ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 грудня 2014 р.м. ХерсонСправа № 821/4414/14
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Пекного А.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Міндоходів у Херсонській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Деметра" про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу,
встановив:
Державна податкова інспекція у м.Херсоні Головного управління Міндоходів у Херсонській області (далі-позивач, ДПІ у м.Херсоні) звернулась до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Деметра" (далі-відповідач, ТОВ "Агрофірма Деметра"), в якому просить стягнути кошти з рахунків боржника у банках, що його обслуговують та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу по орендній платі за землю з юридичних осіб в сумі 5744,26 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за результатами фінансово-господарської діяльності відповідач має податковий борг по орендній платі з юридичних осіб, який станом на 22.10.2014 р. складає 5744,26 грн. Оскільки відповідачем не сплачено податковий борг в добровільному порядку, а вжиті податковою інспекцією заходи не привели до погашення відповідачем податкового боргу, позивач просить тягнути кошти з рахунків боржника у банках, що його обслуговують та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу.
Представника позивача надав до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не з'явився. Судом було направлено на адресу відповідача копію ухвали про відкриття провадження у справі та закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду, яким відповідач був повідомлений про місце, дату та час розгляду справи. Однак, поштове відправлення повернулись із відміткою, що адресат за вказаною адресою не знаходиться.
Відповідно до ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України юридичним особам та фізичним особам-підприємцям судовий виклик або судове повідомлення надсилаються за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. Згідно з ч.11 ст.35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
За таких обставин, суд вважає, що відповідач був належно повідомлений про дату, час і місце судового засідання.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає можливим розглянути справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи та проаналізувавши відповідні норми чинного законодавства, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Деметра" зареєстрована 15.08.2003 р. та перебуває на обліку в ДПІ у м. Херсоні з 20.08.2003 р. за №5459.
Згідно з п.п. 41.1.1. п. 41.1. ст.41 Податкового кодексу України (далі- ПК України) контролюючими органами є: органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Відповідно до пп.14.1.147. п.14.1 ст.14 ПКУ плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Частиною 3 ст. 22 Закону України "Про оренду землі" від 06 жовтня 1998 року № 161-ХIV визначено, що орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у державній і комунальній власності, справляється виключно у грошовій формі.
Судом встановлено, що у користуванні ТОВ "Агрофірма Деметра" знаходяться земельні ділянки площами 0,3600 га, 0,0536 га та 3,3520 га.
Згідно поданої відповідачем до ДПІ податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014 рік, відповідач самостійно визначив податкові зобов'язання зі сплати оренди за вищезазначені земельні ділянки в загальній сумі 7446,86 грн., з щомісячною сплатою 620,57 грн.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем 29.04.2014 р. була проведена камеральна даних, задекларованих у податковій звітності з орендної плати (земельний податок) ТОВ "Агрофірма Деметра" за 2014 р., за результатами якої складено акт №214/21-03-22-04/32618439 від 29.04.2014 р. Вказаною перевіркою встановлено порушення п.п 49.18.3 п. 49.18 ст. 49, п.286.2 ст. 286 ПК України, що полягає у несвоєчасному подані податкової декларації платника орендної плати (земельного податку) за 2014 р.
На підставі акту перевірки позивачем сформовано та направлено на адресу відповідача податкове повідомлення-рішення від 23.06.2014 р. №0003142204 на суму штрафу 170,00 грн.
Вказані вище акт перевірки та податкове повідомлення-рішення були відправлені на юридичну адресу відповідача рекомендованим з повідомленням листом, але вручені не були у зв'язку з відсутністю останнього за вказаною адресою.
Слід зазначити, що платник зобов'язаний забезпечити отримання ним кореспонденції за адресою, яка фактично являється його місцезнаходженням і за якою податковий орган правомірно надсилає усі адресовану платникові кореспонденцію. У разі невиконання цього обов'язку платник не вправі посилатися на неотримання ним кореспонденції податкового органу як на обставину, що звільняє його від відповідальності у зв'язку з настанням негативних для нього наслідків.
Відповідно до п.58.3 ст. 58 ПК України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Відповідно до п.46.1 ст.46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до п.57.1. ст. 57 ПК платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Із дослідження витягу з картки особового рахунку платника податку вбачається, що станом на 22.10.2014 р. заборгованість з орендної плати за землю, з урахуванням наявної переплати в сумі 13,21 грн., нарахованої пені в сумі 2,32 грн. становить 5744,26 грн.
На день звернення ДПІ у м. Херсоні до суду з даним позовом заборгованість перед бюджетом не погашена.
Відповідно до п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Положеннями п.59.5 ст.59 ПК України передбачено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Так, на виконання вимог податкового законодавства контролюючим органом було сформовано та надіслано на адресу підприємства податкову вимогу форми "Ю" від 29.08.2013 р. № 2-11 на суму 3101,17 грн.
Вжиті податковою інспекцією заходи не привели до погашення відповідачем податкового боргу.
Підпунктом 20.1.18 п.20.1 ст.20 ПК передбачено право податкового органу звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Підпунктом 20.1.28. п.20.1 ст. 28 ПК України передбачено, що органи державної податкової служби застосовують до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягують до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Як вбачається із матеріалів справи, в банківських установах на ім'я ТОВ "Агрофірма Деметра" відкриті поточні банківські рахунки, з яких може проводитись стягнення податкового боргу.
Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Згідно п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.95.4 ст. 95 ПК орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно п. 41.5. ст. 41 ПК органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
На підставі вищевикладеного та згідно вимог чинного законодавства України першим заступником начальника ДПІ у м. Херсоні винесено рішення про опис майна у податкову заставу № 42 від 10.09.2014 р.
Відповідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
За приписами ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Доказів виконання зобов'язання щодо сплати заборгованості, заявленій до стягнення, відповідачем до суду не надано, доводи контролюючого органу щодо наявності такої заборгованості відповідачем не спростовані.
Приймаючи до уваги викладені обставини, суд вважає вимоги ДПІ м.Херсоні обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 161-163 КАС України, суд -
постановив:
Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути кошти з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Деметра" (код 32618439) у банках, що його обслуговують та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу в сумі 5744 (п'ять тисяч сімсот сорок чотири) грн. 26 коп. по орендній платі за землю з юридичних осіб, код платежу 13050200, до місцевого бюджету. Отримувач: УДКСУ у Херсонській області, код 37959779, банк ГУДКС МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Пекний А.С.
кат. 8.2.3
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2014 |
Оприлюднено | 11.12.2014 |
Номер документу | 41777662 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Пекний А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні