону України № 2343-ХІІ, яка має назву "Особливості банкрутства відсутнього боржника", передбачає ці самі "інші випадки" та особливості порушення справи про банкрутство, про які ідеться в частині третій статті 6 Закону, а саме, у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також, за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Виходячи з викладеного, частина третя статті 6 Закону України № 2343-ХІІ є загальною, а стаття 52 Закону України № 2343-ХІІ передбачає спеціальні норми, які регулюють банкрутство за спрощеною процедурою.
Закон України № 2343-ХІІ не передбачає можливості порушення справи про банкрутство, як за загальною, так і за спрощеною процедурою у відсутності безспірних вимог ініціюючого кредитора.
При розгляді наявного питання щодо безспірності грошових вимог ініціюючого кредитора у справі про банкрутство за спрощеною процедурою, можливо відмітити лише дві особливості, які притаманні процедурі, яка регулюється статтею 52 Закону України № 2343-ХІІ, в площині безспірності грошових вимог, а саме - справа про банкрутство відсутнього боржника може бути порушена незалежно від розміру грошових вимог кредитора, які повинні мати безспірний характер, а також незалежно від спливу трьохмісячного строку, передбаченого частиною третьою статті 6 Закону України № 2343-ХІІ, встановленого для їх погашення, з моменту відкриття виконавчого провадження, всі інші підстави для порушення провадження у справі про банкрутство, у тому числі і вимоги щодо складу грошового зобов'язання, передбаченого статтею 1 Закону України № 2343-ХІІ, регулюються загальними нормами Закону.
Виходячи з викладеного, у вирішенні питання про склад вимог Державної податкової інспекції за податками і зборами (обов'язковими платежами) при порушенні справи про банкрутство, у тому числі і за спрощеною процедурою, яка передбачена статтею 52 Закону України № 2343-ХІІ, необхідно виходити з того, що згідно з вимогами статті 1 Закону України № 2343-ХІІ неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), не інакше, як через відновлення платоспроможності.
Відповідно до вимог частини першої статті 2 Закону України "Про систему оподаткування" під податком і збором (обов'язковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.
Згідно зі статтею 13 Закону України "Про систему оподаткування" в Україні справляються загальнодержавні і місцеві податки і збори (обов'язкові платежі), вичерпаний перелік яких міститься у статтях 14 і 15 цього Закону. Податки і збори (обов'язкові платежі), справляння яких не передбачено Законом України "Про систему оподаткування", сплаті не підлягають.
З огляду на наведене, Закон не відносить суми неустойки (штрафів, пені) і фінансових санкцій тощо, що стягуються до бюджетів за порушення податкового законодавства, до категорії податків і зборів (обов'язкових платежів).
Таким чином, суми штрафних санкцій , з яких складається зобов"язання боржника про, що зазначено в заяві про порушення провадження у справі про банкрутство Педагогічного товариства ім. професора Ващенка та які були підставою для порушення провадження у справі не зараховуються до складу безспірних вимог кредитора -Державної податкової інспекції при порушенні провадження у справі про банкрутство, у тому числі і за спрощеною процедурою, безспірні вимоги, в даному випадку, можуть складати суму заборгованості боржника щодо сплати податків і зборів ( обов'язкових платежів), які передбачені статтями 14, 15 Закону України "Про систему оподаткування".
Вказана правова позиція підтримана в Постановах Вищого господарського суду України від 19.11.2008 року у справі № 24/47-6, від 20.01.2009 року у справі № 23/254-6, від 03.02.2009 року у справі № 23/255-6, від 18.11.2008 року у справі № 04-05/27-42-86
Статтею 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та Господарським процесуальним кодексом України .
Статею 80 ГПК України , передбачено, що господарський суд припиняє провадження, якщо відсутній предмет спору.
За наведених обставин, керуючись ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” п. 1-1 ст. 80, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
Провадження у справі Б-21/44 за заявою Державної податкової інспекції в Снятинському р-ні про визнання боржника - Педагогічне товариство ім. професора Ващенка - банкрутом - припинити .
Скасувати моротарій.
Про винесення ухвали повідомити: заявника, боржника , Регіональне управління з питань банкрутства (м.Івано-Франківськ, вул.С.Стрільців, 15) та державного реєстратора ( пл. Незалежності, 1, м. Снятин, 78300)
Суддя Скапровська І. М.
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2009 |
Оприлюднено | 31.07.2009 |
Номер документу | 4170155 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Скапровська І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні