ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2014 р. Справа № 804/17187/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Ніколайчук С.В.
при секретарі судового засідання Федуркіній А.В.
розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області до Приватного підприємства «СОЛАР ЛЕБ» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
22.10.14р. Державна податкова інспекція у Ленінському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «СОЛАР ЛЕБ» про стягнення заборгованості у розмірі 2210,00грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що внаслідок несплати у встановлені законодавством строки узгоджених податкових зобов'язань, 03.07.14р. ДПІ У Ленінському районі м.Дніпропетровська засобами поштового зв'язку, за юридичною адресою відповідача, була направлена податкова вимога №322-25 від 22.05.14р. з повідомленням про вручення поштового відправлення, в якій визначена загальна сума податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями станом на 21.05.14р. у розмірі 2210,00грн., однак дана сума Приватним підприємством «СОЛАР ЛЕБ», сплачена не була, що стало підставою для звернення до суду та стягнення заборгованості в судовому порядку.
Ухвалою суду від 27.10.14р. відкрито провадження по справі №804/17187/14 та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 11.11.14р.
Позивач в судове засідання не прибув, надав до суду клопотання про розгляд справи за відсутності уповноваженого представника в порядку письмового провадження.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином шляхом направлення повістки на адресу відповідача, що вказана у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, рекомендованим поштовим відправленням, але як вбачається з форми «відстеження пересилання поштових відправлень» поштове відправлення буде повернуто на адресу суду у зв'язку із неврученням. Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи із його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглянув справу у порядку письмового провадження.
Згідно статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд встановив наступне:
Приватне підприємство «СОЛАР ЛЕБ» 03.08.2077р., було зареєстровано як юридична особа виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради за кодом ЄДРПОУ - 35269185 та взято на податковий облік до ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровськ ГУ Міндоходів 06.08.2007р. за № 5761.
Відповідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ст. 36 Податкового кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Виконання податкового обов'язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента.
Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Пунктом 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Вимогами ст. 203 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
При несплаті зобов'язання у встановлений строк виникає податковий борг, який згідно пп. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України, становить сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій у випадку їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Підпунктами 14.1.39, 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 вищевказаного Кодексу визначено, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію. Податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Відповідно до п. 291.2 ст. 291 Податкового кодексу України, спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Пунктом 291. 3 ст. 291 Податкового кодексу України визначено, що юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Згідно п. 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України, ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Так, як вбачається з матеріалів справи, 07 грудня 2012 року головним державним податковим інспектором відділу адміністрування податку на прибуток управління оподаткування юридичних осіб ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровська Карасаєвою Л.В., проведено камеральну перевірку стосовно ПП «Солар Леб» за звітний період І квартал 2012 р. податкової декларації платника єдиного податку - юридичної особи, про що складено акт №1745/151/35269185 від 07.12.12р.
Висновками вказаного вище акту від 07.121.12р. встановлено, порушення п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 ПК України, а саме: податкова декларація платника єдиного податку юридичної особи за І квартал 2012р. не подана до податкових органів, граничний строк подання 10.05.12р.
На підставі акту №1745/151/35269185 від 07.12.12р. ДПІ У Ленінському районі м. Дніпропетровська винесено податкове повідомлення-рішення №0006241501 від 17.01.2013р., яким відповідачу збільшена сума грошового зобов'язання з єдиного податку з юридичних осіб у розмірі 170грн. (штрафні санкції 170 грн.), 06.03.13р. поштове відправлення з податковим повідомленням рішенням було вручено під підпис уповноваженій особі ПП «Солар Леб», що зазначено на корінці такого поштового відправлення.
Таким чином, податкове повідомлення-рішення №0006241501 від 17.01.2013р., є узгодженим 06.03.14р., а ПП «Солар Леб» зобов'язаний був сплатити суму зазначеного податкового зобов'язання у строк до 16.03.2013р.
Однак, відповідач зазначене грошове зобов'язання з єдиного податку з юридичних осіб у встановлений законом строк не сплатив.
Доказів оскарження відповідачем вказаного рішення податкового органу в адміністративному чи судовому порядку не надано, а судом в порядку ст. 11 КАС України не встановлено.
21.01.13р. головним державним податковим ревізором-інспектором відділу адміністрування податку на прибуток управління оподаткування юридичних осіб ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровська Бондар Ю.В., проведено камеральну перевірку стосовно ПП «Солар Леб» за звітні податкові періоди - півріч я та ІІІ квартал 2012р. податкової декларації платника єдиного податку - юридичної особи, про що складено акт №137/151/35269185 від 21.01.13р.
Відповідно до висновків зазначеного акту, камеральною перевіркою встановлено порушення п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 ПК України, якими передбачено надання податкової декларації протягом 40 календарних днів наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя), було не своєчасно надано, а саме: податкова декларація платника єдиного податку-юридичної особи за півріччя 2012р. - граничний строк подання 09.08.12р., та за податковий період ІІІ квартал 2012р. - граничний строк подання 09.11.12р надані не були.
На підставі зазначеного вище акту №137/151/35269185 від 21.01.13р. ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська винесено податкове повідомлення-рішення №0001641501 від 29.04.13р., яким відповідачеві збільшена сума грошового зобов'язання з єдиного податку з юридичних осіб у розмірі 2040грн.(штрафні санкції). Зазначене грошове зобов'язання з єдиного податку з юридичних осіб у встановлений законом строк сплачено не було.
Доказів оскарження відповідачем вказаного рішення податкового органу в адміністративному чи судовому порядку не надано, а судом в порядку ст. 11 КАС України не встановлено.
Судом оглядом копій податкових повідомлень-рішень встановлено, що вони за змістом формою та підставами винесення узгоджуються з компетенцією Державної податкової служби України, встановленою ст.20 ПК України.
Згідно п.п.16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Для платників податку на прибуток установлено такі податкові періоди: календарний квартал, півріччя, три квартали, рік. Звітний податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду (пп. 152.9.1 п. 152.9 ст. 152 Податкового кодексу України).
Декларація подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного періоду, а виробниками сільгосппродукції - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року (пп.49.18.2, 49.18.3 п.49.18 ст. 49 Податкового кодексу України). Якщо останній день строку подання декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п.49.20 ст. 49 Податкового кодексу України).
Відповідно до п.203.1 ст. 203 ПК України, податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітній (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітнього (податкового) місяця.
Згідно п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України, за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне по дання. Ті самі дії, вчинені платником податків до якого протягом року був застосований штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020,00 грн., за кожне таке подання або несвоєчасне подання.
Відповідно до п.п. 54.3.5 п. 54.3 ст. 54 ПК України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо платників податків не подає в установлений законом податкову (митну) декларацію.
Відповідно до п.57.3 ст. 57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами п.54.3.1. - 54.3.6 ст. 54 ПК України платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом календарних 10 днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення (крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочне процедуру оскарження рішення контролюючого органу).
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковим боргом визнається сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Таким чином, враховуючи положення вищезазначених нормативних актів, сума узгодженого грошового зобов'язання в розмірі 2210,00грн. набула статусу податкового боргу.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як свідчать матеріли справи, на адресу відповідача направлена вимога форми «Ю» № 322-25 від 22.05.2014 року на суму 2210,00грн., яка повернулася на адресу позивача 09.08.2014 року з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання».
Судом встановлено, що за змістом, формою та підставами винесення така податкова вимога узгоджується з компетенцією органів державної податкової служби України, встановленою Податковим кодексом України та Порядком направлення органами державної податкової служби податкових вимог платникам податків, затвердженим наказом ДПА України від 24.12.2010 року № 1037 (далі - Порядок).
Відповідно до п.4.6 вказаного Порядку, податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Відповідно до п. 4.7.вказаного Положення, у разі, коли пошта не може вручити платнику податків вимогу, податкова вимога вважається врученою в день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Доказів оскарження податкової вимоги позивача відповідачем до суду не надано, а судом в порядку ст. 11 КАС України, не встановлено.
В разі невиконання податкової вимоги орган державної податкової служби здійснює за платника податків на користь держави заходи щодо погашенням податкового боргу, зокрема шляхом стягнення коштів з рахунків платника податку у банках, обслуговуючих такого платника податків. Стягнення здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п.п.95.1, 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України).
Стягнення коштів та продаж майна платника податків проводиться не раніше ніж через 60 календарних днів з моменту надіслання такому платнику податків вимоги (п.95.2 ст. 95 Податкового кодексу України).
Відповідно до п.87.1 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Таким чином, судом встановлено, що позивач правомірно скористався наданим йому правом звернення до суду, у нього наявне право на підтримання позовних вимог як у відповідного суб'єкта владних повноважень.
Згідно Довідки про стан розрахунків з бюджетом та відомостями облікової картки платника податку, заборгованість відповідача складає 2210,00 грн.
За таких обставин суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області до Приватного підприємства «СОЛАР ЛЕБ» про стягнення заборгованості - задоволити повністю.
Стягнути кошти з Приватного підприємства «СОЛАР ЛЕБ» (код ЄДРПОУ 35269185) з єдиного податку з юридичних осіб на користь державного бюджету кошти в рахунок погашення суми податкового боргу в розмірі 2210,00грн. (дві тисячі двісті десять гривень 00 коп.) за кодом бюджетної класифікації 18050301 рахунок №33212865700009 в ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, отримувач платежу - УДКСУ у Ленінському районі ЄДРПОУ 35269185) у обслуговуючих банках.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення виготовлення постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкт владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови.
Суддя С.В. Ніколайчук
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2014 |
Оприлюднено | 11.12.2014 |
Номер документу | 41801589 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Ніколайчук Світлана Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Ніколайчук Світлана Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні