ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
06 листопада 2014 року м. Київ К/800/56083/14
Суддя Вищого адміністративного суду України Олендер І.Я., перевіривши дотримання статей 17, 20, 210, 211, 212 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та відповідність вимогам статті 213 КАС України касаційної скарги Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 20 серпня 2014 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 30 вересня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
в с т а н о в и в :
Касаційна скарга підлягає залишенню без руху внаслідок наявності перешкод для відкриття касаційного провадження.
Відповідно до частини другої статті 212 КАС України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Частиною п'ятою статті 254 КАС України передбачено, що постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Ухвала Харківського апеляційного адміністративного суду від 30 вересня 2014 року була прийнята у відкритому судовому засіданні та набрала законної сили з моменту проголошення.
Касаційна скарга Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 20 серпня 2014 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 30 вересня 2014 року подана до суду 31 жовтня 2014 року (відповідно до відтиску поштового штемпеля на конверті), тобто після закінчення строку касаційного оскарження.
Відповідно до положень статті 167 КАС України на вимогу особи, яка бере участь у справі, а так само особи, яка не брала участі у справі, але щодо якої суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси чи обов'язки, суд у цей самий день видає копію постанови (або її вступної та резолютивної частин) чи ухвали суду. У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови суд повідомляє час, коли особи, які беруть участь у справі, можуть одержати копію постанови в повному обсязі. Суд складає повний текст постанови у строк, передбачений частиною третьою статті 160 цього Кодексу, тобто у строк не більш як п'ять днів з дня закінчення розгляду справи. Особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, копія судового рішення надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом трьох днів з дня його ухвалення чи складення у повному обсязі або у разі їх звернення вручаються під розписку безпосередньо в суді.
Частиною четвертою статті 214 КАС України встановлено, що касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Обов'язку суду щодо надіслання особі, яка бере участь у справі та була присутня у судовому засіданні, копії судового рішення без подання відповідної заяви процесуальним законом не передбачено.
Отже скаржнику необхідно довести наявність об'єктивних перешкод, які не дозволили подати касаційну скаргу в двадцятиденний строк з моменту набрання судовим рішенням законної сили.
Таким чином, касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням Територіальному управлінню Державної судової адміністрації України у Харківській області строку для подання заяви про поновлення строку на касаційне оскарження та надання доказів на підтвердження отриманої копії рішення апеляційної інстанції з запізненням.
Керуючись статтями 108, 212, 213, 214 КАС України,
у х в а л и в :
Касаційну скаргу Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 20 серпня 2014 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 30 вересня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків касаційної скарги, вказаних в ухвалі, протягом тридцяти днів з моменту її отримання.
У разі невиконання вимог суду у встановлений строк, у відкритті касаційного провадження буде відмовлено.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Вищого адміністративного суду України І.Я.Олендер
Суддя І.Я. Олендер
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2014 |
Оприлюднено | 11.12.2014 |
Номер документу | 41821884 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Олендер І.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні