Справа № 521/15677/14-ц
Провадження № 2/521/6464/14
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2014 року Малиновський районний суд м. Одеси в складі:
головуючого судді - Бобуйок І.А.,
при секретарі - Зубковій Д.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі цивільну справу за позовом Житлово-будівельного кооперативу «Київський-2» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, просив суд стягнути з відповідача на його користь заборгованість по житлово-комунальним послугам за період з січня 2011 року по вересень 2014 року у сумі 18 348,06 грн., а також судові витрати та витрати на правову допомогу. В обґрунтування своїх позовних вимог позивач послався на наступне. Відповідач зареєстрована та постійно проживає за адресою: АДРЕСА_1 У зв'язку з несплатою боржником комунальних платежів, ЖБК «Київський-2» не має можливості нормально функціонувати, проводити ремонт будинку та облаштовувати при домову територію.
Надавач житлово-комунальних послуг і балансоутримувачем вказаного будинку є ЖБК «Київський-2». Боржник користується наданими ЖБК «Київський-2» послугами, однак оплату за них своєчасно та у повному розмірі не здійснює.
ЖБК «Київський-2» звернувся в березні 2013 року із заявою про видачу судового наказу, який був скасований ухвалою та заявнику було запропоновано звернутись у порядку позовного провадження, тому сума судового збору, що підлягає сплаті, складає лише 128,90 грн., оскільки 114,70 грн. було сплачено раніше у порядку наказного провадження.
Розрахунок заборгованості був зроблений у період з січня 2011 року по вересень 2014 року.
Відповідно до бухгалтерського розрахунку заборгованості, заборгованість ОСОБА_1 з січня 2011 року по вересень 2014 року складає 18 348,06 грн.
Розрахунок зроблено з урахуванням площі квартири, кількості членів сім'ї, що проживають в квартирі, а також встановлених тарифів.
Тариф за опалення згідно договору № 3296 на постачання теплової енергії від 01.11.2006 року встановлено за використання Г-калорій по загальному лічильнику з подальшим розподілом між власниками квартир відповідно до площі квартири.
Тариф на господарські витрати, затверджений на загальних зборах членів ЖБК «Київський-2» складає 1,10 грн., що нижче рекомендованого тарифу, затвердженого Рішенням № 42 від 25.02.2010 року виконавчим комітетом Одеської міської ради, що складає 1,916 грн.
Відповідно до п. 8.2.8 Статуту ЖБК, ЖБК зобов'язаний забезпечувати своєчасне надходження коштів від членів ЖБК, а у разі виникнення заборгованості більш ніж 6 місяців, подавати позовну заяву в суд про примусове стягнення заборгованості і вартості судових витрат з відповідача.
Боржник була належним чином проінформована, про наявність заборгованості та необхідності її погасити, але досі заборгованість не погашена.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та просив задовольнити в частині стягнення пені відмовився підтримувати вимоги.
Відповідач позов в судовому засіданні не визнала та просила у його задоволенні відмовити, про що надала письмові доповнення з додатками, які містяться в матеріалах справи.
Суд відповідно до ст.ст. 224, 225 ЦПК України у зв'язку з неявкою відповідача, враховуючи відсутність заперечень від позивача, ухвалив слухати справу у порядку заочного розгляду.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що Відповідач зареєстрована та постійно проживає за адресою: АДРЕСА_1. У зв'язку з несплатою боржником комунальних платежів, ЖБК «Київський - 2» не має можливості нормально функціонувати, проводити ремонт будинку та облаштовувати при домову територію.
Надавач житлово-комунальних послуг і балансоутримувачем вказаного будинку є ЖБК «Київський - 2». Боржник користується наданими ЖБК «Київський - 2» послугами, однак оплату за них своєчасно та у повному розмірі не здійснює.
ЖБК «Київський-2» звернувся в квітні 2013 року із заявою про видачу судового наказу, який був скасований ухвалою та заявнику було запропоновано звернутись у порядку позовного провадження, тому сума судового збору, що підлягає сплаті, складає лише 114,7 грн, оскільки 114,7 грн. було сплачено раніше у порядку наказного провадження.
Розрахунок заборгованості був зроблений у період з квітня 2010 року по червень 2013 року.
Відповідно до бухгалтерського розрахунку заборгованості, заборгованість ОСОБА_2 з квітня 2010 року по червень 2013 року складає 2857,84 грн.
Розрахунок зроблено з урахуванням площі квартири, кількості членів сім'ї, що проживають в квартирі, а також встановлених тарифів.
Тариф за опалення згідно договору №3296 на постачання теплової енергії від 01.11.2006 року встановлено за використання Г-калорій по загальному лічильнику з подальшим розподілом між власниками квартир відповідно до площі квартири.
Тариф на господарські витрати, затверджений на загальних зборах членів ЖБК «Київський - 2» складає 1,10 грн., що нижче рекомендованого тарифу, затвердженого Рішенням №42 від 25.02.2010 року виконавчим комітетом Одеської міської ради, що складає 1,916 грн.
Протоколом загальних зборів від 01 серпня 2011 року було вирішено ввести пеню у якості штрафних санкцій для боржників.
Відповідно до п. 8.2.8 Статуту ЖБК, ЖБК зобов'язаний забезпечувати своєчасне надходження коштів від членів ЖБК, а у разі виникнення заборгованості більш ніж 6 місяців, подавати позовну заяву в суд про примусове стягнення заборгованості і вартості судових витрат з відповідача.
У відповідності з листом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 12/1-64 від 17.05.2007 р. - Підприємства-надавачі житлово-комунальних послуг можуть пред'являти вимоги сплати боргу за спожиті житлово-комунальні послуги за весь період його існування. У разі недосягнення згоди щодо порядку погашення боргів за спожиті житлово-комунальні послуги, це питання може бути вирішено в судовому порядку.
Статтею 525 ЦК передбачено, що зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та актів цивільного законодавства. Одностороння відмова від зобов'язання не допускається.
Статтею 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК, інших актів цивільного законодавства, а за відсутністю таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст.ст. 610, 623 ЦК передбачено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). Боржник, який порушив зобов'язання, має відшкодувати кредиторові завдані цим збитки. Розмір збитків, завданих порушенням зобов'язання, доказується кредитором. Збитки визначаються з урахуванням ринкових цін, що існували на день добровільного задоволення боржником вимоги кредитора у місці, де зобов'язання має бути виконане, а якщо вимога не була задоволена добровільно, - у день пред'явлення позову, якщо інше не встановлено договором або законом. Суд може задовольнити вимогу про відшкодування збитків, беручи до уваги ринкові ціни, що існували на день ухвалення рішення. При визначенні неодержаних доходів (упущеної вигоди) враховуються заходи, вжиті кредитором щодо їх одержання.
Статтею 20 ч. 3 п. 1, 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору, оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Ст. 67 Житлового Кодексу України передбачено що, плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, теплова енергія та інші послуги) береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами. Відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» і зазначених вище норм Житлового кодексу України власник квартири та повнолітні особи, які проживають в ній, зобов'язані своєчасно сплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом. Плата за житлово-комунальні послуги вноситься щомісячно.
Пунктом 7 «Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків», затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 572 від 08.10.1992 року, встановлено, що власники квартир багатоквартирних будинків зобов'язані вносити на відповідний рахунок власника будинку плату за обслуговування і ремонт будинку по договору. Якщо договір не був укладений, власник повинен сплачувати спожиті комунальні послуги згідно чинного законодавства. Ці платежі вносяться щомісяця не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором чи законом не встановлено інші строки.
Таким чином, оскільки ст.ст. 67, 68 ЖК України, ст. 20 ч. 3 п. 5 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що наймач (власник) квартири зобов'язаний сплачувати комунальні послуги в строки, зокрема, передбачені п. 7 «Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків», затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 572 від 08.10.1992 року.
Також слід зазначити, що сплата комунальних послуг є обов'язком відповідача, а не є її правом.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно дотримуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Невиконання боржником зобов'язань по своєчасному внесенню платежів за надані житлово-комунальні послуги спричиняє істотну шкоду інтересам держави та громадян у сфері здійснення державної житлової політики, порушує права та законні інтереси її органів, які охороняються законом та на які покладені функції з управління, експлуатації та забезпечення збереження житлового фонду комунальної власності.
Згідно ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися в суд за захистом свого цивільного права у випадку його порушення з вимогою про примусове виконання зобов'язання в натурі.
Згідно ст. 84 ч. 1 ЦПК України, витрати, пов'язані з оплатою правової допомоги адвоката або іншого фахівця в галузі права, несуть сторони, крім випадків надання безоплатної правової допомоги.
Відповідно до матеріалів справи інтереси позивача в суді представляв представник на підставі довіреності.
Докази, які б підтверджували надання позивачеві правової допомоги адвокатом в матеріалах справи відсутні.
Проте, відшкодування витрат, пов'язаних з представництвом чинним ЦПК не передбачено.
За таких обставин, суд вважає, що позивачеві необхідно відмовити в стягненні з відповідача на його користь витрат на правову допомогу у розмірі 2 000,00 грн. (дві тисячі гривень 00 копійок).
Суд, у зв'язку з неявкою відповідача в судове засідання, в порядку ч. 4 ст. 169 ЦПК України, враховуючи відсутність відповідних заперечень від представника позивача, вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
Керуючись ст. 68 Конституції України, ст. ст. 11, 16, 525, 526, 530, 610, 611, 623 ЦК України, ст.ст. 67, 68 ЖК України, ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п.7 «Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків», затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 572 від 08.10.1992 року, ст.ст. 84, 88, 169 209, 212-215 ЦПК України, СУД -
ВИРІШИВ:
Позов житлово-будівельного кооперативу «Київський-2» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1) на користь житлово-будівельного кооперативу «Київський-2» (65088, м. Одеса, вул. Ген. Петрова, 29, ідентифікаційний код 20996674) заборгованість за житлово-комунальні послуги за період з січня 2011 року по вересень 2014 року у сумі 18 348,06 грн. (вісімнадцять тисяч триста сорок вісім 06 копійок).
Стягнути ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1) на користь житлово-будівельного кооперативу «Київський-2» (65088, м. Одеса, вул. Ген. Петрова, 29, ідентифікаційний код 20996674) судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 243,60 грн. (двісті сорок три гривні 60 копійок).
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії, позивачем в загальному порядку, тобто рішення суду позивачем може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Відповідно до статей 231, 232 ЦПК України оскарження заочного рішення відповідачем в апеляційному порядку може мати місце лише в разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення та в разі ухвалення повторного заочного рішення судом першої інстанції. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
СУДДЯ: І.А. Бобуйок
Суд | Малиновський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2014 |
Оприлюднено | 17.12.2014 |
Номер документу | 41884686 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Малиновський районний суд м.Одеси
Бобуйок І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні