cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.12.2014 р. Справа № 914/3645/14
За позовом : Комунального підприємства Голосіївського району в м.Києві «Розрахунковий центр «Голосіїво», м.Київ
До відповідача : Українсько-американський благодійний фонд «Сейбр-Світло», м.Львів
Про виселення з нежитлових приміщень
Суддя Березяк Н.Є
Секретар судового засідання Кравець О.І.
В судове засідання з'явились:
від позивача : не з'явився
від відповідача : не з'явився
Суть спору : Подано позов Комунального підприємства Голосіївського району в м.Києві «Розрахунковий центр «Голосіїво» до Українсько-американський благодійний фонд «Сейбр-Світло» про виселення з нежитлового приміщення цокольного поверху площею 26,0 кв.м., що знаходиться за адресою: м.Київ, вул..Тарасівська,20.
Розгляд справи неодноразово відкладався з підстав і мотивів, викладених в ухвалах суду.
Позивачем подано письмові пояснення в яких він просить розглянути спір без участі представника і задоволити позов з підстав і мотивів, викладених в позовній заяві, та наданих письмових поясненнях.
Відповідач в жодне із судових засідань участь уповноваженого представника не забезпечив, відзиву на позов не подав, про причини неявки представника в судове засідання не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи ухвалами суду, які надсилались сторонам рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення. За таких обставин суд вважає, що справа у відповідності до вимог ст.75 ГПК України, може бути розглянута за відсутності відповідача.
08.12.2014 року в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Суд дослідивши матеріали справи, та оцінивши докази в їх сукупності, встановив наступне:
15.09.2006 року між Голосіївською районною у місті Києві Радою (Орендодавцем) та Українсько-американським благодійним фондом «Сейбр-Світло» (Орендар) було укладено договір оренди нежитлового приміщення № 222-06, відповідно до якого Орендодавець передав відповідачу у строкове платне користування приміщення цокольного поверху площею 26,0 кв.м., що знаходиться за адресою: м.Київ, вул..Тарасівська,20 з терміном його дії до 15.08.2007 року.
Відповідно до пункту 2.14 Договору оренди №222-06 від 15.09.29006 року при достроковому припиненні дії договору, або після закінчення його терміну дії, при не переукладенні договору на новий термін, орендар зобов'язаний у 10-денний строк здати приміщення по акту експлуатуючій організації з усіма зробленими поліпшеннями, які не можна відокремити без шкоди для приміщення..
Положеннями п.5.2 Договору оренди № 222-06 передбачено, що в разі відмови орендодавця продовжити термін оренди, орендар повинен звільнити приміщення згідно умов п.2.14 цього Договору.
Термін дії Договору оренди №222-06 від 15.09.2006 року закінчився 15.08.2007 року.
Голосіївською районною в місті Києві радою, після закінчення терміну дії Договору оренди №226-06 від 15.09.2006 року, направлено Відповідачу письмове повідомлення від 06.08.2007 р. № 438/01-р про не продовження договору оренди нежитлового приміщення на наступний термін та зобов'язання звільнити приміщення.
Як стверджує позивач, Українсько-американський благодійний фонд «Сейбр-Світло» так і не звільнив приміщення і продовжує ним користуватися по даний час.
На підставі рішення Київської міської ради від 09.09.2010 року № 7/4819 «Про питання організації управління районами в м.Києві» було вирішено припинити з 31.10.2010 року шляхом ліквідації районні в м.Києві ради та їх виконавчі органи. , натомість з 31.10.2010 року утворено у районах м.Києва районні в місті Києві державні адміністрації.
Відповідно до розпорядження Голосіївської районної в м.Києві державної адміністрації від 25.06.2011 року №489 «Про передачу нежитлових будівель та приміщень на баланс комунальному підприємству Голосіївського району в м.Києві «Розрахунковий центр «Голосіїво» , на баданс відповідача передано нежитлове приміщення, що є предметом Договору оренди №222-06.
Основними завданнями Статутної діяльності Позивача є : забезпечення виконання функцій балансоутримувача та орендодавця нежитлових приміщень комунальної власності територіальної громади м.Києва, переданих до сфери управління Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації та інші.
Як стверджує позивач, відповідач порушує його права, як балансоутримувача та володільця нежитлового приміщення цокольного поверху площею 26,0 кв.м., що знаходиться за адресою: м.Київ, вул..Тарасівська,20, безпідставно займаючи його, що стало підставою звернення з позовом про виселення із займаних приміщень.
Проаналізувавши всі обставини та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають до задоволення.
При прийнятті рішення, суд виходив з наступного:
Згідно ст. 759 ЦК України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Згідно ст.26 Закону України „Про оренду державного та комунального майна", одностороння відмова від договору оренди не допускається. Договір оренди припиняється в разі: закінчення строку, на який його було укладено; приватизації об"єкта оренди орендарем (за участю орендаря); банкрутства орендаря; загибелі об"єкта оренди, ліквідації юридичної особи, яка була орендарем або орендодавцем.
Відповідно до п.1 ст.27 Закону України „Про оренду державного та комунального майна", у разі розірвання договору оренди, закінчення строку його дії та відмови від його продовження або банкрутства орендаря він зобов"язаний повернути орендодавцеві об"єкт оренди на умовах, зазначених у договорі оренди.
Згідно ст.26 Закону України „Про оренду державного та комунального майна", одностороння відмова від договору оренди не допускається. Договір оренди припиняється в разі: закінчення строку, на який його було укладено; приватизації об"єкта оренди орендарем (за участю орендаря); банкрутства орендаря; загибелі об"єкта оренди, ліквідації юридичної особи, яка була орендарем або орендодавцем.
Як вже зазначалося раніше, 15.09.2006 року між Голосіївською районною у місті Києві Радою (Орендодавцем) та Українсько-американським благодійним фондом «Сейбр-Світло» (Орендар) було укладено договір оренди нежитлового приміщення № 222-06, відповідно до якого Орендодавець передав відповідачу у строкове платне користування приміщення цокольного поверху площею 26,0 кв.м., що знаходиться за адресою: м.Київ, вул.Тарасівська,20 з терміном його дії до 15.08.2007 року.
У матеріалах справи наявні докази повідомлення відповідача про припинення договірних відносин, з якими зверталася 06.08.2007 року Голосіїівська районна в м.Києві Рада.
Доказів повернення об'єкта оренди після припинення терміну дії договору Українсько-американський благодійний фонд «Сейбр-Світло» суду не надав.
Як вже зазначалося раніше, на підставі рішення Київської міської ради від 09.09.2010 року № 7/4819 «Про питання організації управління районами в м.Києві» було вирішено припинити з 31.10.2010 року шляхом ліквідації районні в м.Києві ради та їх виконавчі органи. , натомість з 31.10.2010 року утворено у районах м.Києва районні в місті Києві державні адміністрації.
Відповідно до розпорядження Голосіївської районної в м.Києві державної адміністрації від 25.06.2011 року №489 «Про передачу нежитлових будівель та приміщень на баланс комунальному підприємству Голосіївського району в м.Києві «Розрахунковий центр «Голосіїво» , на баланс відповідача передано нежитлове приміщення, що є предметом Договору оренди №222-06. Основними завданнями Статутної діяльності Комунального підприємства Голосіївського району в м.Києві «Розрахунковий центр «Голосіїво» є : забезпечення виконання функцій балансоутримувача та орендодавця нежитлових приміщень комунальної власності територіальної громади м.Києва, переданих до сфери управління Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації та інші.
Положеннями ст..133 Господарського кодексу України передбачено, що основу правового режиму майна суб'єктів господарювання, на якій базується їх господарська діяльність, становлять право власності та інші речові права - право господарського відання, право оперативного управління..
Відповідно до п.1 ст.136 Господарського кодексу України право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником ( уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.
Згідно з п.3 ст.136 Господарського кодексу України щодо захисту права господарського відання застосовуються положенням закону, встановлені для захисту права власності.
Як стверджує позивач, після припинення 15.08.2007 року дії Договору оренди відповідач не повернув приміщення орендодавцю, звернень Відповідача до орендодавця щодо укладення договору на новий термін та вчинення дій, що свідчили б про намір продовжувати користуватися приміщенням ( сплата орендних платежів, проведення заходів, що передують укладенню договору ( оцінка об'єкта оренди), страхування об'єкта оренди та інше) не було, розпорядчих документів Відповідачу не видавалося, новий договір оренди на спірне приміщення між сторонами не укладався, що підтверджує зайняття відповідачем спірного нежитлового приміщення без достатніх підстав.
Відповідно до ст. 32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Статтею 33 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до ст. 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідач позов не заперечив, жодними належними і допустимими доказами не підтвердив правомірність перебування в спірних приміщеннях, не надав доказів вчинення ним дій для узаконення використання спірного майна.
З огляду на викладене, виходячи з положень чинного законодавства України, матеріалів та обставин справи, суд прийшов до висновку , що позов обґрунтований і підлягає до задоволення.
Керуючись 3,4,4 1 ,4 2 ,4 3 , 4 4 ;4 5 ,4 6 ,12,32,33,34, 43,49,69,75,82,84,85 ГПК України, суд , -
В И Р І Ш И В:
1.Позовні вимоги задоволити.
2.Виселити Українсько-американський благодійний фонд «Сейбр-Світло» ( 79026, м.Львів, вул.. Козельницька,4 код ЄДРПОУ 13816482) з нежитлового приміщення цокольного поверху площею 26,0 кв.м., яке є комунальною власністю територіальної громади міста Києва, та знаходиться за адресою : м.Київ вул.. Тарасівська,20.
3.Стягнути з Українсько-американського благодійного фонду «Сейбр-Світло» ( 79026, м.Львів, вул.. Козельницька,4 код ЄДРПОУ 13816482) на користь Комунального підприємства Голосіївського району в м.Києві «Розрахунковий центр «Голосіїво» (03028 м.Київ, пр..Науки,13 код ЄДРПОУ 32525507) 1218,00 грн. судового збору.
Рішення суду може бути оскаржено протягом 10 днів до Львівського апеляційного господарського суду .
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 11.12.2014 року.
Суддя Березяк Н.Є.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2014 |
Оприлюднено | 15.12.2014 |
Номер документу | 41869957 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Березяк Н.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні