ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
13 листопада 2014 рокусправа № 804/4997/14
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Поплавського В.Ю.
суддів: Сафронової С.В. Чепурнова Д.В.
за участю секретаря судового засідання: Надточія В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області
на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 травня 2014 року по справі № 804/4997/14 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство «Променергомаш» до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство «Променергомаш» звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про скасування податкового повідомлення-рішення № 0000552204 від 20.01.2014 року.
В обгрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що включення до складу податкового кредиту в декларації з ПДВ за жовтень 2013р. даних податкової накладної за серпень здійснено правомірно, відповідно до ст.. 201 Податкового кодексу України з урахуванням подання додатку 8 до податкової декларації (заява про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних ). Крім того, відповідно до абз. 3 п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України у разі, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати виписки податкової накладної, що свідчить про відсутність порушення позивачем строків включення суми податкового кредиту на підставі податкової накладної за попередній звітний (податковий) період.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 травня 2014 року позов задоволено. Скасовано податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області № 0000552204 від 20.01.2014р.
Не погодившись з рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду, оскільки вважає, що вона винесена з порушенням норм матеріального права. Відповідач зазначає, що судом першої інстанції не досліджено факт подачі позивачем до додатку 8 копій товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню.
Товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство "Променергомаш" зареєстровано як юридична особа 09.04.1996 року виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради, код суб'єкта господарювання за ЄДРПОУ 24233045, місцезнаходження: 49100, Дніпропетровська обл., м. Дніпропетровськ, пр. Героїв, буд.4, кВ. 64 та перебуває на податковому обліку Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області за № 6530.
У порядку ст. 76 Податкового кодексу України головним державним ревізор-інспектором відділу камеральних перевірок управління податкового аудиту Махинею Наталією Василівною, була проведена камеральну перевірку податкової звітності товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство "Променергомаш" з податку на додану вартість за жовтень 2013 року, за результатами якої складено акт №159/22-04/24233045 від 29.11.2013р.
20.01.2014 р., на підставі вказаного акту перевірки ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області прийнято податкове повідомлення-рішення №0000552204, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання за податком на додану вартість в розмірі 44 270 грн.
Податкове повідомлення-рішення №0000552204 від 20.01.2014р. позивачем було оскаржено, рішенням Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області спірне податкове повідомлення-рішення залишено без змін, а скарга позивача - без задоволення.
Як визначено пунктом 198.1 статті 198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій, зокрема, з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.
Датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту, згідно пункту 198.2 статті 198 Податкового кодексу України, вважається дата тієї події, що відбулася раніше: - дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; - дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
Згідно з пунктом 201.4 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця.
Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів/послуг.
Відповідно до пунктів 201.6, 201.7 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця; податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Згідно пункту 201.8 статті 201 Податкового кодексу України право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 цього Кодексу.
Таким чином, для отримання права на податковий кредит із сум податку на додану вартість, сплачених в ціні придбаного товару (робіт, послуг), платник податку на додану вартість повинен отримати податкові накладні, видані на реально отриманий товар (роботи, послуги), призначений для використання у власній господарській діяльності.
Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку-продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
Таким чином, підставою для формування податкового кредиту із сум податку на додану вартість, сплачених покупцем у ціні товару є податкова накладна, виписана продавцем. У разі ж, зокрема, порушення порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі, покупець таких товарів має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту.
При цьому, заява із скаргою на постачальника подається лише з податковою декларацією за той звітний період, у якому платник включив суму податку на додану вартість.
Разом з цим, за змістом пункту 198.2 статті 198 Податкового кодексу України із датами списання коштів або отримання товарів/послуг пов'язується право платника податку на податковий кредит, і це право не обмежується звітним податковим періодом, в якому виписані податкові накладні та платник податку приймає самостійне рішення про реалізацію свого права на отримання податкового кредиту після настання дати виникнення такого права на податковий кредит.
Згідно абзацу третього пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.
Як підтверджено матеріалами справи та не заперечується відповідачем, позивач за датою отримання податкових накладних, вказаних у акті перевірки, вніс всі передбачені законодавством відомості, зокрема, й відомості щодо дати отримання податкових накладних та згідно вказаних відомостей сформував податковий кредит з податку на додану вартість в податковій декларації за жовтень 2013 року. Також, оскільки контрагентом позивача, в порушення вимог податкового законодавства, не було зареєстровано податкову накладну №20508 від 05.08.2010р., ТОВ НВП "Променергомаш", у відповідності до вимог діючого законодавства, разом з декларацією з податку на додану вартість за жовтень 2013 року було подано заяву про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних) (Додаток №8).
Відповідно до акту перевірки №159/22-04/24233045 від 29.11.2013р., підставою для визначення позивачу вказаного у спірному податковому повідомленні-рішенні податкового зобов'язання слугували висновки перевіряючих про неправомірність включення ТОВ НВП "Променергомаш" у жовтні 2013 року до складу податкового кредиту суми податку на додану вартість у розмірі 44270,00грн. в результаті включення податкової накладної отриманої в іншому податковому періоді та складених з порушенням встановленого порядку.
Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з доводами суду першої інстанції щодо відсутності порушення позивачем норм чинного податкового законодавства в частині включення податкової накладної отриманої в іншому податковому періоді.
Разом з тим, судом першої інстанції не було з'ясовано, що у матеріалах справи відсутнє будь-яке документальне підтвердження подання позивачем до додатку 8 копій товарних чеків або інших розрахункових документів, які б засвідчували факт сплати податку у зв'язку з придбанням відповідних товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
З огляду на те, що право платника ПДВ на податковий кредит залежить лише від фактичної оплати цього податку в ціні товару, відсутність подання до додатку 8 зазначених вище документів виключає законні підстави для задоволення позовних вимог ТОВ НВП "Променергомаш".
Неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, порушення судом норм права, що призвело до неправильного вирішення спору, відповідно до ст.202 КАС України є підставою для скасування постанови суду першої інстанції та ухвалення нового рішення.
Враховуючи викладене, колегія суддів дійшла висновку, що постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню, а апеляційна скарга - задоволенню.
Керуючись п.3 ч.1 ст.198, ст. 202 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області - задовольнити.
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 травня 2014 року - скасувати.
У позові відмовити.
Постанова Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого Адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня виготовлення повного тексту.
Повний текст виготовлено 2 грудня 2014 року.
Головуючий: В.Ю. Поплавський
Суддя: С.В. Сафронова
Суддя: Д.В. Чепурнов
Суд | Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2014 |
Оприлюднено | 16.12.2014 |
Номер документу | 41848274 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Поплавський В.Ю.
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Поплавський В.Ю.
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Поплавський В.Ю.
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Ніколайчук Світлана Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Ніколайчук Світлана Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Ніколайчук Світлана Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні