cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д
Кіровоградської області
У Х В А Л А
03 грудня 2014 року № 912/4467/14
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Деревінської Л.В., розглянувши матеріали за заявою боржника комунального підприємства "Ганнівське житлово-комунальне підприємство" про порушення провадження у справі про банкрутство комунального підприємства "Ганнівське житлово-комунальне підприємство", 28325, Кіровоградська область, Петрівський район, с. Ганнівка, вул. Жовтнева, 46 а,
ВСТАНОВИВ:
Боржник звернувся до господарського суду з заявою № 29/12/14 від 01.12.2014 року про порушення провадження у справі про банкрутство, в порядку передбаченому ст.ст.11 та 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон), з підстав неспроможності КП "Ганнівське житлово-комунальне підприємство" виконати грошові зобов'язання перед кредитором КП "Жовтоводський водоканал" Дніпропетровської обласної ради" в сумі 640337 грн.68 коп., в зв'язку з чим виникла інша заборгованність по податках і зборах, заробітній платі.
За ст. 2 Закону провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України. Цей Закон має пріоритет перед іншими законодавчими актами України у регулюванні відносин, пов'язаних з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, за винятком випадків, передбачених цим Законом.
Справи про банкрутство юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. (ст. 9 Закону)
Заява боржника від 01.12.14р. подана до суду на виконання рішення N 531 від 24.10.2014р. Ганнівської сільської ради, яка є засновником підприємства-боржника, про початок ліквідпроцедури та звернення до господарського уду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство КП "Ганнівське житлово-комунальне підприємство". Доказів створення ліквідаційної комісії не подано.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 95 Закону у разі якщо справу про банкрутство порушено за заявою власника майна боржника (уповноваженої ним особи), яка подана до утворення ліквідаційної комісії (призначення ліквідатора), розгляд справи про банкрутство здійснюється без урахування особливостей, передбачених цією статтею.
Відповідно до ст. 11 Закону заява про порушення провадження у справі про банкрутство подається боржником або кредитором. Перелік документів (доказів), які в обов'язковому порядку додаються до заяви боржника чітко визначений, зокрема з ч. 3 ст. 11 Закону.
При цьому до заяви № 29/12/14 від 01.12.2014 року боржником не додано:
бухгалтерський баланс боржника на останню звітну дату;
перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються боржником, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов'язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов'язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором;
перелік майна боржника із зазначенням його балансової вартості та місцезнаходження, а також загальна балансова вартість майна;
перелік майна, що перебуває у заставі або є обтяженим у інший спосіб, його місцезнаходження, вартість, а також інформація про кредиторів, на користь яких вчинено обтяження майна боржника, їх ім'я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційні коди юридичних осіб або реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), суми їх грошових вимог, підстави виникнення зобов'язань, а також строки їх виконання згідно із законом або договором;
довідка органів приватизації (органів, уповноважених управляти об'єктами державної власності) стосовно наявності або відсутності на балансі підприємства, щодо якого порушено справу про банкрутство, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до його статутного капіталу;
перелік осіб, що мають невиконані зобов'язання перед боржником, із зазначенням вартості таких зобов'язань, терміну виконання та підстав виникнення;
протокол загальних зборів (конференції) працівників боржника, відповідне рішення первинної профспілкової організації боржника (за наявності кількох первинних організацій - їхнє спільне рішення), на яких обраний представник працівників боржника для участі у справі про банкрутство, якщо такі збори (конференція) відбулися до подачі заяви боржника до господарського суду;
Отже, ту заяві боржника не вказані відповідні обставин, на яких ґрунтується вимога боржника, та всі відповідні докази, що підтверджують викладені в заяві обставини.
Згідно з ч. 4 ст. 11 Закону боржник подає заяву до господарького суду за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат, якщо інше не передбачене цим Законом.
У визначенні таких витрат слід враховувати необхідність виплати винагороди арбітражному керуючому у мінімальному розмірі не менше ніж за дванадцять місяців його роботи, відшкодування витрат на публікацію оголошень у справі та судового збору, сплаченого кредиторами.
До заяви боржника не подано довідок реєструючих органів про наявність на праві власності будь-якого майна.
Відомості про наявність основних засобів та малоцінних предметів балансовою вартістю 3599298 грн., із яких будинки та споруди вартістю 3556532 грн., не є доказом права власності боржника на зазначене майно та доказом наявності майна, достатнього для покриття судових витрат.
У разі відсутності майна, достатнього для покриття судових витрат, господарський суд повинен повернути заяву боржника про порушення провадження у справі про банкрутство у зв'язку з тим, що заява не відповідає вимогам, зазначеним у Законі.
За ч. 1 ст. 15 Закону господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, зокрема, якщо: заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі (пункт 3); з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону (пункт 7).
За таких обставин, господарський суд прийшов до висновку про необхідність повернення вказаної заяви та доданих до неї документів без розгляду боржнику на підставі п. п. 3, 7 ч. 1 ст. 15 Закону та п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України.
Повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку. (ч. 2 ст. 15 Закону)
Керуючись ст. ст. 2, 9, 11, 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 4-1, 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Заяву КП "Ганнівське житлово-комунальне підприємство" № 29/12/14 від 01.12.2014 року про порушення провадження у справі про банкрутство та додані до неї документи на 30 аркушах, в т.ч. дублікат квитанції від 27.11.2014р. про сплату судового збору в сумі 6090 грн., повернути без розгляду.
Ухвалу про повернення заяви може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Кіровоградської області в порядку встановленому Господарським процесуальним кодексом України.
Оригінал ухвали направити комунальному підприємству "Ганнівське житлово-комунальне підприємство", 28325, Кіровоградська область, Петрівський район, с. Ганнівка, вул. Жовтнева, 46 а,
Суддя Л. В. Деревінська
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2014 |
Оприлюднено | 05.12.2014 |
Номер документу | 41706229 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Деревінська Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні