ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2014 року справа № 823/3420/14
м. Черкаси
08 год. 30 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гараня С.М., розглянувши в приміщенні суду у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області до приватного підприємства «Целекант» про припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області звернулась до суду з позовом про припинення юридичної особи ПП «Целекант», що не пов'язане з банкрутством.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач більше одного року не подає органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності, що відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» є підставою для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством.
На підставі вимог ч. 4 ст. 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, справа розглядається в порядку скороченого провадження суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Ухвала про відкриття скороченого провадження від 14.11.2014р. була направлена відповідачу за адресою зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців: 18001, м. Черкаси, вул. Смілянська, буд. 192.
У строк, наданий судом в ухвалі про відкриття скороченого провадження (строк до 01.12.2014р.) відповідач не надіслав на адресу суду заперечення на позовну заяву. Таким чином, з урахуванням вимог п.2 ч.5 ст. 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, справа розглядається протягом трьох днів, з дати, якою суд обумовив закінчення терміну на подання заперечень.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що приватне підприємство «Целекант» зареєстроване суб'єктом господарювання 31.07.1995р., за ідентифікаційним кодом – 22803780, що підтверджується копією витягу з ЄДР станом на 24.10.2014р. (а.с.3-5).
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і з бори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.
Частиною 8 ст.19 Господарського кодексу України передбачено обов'язок усіх суб'єктів господарювання, відокремлених підрозділів юридичних осіб, виділених на окремий баланс, вести первинний (оперативний) облік результатів своєї роботи, складати та подавати відповідно до вимог закону статистичну інформацію та інші дані, визначені законом, а також вести (крім громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які провадять господарську діяльність і зареєстровані відповідно до закону як підприємці) бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із законодавством.
Пунктом 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011 р. визначено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Відповідно до пункту 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: - календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; - календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); - календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року; - календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу; - календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Разом з тим, в порушення вищезазначених правил здійснення господарської діяльності, відповідач востаннє подавав звітність (податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за I квартал 2011р.) до податкового органу 05.07.2011р., що підтверджується довідкою позивача від 28.10.2014р. № 35353/23-01-15-0121/1 (а.с.6).
Крім цього, як вбачається з наданої позивачем довідки від 28.10.2014р. № 35432/23-01-25-0131 (а.с.7), станом на 27.10.2014р. відповідач не має заборгованості перед бюджетом зі сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).
Частиною 2 статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 р., що є спеціальним в частині регулювання відносин, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб-підприємців, в свою чергу, визначено, що неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи.
Пунктом 67.2. ст. 67 Податкового кодексу України визначено, що контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо: припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців.
З урахуванням наведених норм, а також того, що відповідач не подавав до органів доходів і зборів податкових декларацій та документів фінансової звітності більше одного року, вказані дії порушують встановлені законодавчими актами правила здійснення господарської діяльності та є підставою для припинення такого суб'єкта господарювання.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Припинити юридичну особу приватне підприємство «Целекант», ідентифікаційний код – 22803780, місцезнаходження юридичної особи: 18001, м. Черкаси, вул. Смілянська, буд. 192.
Копію постанови надіслати державному реєстратору реєстраційної служби Черкаського міського управління юстиції Черкаської області для виконання обов'язків, визначених ст.ст. 38, 40 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження, є остаточною.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в порядку, передбаченому ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Строк для подання апеляційної скарги обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя С.М. Гарань
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2014 |
Оприлюднено | 10.12.2014 |
Номер документу | 41740887 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
С.М. Гарань
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні