Рішення
від 03.12.2014 по справі 916/3852/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"03" грудня 2014 р.Справа № 916/3852/14

За позовом Заступника прокурора Київського району м.Одеси в інтересах держави в особі Одеської міської ради; Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси"

до відповідача Житлово-будівельного кооперативу "Южний-7"

про стягнення 38059,38грн.

Суддя Літвінов С.В.

В судовому засіданні приймали участь:

Від прокурора: не з'явився;

Від Одеської міської ради: не з'явився;

Від КП "Теплопостачання міста Одеси": Зуб О.Ю., довіреність №01/11-726 від 18.12.13р.;

Від відповідача: Черемнов Д.М. - по довіреності;

СУТЬ СПОРУ : Заступник прокурора Київського району м.Одеси в інтересах держави в особі Одеської міської ради; Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси", звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою до відповідача Житлово-будівельного кооперативу "Южний-7" про стягнення на користь Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" заборгованості за спожиту теплову енергію на підставі договору №4462 від 01.11.2006р. у розмірі 90263,38грн.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 22.09.14р. порушено провадження у справі №916/3852/14.

29.09.2014р. представник Одеської міської ради звернувся до господарського суду Одеської області (вх. 25259/14) з клопотанням про розгляд справи за відсутності представника Одеської міської ради. Крім того, представник Одеської міської ради підтримує позовні вимоги заступника прокурора Київського району м.Одеси в повному обсязі і просить задовольнити зазначений позов.

За клопотанням представника КП "Теплопостачання міста Одеси", ухвалою господарського суду Одеської області від 12.11.2014р. строк вирішення спору по справі №916/3852/14 продовжено до 04.12.2014р., в порядку ст.69 ГПК України.

03.12.2014р. від КП "Теплопостачання міста Одеси" надійшла остаточна заява про зменшення позовних вимог(вх.№2-5601/14 від 03.12.14р.), згідно якого у зв'язку з тим, що станом на 03.12.2014р. боржником частково сплачена заборгованість, просить суд зменшити розмір позовних вимог та стягнути з ЖБК "Южний-7" 38059,38грн.

Відповідач позов визнає, поряд з цим письмового відзиву на позов не наддав але звертається із заявою про розстрочку виконання рішення та просить суд надати ЖБК "Южний-7" розстрочку виконання рішення господарського суду Одеської області відповідно до наведеного в заяві графіку.

Відповідно до ст. 85 ГПК України у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив .

01.11.2006р. між Комунальним підприємством "Теплопостачання міста Одеси" (Теплопостачальна організація) та Житлово-будівельним кооперативом "Южний-7" (Споживач) було укладено договір №4462 на постачання теплової енергії, відповідно до умов якого Теплопостачальна організація бере на себе зобов'язання постачати споживачу теплову енергію, а споживач зобов'язується оплачувати фактично одержану теплову енергію за встановленими тарифами в терміни, передбаченими цим договором (п.1.).

Згідно додатку 1 до цього договору Теплопостачальна організація постачає теплову енергію на об'єкт споживача, що розташований за адресом: м. Одеса, пр-т Ак.Глушко, 15.

Відповідно до п.2.2 даного договору усі нові або реконструйовані системи теплоспоживання споживача, до введення їх в роботу, повинні бути прийняті в експлуатацію теплопостачальною організацією, згідно з вимогами Правил користування тепловою енергією та Правил технічної експлуатації теплоспоживчих установок і теплових мереж з оформленням відповідного акту-допуску.

Розділом 3 даного договору визначені права та обов'язки споживача.

Підпунктами 3.2.1., 3.2.2. п.3.2 вказаного розділу передбачено, що Споживач зобов'язується: додержуватися кількості споживання теплової енергії за кожним параметром в обсягах, що визначені в Додатку 1, не допускаючи їх перевищення; виконувати умови та порядок оплати спожитої теплової енергії в обсягах і терміни, що передбачені цим договором.

Права та обов'язки теплопостачальної організації визначені розділом 4 вказаного договору.

Теплопостачальна організація зобов'язана: забезпечувати постачання теплової енергії Споживачу в обсягах згідно з додатком 1, повідомляти Споживача письмово або в засобах масової організації про зміну тарифів або про обмеження постачання тепла (п.п.4.2.1., 4.2.3. п.4.2. розділу 4 даного Договору).

Відповідно до п.5.1. цього Договору, облік споживання теплової енергії на опалення та гаряче водопостачання визначається розрахунковим способом.

Порядок розрахунків за теплову енергію визначений розділом 6 договору.

Згідно п.п.6.1., 6.2., 6.4., 6.5., 6.6., 6.7. даного розділу розрахунки за теплову енергію проводяться в грошовій формі на розрахунковий рахунок теплопостачальної організації по тарифу 179,12грн. за 1Гкал діючому на момент укладання договору; розрахунковим періодом є календарний місяць; кінцевим терміном розрахунку за спожиту теплову енергію є 20 число місяця наступного за розрахунковим; Споживач та Теплопостачальна організація щомісячно до 15 числа місяця після розрахункового складають акт звіряння взаєморозрахунків. Сальдо, що відображено в акті звіряння взаєморозрахунків враховується при проведенні наступної оплати згідно пункту 6.3.; перераховані Споживачем платежі зараховуються згідно призначення платежу зазначеного в банківських документах, а в разі відсутності такого зазначення в наступному порядку: в першу чергу в рахунок погашення пені, далі заборгованості по оплаті за спожиту теплову енергію, потім поточні платежі; в разі несвоєчасного виконання грошового зобов'язання споживач зобов'язаний сплатити Теплопостачальній організації заборгованість з урахуванням норм ст.625 ЦК України та крім цього йому нараховується пеня в розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочення платежу. Пеня нараховується не більш ніж як за один рік з моменту, коли грошове зобов'язання мало бути виконане.

Цей договір набуває чинності з дня його підписання та діє до 31.12.2007р. Припинення дії договору не звільняє споживача від обов'язку повної сплати спожитої теплової енергії (п.п.10.1., 10.3. Договору).

Договір вважається пролонгованим на кожний наступний рік, якщо за місяць до закінчення строку його дії про його припинення не буде письмово заявлено однією із сторін (п.10.4. Договору).

На виконання договірних зобов'язань, Теплопостачальна організація відпускала теплову енергію Споживачу, проте в порушення взятих на себе зобов'язань відповідач спожиту теплову енергію не сплачував в повному обсязі, у зв'язку з чим у нього виникла заборгованість за період з січня 2014р. по серпень 2014р. за отриману теплову енергію у сумі 38059,38грн.

Розрахунки за теплову енергію здійснюються згідно тарифів, встановлених Постановою Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг України від 30.09.2011р. №133"Про встановлення тарифів на теплову енергію КП "Теплопостачання міста Одеси"".

Враховуючи невиконання відповідачем взятого на себе за договором обов'язку щодо оплати за отриману теплову енергію, Заступник прокурора Київського району м.Одеси в інтересах держави в особі Одеської міської ради; Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси", звернувся до суду з даною позовною заявою та уточненнями до неї про стягнення з відповідача Житлово-будівельного кооперативу "Южний-7" на користь Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" заборгованості за спожиту теплову енергію на підставі договору №4462 від 01.11.2006р. у розмірі 38059,38грн.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ч.1 ст.714 Цивільного кодексу України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

Згідно ч.1 ст.277 Господарського кодексу України абоненти користуються енергією з додержанням правил користування енергією відповідного виду, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Згідно до п. 40 „Правил користування тепловою енергією" затверджених Постановою Кабінету міністрів України №1198 від 03.10.2007р., споживач теплової енергії зобов'язаний, зокрема, вчасно проводити розрахунки за спожиту теплову енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил.

Положеннями ч.6 ст.19 Закону України „Про теплопостачання" передбачено, що споживач повинен щомісячно сплачувати теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.

Відповідно до ч.3 ст.24, ч.2, ст.25 Закону України „Про теплопостачання" основними обов'язками споживача теплової енергії є: своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії; додержання вимог договору та нормативно-правових актів. Теплопостачальні, теплотранспортні і теплогенеруючі організації зобов'язані: забезпечувати надійне постачання обсягів теплової енергії відповідно до умов договору та стандартів; здійснювати перерахунок за спожиту теплову енергію із споживачами з урахуванням авансового платежу та показань приладів комерційного обліку теплової енергії протягом місяця після закінчення опалювального періоду.

У разі відмови споживача оплачувати споживання теплової енергії заборгованість стягується в судовому порядку (ч.6 ст.25 Закону України „Про теплопостачання").

Пунктом 23 Правил користування тепловою енергією, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1198 від 03.10.07р. визначено, що розрахунки за спожиту теплову енергію здійснюються на межі продажу, яка є межею балансової належності (відповідальності), відповідно до договору на підставі показань вузла обліку згідно з діючими тарифами (цінами), затвердженими в установленому порядку. У споживачів, що не мають приладів комерційного обліку, обсяг фактично спожитої теплової енергії розраховується відповідно до теплового навантаження, визначеного у договорі, з урахуванням середньомісячної фактичної температури теплоносія в теплових мережах теплопостачальної організації, середньомісячної температури зовнішнього повітря та кількості годин (діб) роботи тепловикористального обладнання в розрахунковому періоді.

У відповідності зі ст.204 Цивільного кодексу України договори укладені між сторонами по справі, як цивільно-правові правочини є правомірними на час розгляду справи, оскільки їх недійсність прямо не встановлено законом, та вони не визнані судом недійсними, тому зобов'язання за цими договорами мають виконуватися належним чином.

Відповідно до п.1 ст.509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання -це вид цивільних правовідносин.

Ст. 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.

Статтею 525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ч.1 ст.530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно ч.1 ст.626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Так судом встановлено, що в порушення умов зазначеного договору, відповідач не виконав свого обв'язку щодо оплати за спожиту теплову енергію, внаслідок чого, за відповідачем утворилась заборгованість, у зв'язку з чим уточнені позовні вимоги Заступника прокурора Київського району м.Одеси в інтересах держави в особі Одеської міської ради; Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" щодо стягнення з Житлово-будівельного кооперативу "Южний-7" заборгованості за спожиту теплову енергію у розмірі 38059,38грн. за договором №4462 від 01.11.2006р. за період з січня 2014р. по серпень 2014р., є обґрунтованими, підтверджуються наявними в матеріалах справи доказами, та підлягають судом задоволенню.

Згідно ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом (ст. 43 ГПК України).

В судовому засіданні від 03.12.2014р. відповідач надав заяву про розстрочку виконання рішення та просить суд надати Житлово-будівельному кооперативу "Южний-7" розстрочку виконання рішення господарського суду Одеської області відповідно до наведеного в заяві графіку.

Представник Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" не заперечує проти розстрочення виконання рішення суду.

Згідно п.6 ст.83 ГПК України господарський суд, приймаючи рішення, має право відстрочити або розстрочити виконання рішення.

Відповідно до ст.121 ГПК України при наявності обставин, господарський суд, зокрема, у виняткових випадках, залежно від обставин справи може відстрочити або розстрочити виконання рішення.

Так, при розгляді заяви відповідача про надання розстрочки виконання рішення, судом оцінюються обставини справи, матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, визнання позивачем за собою обов'язку повної сплати наявної заборгованості. На думку суду, розстрочення виконання рішення суду у справі, не призведе до порушення майнових інтересів сторін і сприятиме повному виконанню рішення відповідачем, і тому суд задовольняє заяву відповідача та надає розстрочку виконання рішення відповідно до наведеного в заяві графіку.

Враховуючи вищезазначені обставини справи та зазначені приписи норм матеріального права, позовні вимоги підлягають задоволенню повністю з урахуванням відстрочки.

Згідно ст.ст.44, 49 Господарського процесуального кодексу України слід стягнути з відповідача на користь державного бюджету витрати по сплаті судового збору у розмірі 1827грн.

Керуючись ст.ст.44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Житлово-будівельного кооперативу "Южний-7" (65104, м.Одеса, пр-т Ак.Глушко, 15, код 20996444) на користь Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" (65110, м. Одеса, вул. Балківська, 1-Б, р/р26004150000764 ПАТ„ВіЕйБі Банк" м.Київ, МФО 380537; код ЄДРПОУ 34674102) заборгованість за спожиту теплову енергію у сумі 38059,38грн. з урахуванням розстрочки відповідно графіку: грудень 2014р. - 6343,23грн., січень 2015р. - 6343,23грн., лютий 2015р. - 6343,23грн., березень 2015р. - 6343,23грн., квітень 2015 - 6343,23грн., травень 2015р. - 6343,23грн.,

3.Стягнути з Житлово-будівельного кооперативу "Южний-7" (65104, м.Одеса, пр-т Ак.Глушко, 15, код 20996444) на користь Державного бюджету України (р/р 31210206783008, одержувач ГУ ДКСУ в Одеській області, код ЄДРПОУ 37607526, банк одержувача ГУ ДКСУ в Одеській області, МФО 828011, код бюджетної класифікації 22030001, код ЄДРПОУ господарського суду Одеської області 03499997) витрати по сплаті судового збору у сумі 1827грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Повний текст рішення складено та підписано 08 грудня 2014 р.

Суддя С.В. Літвінов

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення03.12.2014
Оприлюднено09.12.2014
Номер документу41779243
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/3852/14

Рішення від 03.12.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 12.11.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 22.10.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 22.09.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні